پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » سلامت » درمان سریع گلودرد در یک روز

درمان سریع گلودرد در یک روز

سلامت | 1397-08-21 | ۴۳۹۲ بازدید | نظرات

در این مطلب درمان های خانگی و گیاهی مفید برای درمان سریع گلو درد را به شما آموزش میدهیم:
مریم گلی:
یک قاشق چای خوری مریم گلی را در آب جوش مخلوط کنید و بذارید ۱۰ دقیقه بماند. یک قاشق چای خوری سرکه و عسل را اضافه کنید و چهار بار در روز قرقره کنید.
زنجبیل برای درمان سریع گلو درد:
زنجبیل یک سوپر گیاه است. استفاده از زنجبیل باید تازه و خرد شده باشد تا بتوانید بهترین مواد ممکن را از آن تهیه کنید.سه قاشق چای خوری پودر زنجبیل را به نصف فنجان آب داغ اضافه کنید, و به مخلوط اجازه دهید ۵ دقیقه بماند, سپس کیسه چای مورد نظر و یک قاشق سوپ خوری عسل را اضافه کنید.
سیر برای درمان سریع گلو درد:
سیر خواصی برای کشتن بیماری ها دارد. یک حبه سیر را نصف کنید و در دهانتان بگذارید. سیر را مثل قرص سرفه میک بزنید.سیر در دادن طعم غذا در هنگام گرفتگی بینی بسیار مفید است.
عکس, درمان سریع گلودرد در یک روز
زردچوبه برای تسکین گلو درد:
ترکیبی از یک فنجان آب داغ و نصف قاشق چایخوری نمک و نصف قاشق چایخوری از زردچوبه را آماده کنید.مخلوط را دو بار در روز قرقره کنید. اگر قرقره را دوست ندارید، زردچوبه را به آب بیفزایید و بنوشید.یک راه عالی دیگر برای تسکین گلو درد این است که یک قاشق چای خوری عسل و ۱/۴ قاشق چای خوری زردچوبه را باهم مخلوط کنید و در صبح و عصر از آن لذت ببرید.
بابونه برای درمان گلو درد:
از زمان های باستان, بابونه به عنوان یک داروی گیاهی برای بیماری های متعدد استفاده می شده است.بابونه حاوی سالیسیلیک اسید است که دارای خاصیت ضد درد, مسکن و ترشح عرق می باشد.بابونه را با آب جوش مخلوط کنید و یک پارچه تمیز را در مخلوط خیس کنید و مایع اضافی را بیرون بریزید و روی گردن بگذارید.وقتی پارچه خنک شد، آنرا بردارید.این درمان را در صورت لزوم تکرار کنید.
ترب کوهی برای درمان گلو درد:
ترب کوهی برای درمان گلو درد استفاده می شود. یک قاشق سوپ خوری ترب کوهی، یک قاشق چای خوری عسل و یک قاشق چای خوری از میخک را در یک لیوان آب گرم مخلوط کنید و به آرامی یک جرعه بنوشید.
قرقره ترب کوهی یک ترفند قدیمی برای بیرون آوردن خلط از دستگاه تنفسی است.
ترب کوهی و عسل را در یک لیوان آب اضافه کنید و گلوی خود را با آن مرطوب کنید.

میخک برای تسکین گلو درد:
میخک به طور موثر علیه عفونت های مختلف مبارزه می کند ؛ چند تا میخک خشک شده را برای تسکین درد بجوید، یا چای میخک را بنوشید.
مرکبات برای درمان گلو درد:
مرکباتی مثل پرتقال، گریپ فروت و لیمو منابع عالی ویتامین C هستند.ویتامین C به سیستم ایمنی بدن کمک می کند، اما وقتی حملات آنفولانزا افزایش می یابد، مقدار ویتامین C در بدن کاهش می یابد. ویتامین C در درمان سرماخوردگی شایع است زیرا می تواند مدت زمان بهبود را کوتاه کند. گلو درد را با آب داغ مخلوط شده با عسل و لیمو مخلوط کنید.
سرکه و عسل برای درمان گلو درد:
این درمان خانگی به طرز شگفت آوری موثر است:یک قاشق سوپ خوری عسل و یک قاشق سوپ خوری سرکه سیب را در یک لیوان آب گرم مخلوط کنید. این نوشیدنی گرم را در تمام طول روز بنوشید.
چای عسل و لیمو برای درمان گلو درد:
آب را بجوشانید و دو قاشق سوپ خوری عسل و یک قاشق سوپ خوری آب لیمو را در یک فنجان بریزید. کیسه چای مورد علاقه خود را اضافه کنید. بگذارید نوشیدنی کمی خنک شود و به آرامی آن را بنوشد.
برگ های تمشک مناسب برای درمان گلو درد:
وقتی که گلو درد دارید، اینها برای نوشیدن خیلی خوب است. دو قاشق چای خوری برگ تمشک خشک شده را در یک فنجان آب جوش بریزید. شما می توانید از این نوشیدنی استفاده کنید و قرقره کنید تا به کاهش تب شما هم کمک کند.
آویشن برای درمان گلو درد:
گلو درد در یک دقیقه با این عصاره قدرتمند ناپدید می شود؛ دو قاشق سوپ خوری آویشن خشک را به یک فنجان آب جوش اضافه کنید، بگذارید بماند و خنک شود و سپس قرقره کنید.
ریشه شیرین بیان برای تسکین گلو درد:
چند تکه شیرین بیان را به یک فنجان آب داغ اضافه کنید، کمی بماند و سپس بنوشید.
اسموتی های بهبود دهنده:
یک اسموتی بهبود دهنده تهیه کنید. نوشیدنی های سرد اغلب گلو را می سوزانند.یک قاشق سوپ خوری عسل، بذر انار، ماست کم چرب، بلو بری و موز را در یک مخلوط کن بریزید و از این نوشیدنی دو بار در روز لذت ببرید.
آب نمک برای درمان گلو درد:
آب نمک خلط را پاک می کند و التهاب را تسکین می دهد.نصف قاشق چای خوری نمک را در یک فنجان آب گرم مخلوط کنید و سه تا چهار بار در روز قرقره کنید.

قطره سرفه نعناع و اکالیپتوس برای گلو درد :
گلو درد بهانه خوبی است برای تهیه و خوردن شربت های سرفه ای. مکش ترشح بزاق را تحریک می کند و بزاق را در گلو کاهش می دهد.
دهانشویه برای تسکین گلو درد:
قرقره دهانشویه نیز می تواند درد را تسکین دهد.
تنفس بخار برای درمان گلو درد:
صورت خود را روی یک کاسه محتوای آب جوش قرار دهید و سر خود را با یک حوله بپوشانید تا از فرار بخار جلوگیری کنید.
بخار را تنفس کنید.
چند قطره روغن اکالیپتوس می تواند این ترفند را موثرتر کند.

پنج روش درمان خانگی ساده و قدیمی برای گلو درد:
در اینجا ۵ درمان سنتی برای گلو درد آورده شده است:
– بستن گردن با شال پشمی:
– جوشاندن گل میخک قرمز و تنفس بخارش
– جوشاندن پوست بلوط و بعد از سرد شدنش قرقره کنید
– برای چند ساعت حبه های سیر را در دهان خود نگه دارید
– نوشیدن ۴ چای گل از کولتفوث، گل ختمی و گل خشخاش


مطالب پربازدید

امروز سه شنبه ۸ فروردین ۱۴۰۲

نظرات