پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » خواندنی ها » درمان سریع و موثر سرما خوردگی با آب سیر

درمان سریع و موثر سرما خوردگی با آب سیر

خواندنی ها | 1397-04-26 | ۴۱۲۲ بازدید | نظرات

آب سیر خواص بسیار زیادی برای سلامتی دارد.سیر مبارزی بسیار قوی در برابر بیماری های متعدد است، و همچنین می توان از دیگر اثرات آن بهره مند شد. اگر بوی آن شما را اذیت می کند، می توانید چندین روش برای مقابله با بوی آن را با جستجوی ساده در اینترنت پیدا کنید. این علاوه بر رژیم غذایی، برای یک زندگی سالم بسیار مفید است اما فراموش نکنید که قبل از آن با پزشک خود مشورت کنید، زیرا ممکن است مصرف بیش از حد آن باعث معضلات معده و حتی منجر به واکنش آلرژیک شود.

می توان آب سیر را به روش های مختلفی تهیه کرد. سعی کنید مقداری سیر را به صورت طبیعی و تازه تهیه کنید و آنها را در یک غذاساز مخلوط کنید. پوره کردن سیر را تا زمانی که مایع غلیظی به دست آورید ادامه دهید. و سپس در یک صافی قرار دهید و آن را به آرامی فشار دهید تا آب آن خارج شود. بعد از استفاده ،از یک فیلتر قهوه مطمئن شوید که عصاره ای خالص داشته باشید.

می توانید چند قاشق چای خوری آب سیر را به تنهایی بخورید یا آن را به غذا یا آب اضافه کنید تا میزان تندی آن کاهش یابد. یک لیوان شیر یا قهوه بعد از مصرف آب سیر برای کاهش آزار دهندگی در تنفس میل کنید.

عکس, درمان سریع و موثر سرما خوردگی با آب سیر

خواص شگفت انگیز آب سیر را برای سلامتی با هم مرور میکنیم:

آب سیر گلودرد و سرفه را از بین می برد:
گلودرد و سرفه می توانند در طول زمستان بسیار معمول و متداول باشند، اما همچنین می توانند بسیار تحریک کننده باشند، به خصوص اگر کسی که از صدای خود بیشتر استفاده می کند مانند یک معلم. شما می توانید با مصرف مقدار کمی از آب سیر همراه با آب گرم، اثرات سرفه و گلودرد را تسکین دهید. حتی می توانید آن را با آب انار مخلوط کنید تا توانایی های آنتی اکسیدانی آنها را تقویت کنید.
مبارزه آب سیر با سرما خوردگی:
عطر و بوی قوی سیر یک بحث است، اما سیر واقعا عامل قوی و فعال در برابر سرماخوردگی است، و این چیزی است که آن را ویژه می سازد. بر اساس یک مطالعه انجام شده بر روی ۱۴۶ داوطلب که در دو گروه قرار داشتند، سیر میتواند بدن را در برابر سرماخوردگی مقاوم کند. مطالعه منتشر شده در “پیشرفت درمانی”، یک گروه به دارو نشان داده شد، در حالی که گروه دیگر بیش از ۱۲ هفته مکمل سیر دریافت کردند. گروه سیر به طور متوسط ۲۴ سرماخوردگی داشتند در حالی که گروه دارو ۶۵ مورد را به خود اختصاص دادند. سیر دارای فاکتورهایی برای بهبود گردش خون، تعرق درست و پاکسازی ریه و همچنین توانایی مبارزه با ویروس ها است. به دلیل تمام این خواص آن را دفاعی قوی علیه سرماخوردگی می دانند.

آب سیر برای تقویت سیستم ایمنی:
سیر می تواند سیستم ایمنی بدن را تقویت کند، و هنگامی که آب آن مصرف می شود، اثراتش بسیار برجسته تر است. این شامل ترکیب آلیسین است که وقت جویدن یا خرد شدن از آن خارج می شود. این ترکیب شامل گوگرد است که به سرعت به ترکیبات دیگر تبدیل می شود ،که آنها می توانند سلول های خونی را در برابر ویروس های خاص بهبود دهند یا حفظ کنند.

جلوگیری از سرطان با آب سیر:
با توجه به گزارشات مرکز پزشکی مریلند، سیر می تواند در جلوگیری از سرطان روده بزرگ و سرطان معده کمک کند. علاوه بر این، یک راه خوب برای مقابله با اثرات سمی شیمی درمانی است. آب سیر می تواند از رشد تومور و کاهش فشار خون جلوگیری کند.

فواید آب سیر برای سلامت قلب :
حفظ سلامت قلب و مراقبت از آن بسیار مهم است زیرا با گذشت زمان، رگ های خونی ما محدود و مسدود می شوند و جریان خون به اندازه کافی به نظر نمی رسد. گاهی اوقات این اتفاق می افتد به دلیل پلاک و چربی که درون رگ های خونی ایجاد می شود. در نتیجه سطح بالایی از LDL کلسترول بد درون بدن هستند. می توان با اضافه کردن آب سیر در رژیم غذایی این انباشت کلسترول کاهش دهید، زیرا سیر آنتی اکسیدانی قوی بوده و خلاص شدن از رادیکال های آزاد باعث کاهش آسیب به بدن شما می شود.

 

کمک آب سیر به درمان آسم:
با سطح آلودگی بیش از حد هوا، مردم بیشتر و بیشتر با آسم روبرو هستند؛ شما می توانید آسم را با مخلوط کردن چند قطره آب سیر خام با یک لیوان آب کنترل و سپس مصرف آن را کنترل کنید. سیر می تواند تنفس آسان در افرادی که از بیماری با مهار انتشار هیستامین رنج می برند، ترویج دهد.

بهبود سلامت قلب با آب سیر:
سیر کمک می کند تا خون در سیستم بدن بدون هیچ گونه مداخله ای با کاهش لخته گی و انعقاد بی دلیل جریان یابد. این امر اطمینان حاصل می کند که شما با جلوگیری از انباشت مواد چرب در رگ های خونی ،نیازی به رفع بیماری هایی مانندآترواسکلروز ندارید. همچنین مانع از تشکیل پلاک ها در داخل شریان ها می شود. در نتیجه، می توانید از سکته های مغزی و حملات قلبی و همچنین کمک به مبارزه با فشار خون مزمن، که می تواند به سایر بیماری های قلبی منجر شود، جلوگیری می کند.

حفظ سطح قند خون با آب سیر:
سیر در حفظ و نگهداری سطح قند در بدن کمک می کند از طریق ویتامین B6. این ویتامین متابولیزه کربوهیدرات است و در ترکیب با «ویتامین ث» و سیر،سطح قند خون را در بدن حفظ می کند.

 

آب سیر برای سلامت مو و پوست:
استفاده از کمی آب سیر به پوست کمک میکند آکنه را از بین ببرد. خواص ضد باکتری سیر در برابر باکتری هایی که باعث ایجاد آکنه در پوست می شوند، بارز است. استفاده از آب سیر بر روی پوست سر همچنین می تواند فولیکول های مو را تقویت کند و ساقه مو را قوی تر کند. می توان آن را با سایر محصولات مو مخلوط نمود تا اثرات مصرف آن را ببینید. آب سیر را بر روی پوست خود نگه ندارید چرا که پوست را آسیب میرساند و ساییدگی ایجاد می کند.

کمک به از دست دادن وزن با آب سیر:
چاقی یکی از بزرگترین علل مرگ اجتناب ناپذیر پس از سیگار کشیدن است. با گذشت زمان فراگیر می شود، زیرا در حال حاضر نه تنها بر بزرگسالان اثر می گذارد بلکه کودکان نیز از آن رنج می برند. این می تواند منجر به بیماری های متعددی شود که نه تنها کیفیت زندگی شما را کاهش میدهند بلکه باعث کوتاه شدن آن نیز می شوند.

با مصرف آب سیر به طور منظم می توان با انواع بیماری مقابله کرد زیرا می تواند اثرات کلسترول LDL بد را کاهش دهد. سیر همچنین می تواند میزان متابولیسم شما را افزایش داده و به سوخت و ساز چربی کمک کند. هنگامی که با ورزش منظم و رژیم غذایی مناسب همراه است، آب سیر می تواند بهترین عنصری که در برابر چاقی قرار دارد باشد.

آب سیر برای درمان عفونت های قارچی:
عفونت های قارچی می تواند بدتر شود و بهترین راه برای مقابله با آنها این است که آنها را بدون هیچ هزینه ای از خود دور کنید. آب سیر می تواند با باکتری هایی که سبب عفونت های قارچی خاص می شوند، مبارزه کند. درمان موضعی با استفاده از آب سیر روی پوست ملتهب شما حتی می تواند باعث کاهش خارش و تحریک شود.

نتیجه:

 


مطالب پربازدید

نظرات