پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » سلامت » درمان سریع درد سینه بعد از قطع شیردهی

درمان سریع درد سینه بعد از قطع شیردهی

سلامت | ۱۲ آبان۱۳۹۷ | 936 بازدید | نظرات

بیشتر مادران شیرده ممکن است دوست داشته باشند که بعد از توقف شیر دهی بدانند چگونه می توانند درد سینه خود را تسکین دهند ؛ برخی درمان های مفید برای درد سینه بعد از توقف شیردهی، عبارتند از:

عکس, درمان سریع درد سینه بعد از قطع شیردهی

۱. حمام داغ

گرفتن دوش آب گرم و یا خیس کردن خودتان در یک وان آب گرم می تواند به کاهش جریان شیر جمع شده در پستان کمک کند در نتیجه باعث کاهش تورم و درد می شود.

۲. پمپ سینه:

هم چنین شما می توانید از یک پمپ سینه مصنوعی برای فشار دادن شیر از سینه برای رهایی از درد استفاده کنید.

استفاده از پمپ سینه مصنوعی برای رهایی از درد سینه بعد از قطع شیردهی
۳. مکش مایع:

نوشیدن آب و افزایش مصرف مایعات سالم می تواند در گرفتن سموم از بدن مفید واقع شود.

۴. دارو:

شما می توانید از برخی داروهای مسکنی مانند استامینوفن و ایبوپروفن برای کاهش درد و تورم سینه استفاده کنید با این حال ، همیشه عاقلانه است که قبل از مصرف دارو با پزشک خود مشورت کنید.

۵. استفاده از چای مریم گلی:

جلوگیری از شیردادن از سینه می تواند با نوشیدن این چای در چند بار در روز انجام شود.

۶. سینه را ماساژ دهید:

روزانه سینه خود را ماساژ دهید تا ببینید گره ای پیدا می کنید یا خیر اگر این اتفاق بیفتد، احتمالا نشان می دهد که یک لوله شیر مسدود شده وجود دارد.توجه بیشتری به این منطقه بکنید و زمان ماساژ را افزایش دهید. نکته این است که مسدودیت را با ماساژ خوب کنید.

۷. کمپرس کلم را امتحان کنید :

برگ های کلم برای قرن هاست برای تسریع فرآیند خشک کردن شیر سینه کمک می کند. برای ایجاد یک جا برای کلم، یک سوتین مناسب با لباس مناسب حتی در طول خواب، بپوشید. سوتین بسیار کوچک و یا خیلی بزرگ ناخوشایند خواهد بود.

برگ های کلم، آنزیم هایی را رها می کند که فرآیند خشک کردن را تسریع می کنند، پس باید برگ ها را خرد کنید و رول کنید تا آنزیم ها بتوانند آزاد شوند. یک برگ کلم بزرگ و سرد را در هر کاسه سوتین خود قرار دهید و زمانی که آن ها طی ۲۴-۴۸ ساعت پژمرده شدند، تعویضشان کنید.

از پوشیدن سوتین های جک دار خودداری کنید و اگر برگ های کلم پس از چند روز کار نکردند، از آن ها استفاده نکنید و روش دیگری رل برای کاهش درد و خشک کردن شیرتان پیدا کنید، مانند کمپرس سرد.

۸. از کمپرس سرد استفاده کنید:

کمپرس سرد مثل یک بسته یخ یا پارچه سرد می تواند رگ های خونی را در پستان مسدود کند که منجر به کاهش تولید شیر می شود.کمپرس سرد هم می تواند باعث کاهش درد و افزایش سطح راحتی شما شود.

اگر نمی خواهید هزینه کنید، فقط یک کیسه حمام را با آب یخ خیس کنید و آن را بین پستان و پیمانه سوتین خود بگذارید ؛ سپس پارچه را عوض کرده و یا آن را منجمد کنید چون گرمای بدن باعث می شود که لباس ها به سرعت گرم شوند.

۹. کمپرس گرم، مانند یک حوله گرم بر روی سینه، قبل از ماساژ و کمپرس سرد:

حمام گرم می تواند در کمک به ماساژ موثر مفید باشد، اما توصیه نمی شود چون آب گرم می تواند تولید شیر را افزایش دهد.

نکته مهم :

مراقب رشد هر گونه زخم، مناطق قرمز و یا تب باشید. این می تواند ابتلا به ورم پستان را نشان دهد.

در صورتی که تلاش های ماساژ نتوانند درد شما را خوب کنند، به سراغ درمان پزشکی بروید. اگر این نشانه ها رو به وخامت گذاشتند و یا تب کردید، ممکن است که لوله مسدود شده بدتر شدا و منجر به “ورم سینه” شوند. اگر متوجه این موضوع شدید سریعا با پزشک خود تماس بگیرید، چون ورم سینه می تواند عوارض جدی داشته باشد اگر به سرعت و به درستی درمان نشود.

ورم سینه پس از قطع شیردهی را جدی بگیرید
نکات ضروری برای توقف شیردهی بدون درد:
برخی از نکات اساسی که ممکن است به شما کمک کنند تا شیردهی را بدون درد متوقف کنید، شامل این موارد می شوند:

بهتر است که توقف شیردهی را اول یک بار در روز انجام دهید.
کاهش تعداد جلسات شیردهی در یک زمان ممکن است به محدود کردن درد شما به حداقل کمک کند. کاهش دفعات شیردهی به کاهش ناراحتی شما کمک می کند.
از پوشیدن سوتین سفت و سخت جلوگیری کنید که می تواند شیر را قطع کرده و باعث ورم سینه شود.
از یک سوتین مناسب و متناسب استفاده کنید.


مطالب پربازدید

امروز شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰

نظرات