پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » خواندنی هاtitle_li=سلامت » درمان سریع درد معده با دمنوشی موثر

درمان سریع درد معده با دمنوشی موثر

خواندنی ها,سلامت | 1398-07-01 | ۱۱۴۲ بازدید | نظرات

عکس, درمان سریع درد معده با دمنوشی موثر
معده درد یک ناراحتی بسیار شایع است که در تمام سنین بروز می‌کند و معمولا خوردن چیزی خارج از برنامه غذایی، موجب بروز این عارضه می‌شود. ناراحتی شدیدی که فرد در ناحیه معده حس می کند زمانی رخ می دهد که دستگاه گوارش نمی‌تواند موادغذایی را به راحتی هضم کند. هرچند این درد ممکن است مشکل حادی به نظر نرسد، اما در هر حال می تواند موجب ناراحتی و آزار فرد شود.
علل درد معده
این عارضه در اثر عفونت یا مصرف برخی از داروها، نوشیدنی های گازدار و حتی کشیدن سیگار ممکن است ایجاد شود.
درمان معده با روش‌های طب سنتی
برای تسکین این درد، دمنوش هایی که شامل ترکیبی از نعناع، زنجبیل و آب میوه‌ های طبیعی هستند، بسیار کار ساز خواهند بود. این درد گاهی با مصرف مقدار اندکی نمک سیاه در یک لیوان آب هم می تواند بهبود یابد.
بهترین راه برای آرام کردن معده
۱- ترکیب عسل با انواع آب میوه ها یا حتی آب جوش است، زیرا عسل خاصیت گرمی دارد و می تواند به راحتی موجب تسکین درد معده شود. علاوه‌بر‌این مواد دیگری هم وجود دارد که می توان از آنها برای کاهش این درد بهره برد، به‌عنوان مثال می توانید با ترکیباتی مانند آرد گندم، زعفران و عسل حلوا درست کرده و میل کنید.
۲-  می توان ریشه و برگ تازه کرفس را کوبیده و با مقدار کافی عسل مخلوط کرد و روزی سه بار هر وعده یک قاشق مربا خوری بعد از وعده ‌های غذایی میل کرد.
۳- ترکیب دیگری که بسیار توصیه می شود شیر و عسل است که ملین معده است.
مصرف این ترکیبات تاثیر بسزایی در تسکین اعصاب معده خواهند داشت، هرچند باید شدت درد معده تشخیص داده شود و پس از بررسی علت آن، درمان صورت بگیرد.


مطالب پربازدید

امروز شنبه ۸ بهمن ۱۴۰۱

نظرات