پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » سلامت » درمان سریع تبخال با ۶ ماده خانگی

درمان سریع تبخال با ۶ ماده خانگی

سلامت | ۱۲ مرداد۱۳۹۸ | 1255 بازدید | نظرات

عکس, درمان سریع تبخال با ۶ ماده خانگی

* درمان تبخال لب با سیر
سیر دارای خواص ضد میکروبی و ضد التهابی است که به مقابله با شیوع تب خال کمک می کند.تحقیقات نشان دادند که ماده شیمیایی بنام آلیسین موجود در سیر ممکن است دارای اثرات ضد ویروسی باشد.روغن سیر همچنین شامل ترکیب ضد ویروسی آژونه است.

یک سیر خرد شده را در ناحیه آسیب دیده قرار داده و بگذارید به مدت ۰۱-۵۱ دقیقه بماند. این کار را چند بار در روز به مدت دو روز و یا تا زمانی که شاهد بهبود آن هستید انجام دهید. آگاه باشید، ممکن است باعث احساس سوزش شود.متناوبا، شما می توانید هر روز دو یا سه بار از روغن سیر در مناطق متاثر استفاده کنید. برای تهیه روغن سیر، یک حبه سیر تازه در روغن زیتون بپزید تا آن ها قهوه ای شوند و سپس روغنش را فشار دهید. همچنین می توانید هر روز یک یا دو حبه سیر له شده را بخورید. این کار همچنین به عنوان یک اقدام پیشگیرانه کار خواهد کرد.

* درمان تبخال لب با نعناع فلفلی
چای نعناع فلفلی به کاهش شدت شیوع تب خال کمک می کند. هم چنین به تسکین درد و التهاب نیز کمک می کند. روغن نعناع فلفلی نیز اثر مثبتی بر ویروس تب خال دارد. حداقل دو بار در روز چای نعناع فلفلی بنوشید.هم چنین پنبه را در آب و سپس در روغن نعناع فرو کنید.و آن را چند بار در روز روی ناحیه متاثر بمالید.

* درمان تبخال لب با کمپرس یخ
یخ به تسکین درد و ناراحتی ناشی از شیوع تب خال کمک می کند. یک تکه یخ را در یک پارچه یا حوله بپوشانید. آن را به مدت ۱۰ دقیقه روی منطقه آسیب دیده  قرار دهید. این کار را چند بار در روز انجام دهید تا این که شاهد بهبود باشید.

* درمان تبخال لب با روغن نارگیل
روغن نارگیل حاوی لوریک اسید است که اثرات ضد ویروسی و ضد میکروبی دارد و علاوه بر این، اسید لوریک و کاپریک اسید در روغن نارگیل به کشتن ویروس تب خال کمک می کنند. روزانه ۰۱-۰۳ اونس و یا حدود ۱/۴ قاشق روغن نارگیل خالص بنوشید. متناوبا، شما می توانید بعد از مشورت با پزشک خود، لوریک اسید را به شکل مکمل مصرف کنید.

* درمان تبخال لب با سرکه سیب 
سرکه سیب به کاهش شدت شیوع تب خال به خاطر ضد عفونی کنندگی و خواص ضد التهابش کمک می کند. یک تکه پنبه را در سرکه سیب فرو کنید و آن را روی مناطق متاثر برای سه یا چهار بار در روز برای دو یا سه روز قرار دهید. برای بهترین نتیجه، آن را به محض اینکه احساس سوزش اولیه را تجربه می کنید، اعمال کنید ؛ آگاه باشید، احتمال دارد کمی بسوزد. همچنین می توانید یک یا دو قاشق چای خوری سرکه سیب را به یک فنجان آب اضافه کنید و دو بار در طی روز بنوشید.

* درمان تبخال با خمیر جوش شیرین
مالیدن خمیر جوش شیرین به خشک کردن ضایعات و تسکین خارش کمک  می کند. برای انجام این کار، یک پنبه مرطوب را در مقدار کمی جوش شیرین فرو کنید و آن را روی زخم خود بکشید.


مطالب پربازدید

امروز سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰

نظرات