پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » خواندنی ها » درمان بیماری با چایهای گیاهی

درمان بیماری با چایهای گیاهی

خواندنی ها | 1397-09-01 | ۱۲۷۶ بازدید | نظرات

چای یکی از نوشیدنی های محبوب در جهان است که در عطرها و طعم های مختلف موجود است. چای می تواند به عنوان یک نوشیدنی مفید برای درمان شرایط مختلف استفاده شود زیرا انواع مختلف آن فواید سلامت مختلفی را ارائه می کنند.

چای دارچین برای سردرد

سردرد می تواند به دلایل مختلفی شکل بگیرد و اگر میگرن یا سرماخوردگی دلیل این شرایط است، نوشیدن چای دارچین می تواند به بهبود آن کمک کند. دارچین سرشار از منگنز، فیبر، آهن و کلسیم است که آن را به یک درمان خانگی موثر برای بهبود سردرد و مشکلات سلامت دیگر تبدیل می کند.

چای آویشن برای سرفه

آویشن به عنوان یک گزینه خوب برای بهبود عفونت های قسمت بالایی دستگاه تنفسی، برونشیت، و سرفه شناخته می شود. این گیاه سرشار از ترکیبات سرکوب کننده سرفه است. فلاونوئیدهای موجود در آویشن موجب آرامش ماهیچه های نای می شوند که در سرفه نقش دارند و همچنین التهاب و سردرد را تسکین می دهند.

چای لیمو برای گلو درد

لیمو به تسکین بافت متورم گلو کمک می کند و محیطی را شکل می دهد که برای ویروس ها و باکتری ها چندان خوشایند نیست. همچنین، لیمو سرشار از ویتامین C است که می تواند به تقویت سیستم ایمنی کمک کرده و از ابتلا به بیماری پیشگیری کرده یا مدت زمان آن را کاهش دهد. خواص ضد باکتریایی لیمو می تواند به مقابله با گلو درد باکتریایی کمک کند.

چای بابونه برای معده درد

بابونه، یکی از محبوب‌ترین گیاهان دارویی در جهان است. بابونه از ویژگی های ضد التهاب، ضد اسپاسم، و ضد نفخ برخوردار است که همگی برای تسکین ناراحتی معده مفید هستند. بابونه می تواند ناراحتی معده، گرفتگی معده، سندرم روده تحریک پذیر، سوء هاضمه و گاز بیش از حد را تسکین دهد.

عکس, درمان بیماری با چایهای گیاهی

چای نعناع بیابانی برای خستگی

اگر با احساس خستگی مداوم مواجه هستید، نوشیدن چای نعناع بیابانی گزینه ای است که می توانید برای مقابله با این شرایط مد نظر قرار دهید. نوشیدن این چای می تواند به افزایش سطوح انرژی بدن انسان کمک کند.

چای گل ساعتی برای بی خوابی

برخی مطالعات نشان داده اند که گل ساعتی می تواند به تسکین بی خوابی و اضطراب کمک کند. استفاده از این گیاه به نظر می رسد سطح گاما آمینوبوتیریک اسید در مغز را افزایش می دهد. این ترکیب فعالیت مغز را کاهش می دهد که ممکن است به کسب آرامش و خواب بهتر کمک کند.


مطالب پربازدید

نظرات