پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » سلامت » درمانهای خانگی بواسیر (هموروئید)

درمانهای خانگی بواسیر (هموروئید)

سلامت | 1398-04-16 | ۱۱۰۳ بازدید | نظرات

 

عکس, درمانهای خانگی بواسیر (هموروئید)

۱- سرکه سیب
مواد طبیعی گوناگونی وجود دارند که می‌توان برای تسکین و التیام ناحیه‌ی دردناک استفاده کرد. استفاده از سرکه‌ی سیب  بین تمام درمان‌های خانگی را امتحان کنید. تنها یک گلوله پنبه را به آن آغشته کنید و به ناحیه‌ی مقعدی بزنید. این کار به التهاب و بهبود علائم کمک می‌کند. هم‌چنین می‌توانید مخلوط سرکه‌ی سیب و عسل را امتحان کنید زیرا این ترکیب می‌تواند سلامت گوارشی‌تان را بهبود بخشیده و از یبوست جلوگیری کند.

۲- چمباتمه بزنید!

یکی از فواید آن جلوگیری از هموروئید است، چون زور کم‌تری می‌زنید. می‌دانستید در کشورهایی که مردم هنگام دستشویی رفتن چمباتمه می‌زنند مشکلات هموروئید تقریبا وجود ندارد؟ در صورت امکان چمباتمه زدن را امتحان کنید زیرا این کار طبیعی‌ترین راه باز کردن روده‌ها است و بسیاری فواید سلامتی دیگر نیز دارد!

۳- آب فراوان بنوشید
هر آدم باید روزانه ۳ تا ۴ لیتر آب بنوشد. همیشه باید دستگاه گوارش را تر و تمیز نگاه داشت. فیبر غذایی در دستگاه گوارش‌مان به آب زیادی نیاز دارد که در صورت کمبود آب، باعث خشک شدن مدفوع می‌شود. لطفا هرگز مصرف نوشیدنی‌های الکلی و کافئین‌دار را جزء مصرف آب روزانه‌تان به حساب نیاورید. در واقع، این‌گونه نوشیدنی‌ها ادرارآور هستند و باعث خالی شدن بدن از آب می‌شوند.

بر اساس پژوهش‌ها، نوشیدن روزی دو بار آب نارگیل نارس برای درمان خونریزی‌های هموروئیدی بسیار موثر است. آب نارگیل جادو می‌کند؛ حتی اگر هموروئید کهنه و سرسختی داشته باشید. نگران عوارض جانبی‌اش هستید؟ باید بگوییم مصرف آب نارگیل هیچ عارضه‌ی جانبی ندارد.

۴- آب آلوورا بنوشید
آب آلوورای تازه بنوشید، یا حداقل از نوشیدنی‌های آماده‌ی آلوئه‌ورا استفاده کنید. حداقل میزان مورد نیاز روزانه‌تان ۴ قاشق غذاخوری است.
الف. برای درمان بواسیر فقط کافی است ژل آلوئه‌ورا را روی مقعد خود بمالید، و به مدت چند دقیقه به آرامی ماساژ دهید. این کار باعث می‌شود علائم بواسیر تسکین یابد.

ب. هم‌چنین، می‌توانید برگ‌های آلوئه‌ورا را به قطعات کوچک خرد کنید، و آن‌ها را در یخچال قرار دهید؛ سپس قطعات آلوئه‌ورای سرد را روی ناحیه‌ی مورد نظر بگذارید تا درد، خارش، و سوزش ناشی از بواسیر در آن ناحیه تسکین یابد.

۵- آب لیمو
الف. تکه پنبه‌ای را به آب لیمو آغشته کنید و روی ناحیه‌ی مورد نظر بمالید. شاید ابتدا احساس سوزش یا خارش شدیدی را تجربه کنید، ولی در نتیجه‌ی این کار، درد ناشی از بواسیر به اندازه‌‌ی قابل توجهی کم خواهد شد.
ب. روش دیگر این‌که، آب یک لیمو را در یک لیوان شیر داغ بچکانید و آن را هر سه ساعت یک بار بنوشید؛ این کار باعث می‌شود به نتیجه‌ی مطلوبی برسید.
پ. هم‌چنین می‌توانید عسل، عرق نعناع، آب زنجبیل، و آب لیمو را با یکدیگر مخلوط کنید و روزی یک بار نوش جان نمایید.

۶- ویتامین E
الف. برای مبارزه با بواسیر می‌توانید یک کپسول ویتامین E را باز کنید و محتویات آن را روی ناحیه‌ی مورد نظر بمالید. این کار را هر روز تکرار کنید تا به نتیجه‌ی مطلوب‌تان برسید.
ب. هم‌چنین می‌توانید به صورت طبیعی و با مصرف مواد غذایی سرشار از ویتامین E نظیر روغن جوانه‌ی گندم، سبزی‌ها، میوه‌ها، تخم مرغ، گوشت مرغ، گوشت قرمز، غلات صبحانه، و روغن سبزی‌ها به جنگ بواسیر بروید.


مطالب پربازدید

امروز سه شنبه ۸ فروردین ۱۴۰۲

نظرات