پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » خواندنی ها » درمان جوشهای هورمونی با چای سبز

درمان جوشهای هورمونی با چای سبز

خواندنی ها | 1397-05-15 | ۲۳۹۰ بازدید | نظرات

در برخی موارد ممکن است درمان های خانگی و گیاهی برای رفع جوش های هورمونی تاثیر گذار باشند. البته درمان خانگی در جوش های هورمونی ملایم و خفیف بیشتر موثر است.

درمان های طبیعی معمولا نسبت به داروهای شیمیایی، عوارض جانبی کمتری دارند، اما ممکن است آنقدر موثر نباشد. پیش از استفاده از داروهای گیاهی بهتر است در مورد خطرات احتمالی آن با پزشک مشورت کنید زیرا ممکن است مصرف آن ها باعث تداخل با داروهای مصرفی دیگر شود.

عکس, درمان جوشهای هورمونی با چای سبز

چای سبز درمان موثری در رفع و کاهش التهاب در بدن است. نوشیدن چند فنجان چای سبز در روز می تواند نقش موثری در جلوگیری از آسیب های پوستی داشته باشد. همچنین، انواع لوسیون ها و ژل های حاوی حداقل ۲ درصد عصاره چای سبز می تواند بسیار مفید باشد.

روغن درخت چای هم باعث کاهش التهاب شده و در برطرف کردن جوش های هورمونی مفید است. تحقیقات نشان داده است که مصرف ۵٪ روغن درخت چای به صورت موضعی باعث کاهش علائم جوش و آکنه می شود.

برای پاکسازی و رفع جوش و آکنه های هورمونی می توانید موارد زیر را هم انجام دهید:

– صورت خود را صبح و عصر شستشو دهید

– روزانه از محصولات مربوط به آکنه استفاده کنید اما استفاده بیش از حد می تواند پوست شما را خشک کرده و تحریک کند.

– هر روز کرم ضدآفتاب مصرف کنید.

– برای کاهش خطر ابتلا به جوش های هورمونی بیشتر از پوست خود مراقبت کنید.

گزینه های رایج دارویی برای درمان جوش های هورمونی عبارتند از :

داروهای ضد بارداری و داروهای ضد آندروژن.

– پیشگیری از بروز جوش هورمونی با استفاده از داروی خوراکی بارداری (قرص ضد بارداری)

قرص های ضد بارداری معمولا برای درمان آکنه و جوش هورمونی استفاده می شود. این قرص ها، حاوی اتیلین استرادیول است. مواد تشکیل دهنده قرص های ضد بارداری به عنوان هورمون هایی است که می توانند در درمان آکنه موثر باشند. مصرف این دارو، به ویژه در زمان تغییرات هورمونی در طی تخمک گذاری مفید است.

– داروهای ضد آندروژن

داروهای ضد آندروژن با کاهش اندروژن هورمون مردانه کار می کنند. هم مردان و هم زنان دارای سطوح طبیعی این هورمون است. هر چند اندروژن با دخالت در فولیکول های مو که تنظیم کننده سلول های پوست هستند، می تواند باعث بروز جوش های هورمونی شود.

اگرچه این دارو عمدتا برای درمان فشار خون بالا استفاده می شود، اما اثرات آنتی آندروژن دارد. به عبارت دیگر، این دارو می تواند باعث جلوگیری از تولید زیادتر آندروژن شده و در تنظیم و کنترل سطح هورمون ها کمک کننده است.

– رتینوئید ها

اگر دچار جوش های هورمونی خفیف هستید، می توانید از رتینوئیدهای موضعی استفاده کنید. رتینوئید ها حاوی ویتامین A بوده و برای درمان این نوع جوش ها موثر هستند. بسیاری از کرم ها، ژل ها، و لوسیون های رتینوئید در دسترس بوده و می توانید در مورد فرمول استفاده از آن با پزشک مشورت کنید.


مطالب پربازدید

نظرات