پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » خواندنی ها » درمان قطعی ریزش مو با روغن کرچک

درمان قطعی ریزش مو با روغن کرچک

خواندنی ها | 1397-10-01 | ۲۲۲۶ بازدید | نظرات

روغن کرچک برای درمان ریزش مو بسیار موثر میباشد.خواص و فواید روغن کرچک برای درمان ریزش و طاسی موی سر بسیار زیاد میباشد.
روغن کرچک دارای خواص ضد میکروبی ، ضد باکتری و ضد قارچی است که به شما در مقابله با عفونت های پوستی کمک می کند و از ریزش مو و طاسی جلوگیری می کند.

عکس, درمان قطعی ریزش مو با روغن کرچک
این روغن نیز همچنان دارای خاصیت جلوگیری از شوره سر را دارد و به شدت می تواند تاثیر بگذارد ، مواد مغذی حیاتی را برای ریشه های مو فراهم میسازد.
لازم به ذکر است که با ماساژ دادن منظم روغن کرچک بر روی پوست سر باعث گردش خون در سرتاسر پوست سر می شود که نتیجه ی این کار باعث جلوگیری از ریزش مو می شودبه این دلیل که سطح PH فولیکول های مو را تعادل می بخشد.
این روغن همانند یک داروی آنتی اکسیدان عمل می کند که از تولید پروتین کراتین حمایت می کند و ب این ترتیب از خشک شدن و ریزش مو جلوگیری می کند.
این روغن یک مرطوب کننده قوی می باشد که باعث تغذیه مو می باشد و از خشک شدن ، خارش و سوزش در قسمت پوست سر و شکستن مو ها جلوگیری می کند.
این روغن حاوی امگا – ۶، برخی پروتئین ها و ویتامین E می باشد و باعث تسکن پوست می شود.
استفاده از این روغن که یک درمان عالی برای بازیابی رنگ طبیعی مو می باشد و از این طریق از ریزش مو جلوگیری کرده و باعث تقویت مو می شود.
این روغن حاوی اسید ریسینولئیک (ricinoleic acid) که در تولید پروستاگلاندین (Prostaglandin) کمک می کند که نتیجه این باعث کاهش ریزش مو می شود.
چگونگی استفاده از روغن کرچک برای درمان طاسی:
شما می توانید از روغن کرچک در طریق های مختلف استفاده کنید و در درمان طاسی تاثیر گذار خواهد بود که استفاده منظم آن در درمان طاسی بسیار تاثیر گذار می باشد و باعث براقی مو می شود.
نسخه تقویت موها و درمان طاسی سر با روغن کرچک:
ماهیت چسبناک روغن کرچک و خواصی که در بالای این مقاله به شما گفتیم می تواند بسیار تاثیر گذار باشد و باعث رشد سریعتر مو می شود.
۲ یا ۳قاشق غذاخوری روغن کرچک را به مدت ۱۰ الی ۱۵ ثانیه در سرتا سر پوست سر خود ماساژ دهید و لازم بذکر است که توجه داشته باشید این مقدار روغن را در قسمت هایی که مشکل ریزش دارید استفاده کنید و پس ماساژ کافی که مدت آنرا به شما بیان کردیم ، ۳۰ دقیقه آنرا روی پوست سرتان قرار دهید و برای تاثیر بیشتر از یک کلاه استفاده کنید و پس از این مدت سرتان را با آب و شامپو بطور ملایم شستشو دهید. برای گرفتن نتیجه بهتر توصیه می شود که هفته ایی یکبار این کار را انجام دهید تا تاثیر آن بیشتر نمایان شود.
درمان طاسی و ریزش شدید موهای سر با روغن کرچک و نارگیل:
روغن نارگیل می تواند به روغن کرچک در نفوذ بیشتر در ریشه ها کمک کند که نتیجه این کار باعث تقویت و رشد بیشتر مو ها می شود.
۲قاشق غذاخوری روغن کرچک و ۴ قاشق غذا خوری روغن نارگیل را در یک طرف مخلوط کنید.
بعداز مخلوط آن ، کمی مخلوط بدست آمده را گرم کنید و سپس آنرا در سرتاسر پوست سرتان به مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه ماساژ دهید و ۳۰ دقیقه صبر کنید و مو های خود را با شامپو و آب گرم شستشو دهید.
این کار را به طور منظم ۳ بار در هفته انجام دهید.
پرپشت شدن موها و درمان طاسی با روغن درخت چای و کرچک
در این روش می توانید از روغن بادام یا روغن آرگن یا روغن آووکادو یا روغن زیتون استفاده کنید و همچنان تاثیر مشابه را خواهید دید. همچنین می توانید ۴ الی ۵ قطره روغن درخت چای را در قاشق غذا خوری روغن کرچک و روغن نارگیل به خوبی مخلوط کنید. وآنرا به مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه روس سرتان قرار دهید و به خوبی ماساژ دهید و ۳۰ دقیقه صبر کنید که تاثیر خود را به نحو احسنت بگذارد و سپس آنرا با آب شستشو دهید .توصیه می شود این کار را ۳ بار در هفته انجام دهید.

این هم لازم بذکر می باشد که متناوبا از روغن رزماری برای تقویت فولیکول های مو استفاده کنید که انجام منظم این کار باعث سالم ماندن موهایتان می باشد. برای استفاده بهتر از این روغن می توانید ۴ الی ۵ قطره روغن رزماری و ۲ قاشق غذا خوری از روغن کرچک و روغن نارگیل را اضافه کنید و سپس به مدت ۳۰ثانیه روی سرتان ماساژ دهید و در آخر آنرا با استفاده از آب و شامپو شستشو دهید.

روغن کرچک و روغن اسانس لیمو درمان قوی برای ریزش و طاسی مو
روغن اسانس لیمو یک منبع عالی از ویتامین C است که به افزایش کلاژن کمک می کند و باعث رشد مو می شود و همچنین یک مرطوب کننده قوی هم می باشد که می تواند موهایتان را مرطوب سازد و در رشد بیشتر موهایتان کمک خواهد کرد.
-یک قاشق غذاخوری اسانس لیمو و ۲ قاشق غذاخوری روغن کرچک مخلوط کنید و اجازه دهید که به مدت چند ثانیه گرم شود. سپس آنرا روی سرتان به مدت چند دقیقه ماساژ دهید تا مطمین شوید که در سرتاسر سرتان پخش شده است. بعد از ۳۰ الی ۴۵ دقیقه بعد آنرا بشویید و توصیه می شود این روند را به صورت منظم برای ۲ تا ۳ بار در هفته انجام دهید.
روغن کرچک همراه با گیاه هیبیسوس نسخه ای عالی در درمان طاسی و کم پشتی موی سر
با اضافه کردن گیاه هیبیسوس به روغن کرچک باعث افزایش کارایی این روغن پرخاصیت می شود و با استفاده ی به طور منظم این محلول باعث تقویت فولیکول ها مو می شود وهمچنین از شکستگی مو جلو گیری می کند.
برای تاثیر بیشتر می توانید از روغن بادام و روغن نارگیل استفاده کنید. سپس ۲قاشق غذا خوری روغن ویتامین E به همراه ۱۰ الی ۱۵ گلبرگ گیاه هیبیسوس به مخلوط اضافه کنید و به مخلوط اجازه دهید که یک شب استراحت کند. صبح رو بعد این مخلوط را به سرتان بمالید و به مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه ماساژ دهید و بگذارید که به مدت ۴۵ الی ۶۰ دقیقه روی سرتان بماند و بطور ملایم سرتان را با آب و شامپو بشویید. برای گرفتن نتیجه بهتر این کار را ۳ بار در هفته به طور منظم انجام دهید.
دستوری برای رشد مو:
شما نیز می توانید از طریق ادامه ی این مطلب که دستوری برای رشد مو می باشد را دنبال کنید و به خواسته ی خود برسید.
۱ قاشق غذا خوری روغن زیره ، ۱۵ قطره روغن اسطوخودوس، ۱/۲ قاشق چای خوری روغن رزماری و ۱/۴ فنجان روغن کرچک در یک بطری شیشه ای اضافه کنید و درب آنرا ببندید و به اندازه کافی هم بزنید تا مخلوط شود و از آن می توانید به عنوان اسپری استفاده کنید و بعد از اسپری کردن آن موهایتان را ماساژ دهید و به وسیله یک حوله یا کلاه آنرا گرم نگه دارید و در تمام شب بگذارید روی سرتان بماند و این کار را هفته ایی دو بار انجام دهید.
شما همچنین می توانید ۵ الی۷ قطره روغن درخت چای ، ۳.۵ قطره روغن زیتون ،۸ قطره گیاه رزماری ، ۱۰ الی ۱۵ قطره روغن بادام ، ۱/۲ قاشق چای خوری روغن ویتامین E1 و یک قاشق چایخوری روغن کرچک را با یکدیگر خوب مخلوط کنید و روی سرتان بمالید و به مدت ۲۰ الی ۳۰ دقیقه روی سرتان ماساژ دهید و این کار را ۲ تا ۳ بار درهفته انجام دهید.

نکات و راهنمایی ها:
یک ترفند ساده مانند اضافه کردن چند قطره روغن کرچک بر روی پوست سرتان باعث مرطوب شدن و تقویت ریشه های آن می شود.
یک رژیم غذایی سالم که حاوی آهن ، کلسیم ، مواد معدنی ، ویتامین ها و امگا ۳ و۶ باشد ، داشته باشید تا در رشد موهایتان اختلالی وارد نشود.
از مقدار زیادی آب استفاده کنید تا مواد مضر بدن را بشوید و در هضم مواد غذایی کمک کند.
امیدواریم که این مقاله در درمان طاسی شما مفید واقع شده باشد.توصیه می شود که دستورالعمل های بالا را امتحان کنید که حتما از نتایج آن شگفت زده و غافلگیر خواهید شد.


مطالب پربازدید

نظرات