پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » سلامت » درمان سریع استرس با جویدن آدامس

درمان سریع استرس با جویدن آدامس

سلامت | 1397-06-01 | ۲۱۰۴ بازدید | نظرات

در مواقعی که استرس شدید دارید برای برطرف کردن سریع استرس بهترین کار جویدن آدامس است.
محققان در تازه ترین مطالعات خود بر روی ۴۰ زن و مرد به راهی جالب و ساده برای رفع سریع استرس و نگرانی دست یافته اند.

برای کاهش استرس و اضطراب راه و روش های گوناگونی وجود دارد که جویدن آدامس یکی از آنهاست.راههای کاهش استرس و اضطراب یکی از عناوینی است که در دنیای مجازی بسیار جستجو می شود همین دلیلی برای محققان است تا در این زمینه بیشتر تحقیق و مطالعه کنند.

میلیون ها تماشاچی فوتبال به این نکته توجه کرده اند که مربیان و بازیکنان فوتبال حرفه ای در کشورهای اروپایی به خصوص در تیم های مطرح مدام در حال جویدن آدامس هستند. این جویدن علتی دارد و آن هم رهایی از تنش ها و استرس و اضطراب مسابقات حساس است.

عکس, درمان سریع استرس با جویدن آدامس

نتیجه تحقیقات و مطالعاتی که در زمینه کاهش استرس و اضطراب در Journal Of Prosthodontic Research منتشر شده بود حاکی از ان بود که جویدن ۳ دقیقه آدامس تا حد قابل توجهی استرس و اضطراب را کاهش می دهد.

در این بررسی ۲۰ من و ۲۰ زن که از لحاظ شرایط روانی و محیطی در معرض استرس شدید بودند مورد بررسی و آزمایش قرار گرفتند و نتیجه ان بود که برای تخلیه و رهایی هر چه سریعتر استرس و اضطراب بهتر است آدامس را با شدت و فشار بیشتری بجوید.

چروفسور اندی اسمیت از دانشگاه کاردیف مسئول این مطالعات بود که در رابطه با تاثیر آدامس در کاهش استرس و اضطراب گفت :” در طی این سالها تحقیقات بسیاری در زمینه راه های کاهش استرس و اضطراب انجام داده ام اما جویدن آدامس البته با فشار و شدت بیشتر، سریعترین نتیجه را برای کاهش استرس و اضطراب داشته است.”

پس به یاد داشته باشید در زمان استرس و فشار عصبی شدید تنها کافیست یک عدد آدامس را با فشار و محکم بجوید.


مطالب پربازدید

نظرات