پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » خواندنی ها » درمانهای خانگی موثر برای جلوگیری از ریزش موی نوزاد

درمانهای خانگی موثر برای جلوگیری از ریزش موی نوزاد

خواندنی ها | ۱۱ شهریور۱۳۹۷ | 1769 بازدید | نظرات

در این مطلب ۵ درمان خانگی بسیار موثر برای ریزش پوست سر نوزاد آموزش داده شده است:
۱. از صابون استفاده نکنید

شامپو و صابون های کودک در بازار موجود است. تقریبا تمام صابون ها و شامپو ها حاوی الکل و سایر محصولات شیمیایی هستند که ممکن است حساسیت پوستی را ایجاد کنند. حتی صابون های کودک نیز شامل آن میشوند بنابراین، توصیه می شود از هیچ نوع صابون یا شامپو برای پوست کودک استفاده نکنید.

این محصولات ممکن است موجب خشونت و افزایش سطح پوسته و خشکی پوست شود. اگر پوست نوزاد شما چرب باشد، می توانید از صابون ملایم استفاده کنید اما در روزهای متناوب آنرا استفاده کنید.

image درمانهای خانگی موثر برای جلوگیری از ریزش موی نوزاد
۲. روغن نارگیل

روغن نارگیل را می توان در هر کجا و هر زمان استفاده کرد ،این روغن خفیف و امن برای درمان بسیاری از مسائل پوست است. همچنین به عنوان یک روغن ماساژ برای نوزادان استفاده می شود.

دارای اسیدهای چرب غنی از ویتامین E است و همچنین خواص ضد قارچی و ضد باکتریایی دارد. روغن نارگیل را به آرامی روی سر و صورت کودک خود بمالید ؛بهترین زمان برای انجام این کار نیم ساعت قبل از حمام نوزاد است.

۳. کره شیا

کره شیا شایع ترین دارو خانگی برای رفع پوسته سر است ، یک مرطوب کننده طبیعی است و با ویتامین E، ویتامین A و ویتامین F همراه است.پوست کودک لطیف و نرم است و شما باید چیزی را انتخاب کنید که بی ضرر، خفیف و به سرعت توسط پوست سر جذب شود همچنین هیچ چربی نباید باقی گذاشته شود و نبایست منافذ پوست را مسدود کند.

همچنین کره شیا از اشعه ماوراء بنفش محافظت می کند ؛کره شیا را در منطقه آسیب دیده اعمال کنید. ۱۵-۲۰ دقیقه روی منطقه آسیب دیده باقی بگذارید و سپس با یک شانه نرم پوسته ها را حذف کنید. سپس سر نوزاد را با شامپو خفیف شستشو دهید.

۴. روغن بادام

روغن بادام به طور موثر شوره سر را درمان میکند. این ۱۰۰٪ ایمن، مؤثر برای رفع پوسته است ، روغن بادام را به منطقه آسیب دیده اعمال کنید و چند دقیقه صبر کنید. حالا با کمک یک شانه ، پوسته ها را به آرامی بدون صدمه زدن به کودک خود حذف کنید. شما می توانید برای پاک کردن پوسته ها از یک دستمال نرم استفاده کنید.

۵.شیر مادر

این بهترین درمان خانگی برای پوسته است. اگر پوست سر کودک شما دچار خارش و دارای پوسته باشد، شیر مادر را در ناحیه آسیب دیده اعمال کنید.

تمام داروهای خانگی ذکر شده در بالا برای خلاص شدن از پوسته سر ملایم کودک شما است ؛ پوسته سر هیچ چیز جدی نیست، لازم نیست صابون ضد قارچ و یا شامپو آن را برای درمان تهیه کنیدو همچنین، نیاز نیست چند ماه صبر کنید تا پوست کودک به خارش بیفتد. استفاده از داروهای خانگی برای درمان پوسته سر بهترین و سالم ترین روش درمانی است.


مطالب پربازدید

نظرات