پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » سلامت » درمانی شگفت انگیز برای سردرد بدون دارو

درمانی شگفت انگیز برای سردرد بدون دارو

سلامت | ۲۴ بهمن۱۳۹۴ | 2900 بازدید | نظرات

image درمانی شگفت انگیز برای سردرد بدون دارو

اگر شما دچار سردردهای تنشی و بی علت می شوید و از خوردن قرصهای مسکن خسته شده اید این مطلب را از دست ندهید. دکتر جین لئونارد می‌گوید: بیشتر سردرد‌ها تنشی ناشی از استرس، اضطراب، خستگی و ناراحتی عاطفی هستند. وی ادامه داد: این سردرد‌ها معمولا با اسپاسم عضلات صورت، گردن، فک و پوست سر ایجاد می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: بیماران معمولا برای تشخیص منبع درد، گیجگاه خود را می‌گیرند که این کار به دلیل اسپاسم یک عضله فن مانند در سراسر گیجگاه است که از پشت سر به نام تمپورال گسترش یافته است.
این اسپاسم‌ها همچنین مربوط به عضلات فک است و می‌تواند نشانه‌ای از اختلال مفصل گیجگاهی فکی (TMJ) باشد که معمولا با دندان قروچه کردن در طول خواب ایجاد می‌شود. این پزشک خاطر نشان می‌کند که نگاه داشتن یک مداد در میان دندان‌ها می‌تواند به سست کردن عضلات فک کمک کند. وی افزود: این تمرینی برای سست کردن عضلات فک است که دچار اسپاسم شده‌اند.
فک یکی از پیچیده‌ترین مفاصل بدن است و هر مشکلی که عضلات، رباط‌ها، دیسک‌ها، غضروف و استخوان‌های فک را از کارکرد درست بازدارد به ابتلا به اختلال در مفصل گیجگاهی فکی منجر می‌شود.
تخمین زده می‌شود که یک چهارم از انسان‌ها در برهه‌ای از زمان به این اختلال که با درد و صدا کردن مفصل فک مشخص می‌شود، مبتلا می‌شوند. اختلال مفصل گیجگاهی فکی عارضه‌های متفاوتی است که منجر به درد و حساسیت در مفصل گیجگاهی فکی (TMJ) می‌شود. TMJ یک مفصل لولایی است که در هر طرف سر قرار دارد و فک پایین را به استخوان گیجگاه جمجمه متصل می‌کند. عواملی که منجر به اختلالات مفصلی می‌شود متعدد است و شامل ساییدگی و پارگی و التهاب و ورم مفاصل، ضربه، استرس، بعضی پلاک‌های دندانی و فشردن و ساییدن دندان‌ها روی یکدیگر است. درد در رابطه با اختلالات مفصلی می‌تواند از کم تا شدید متغیر باشد. این عارضه ممکن است موقت یا مزمن باشد.


مطالب پربازدید

نظرات