پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » خواندنی ها » دختری که کشتی گیر نیست ولی مثل تختی رفتار کرد

دختری که کشتی گیر نیست ولی مثل تختی رفتار کرد

خواندنی ها | ۸ آذر۱۳۹۵ | 506 بازدید | نظرات

یک دختر ، در رشته ای که اصلا باورش نمی شود کرد ، کاری می کند که روزی تختی در میدان مسابقه مردانه کرده بود.

عکس, دختری که کشتی گیر نیست ولی مثل تختی رفتار کرد

در ادامه مرحله آخر مسابقات شطرنج گرندپری بانوان جهان که در خانتی مانسیسک روسیه جریان دارد و در دور هشتم این رقابت ها،یکشنبه سارا سادات خادم الشریعه به مصاف «ناتالیا ژوکووا» از اوکراین رفت و در پایان تنها ۱۱ حرکت به تساوی برابر این حریف رضایت داد. 

این بانوی شطرنجباز کشورمان در مورد این دیدار که خیلی زودتر از انتظار به پایان رسید، توضیح داد و اظهارداشت: امروز شرایط خوبی در محل مسابقه حاکم نبود. بازیکن فرانسوی شرکت کننده در رقابت ها به اسم المیرا اسکریپ چنکو به خاطر مشکل قلبی به بیمارستان منتقل شد و اصلا اوضاع خوبی نداشت. شرایط این شطرنجباز باعث ناراحتی و نگرانی دیگر شرکت کنندگان شده بود. 

وی ادامه داد: حریف اوکراینی امروز من همراه المیرا به بیمارستان رفته بود، او دقایقی قبل از آغاز مسابقه از بیمارستان برگشت و وقتی وارد سالن شد به خاطر اوضاع بازیکن فرانسوی و اینکه وضعیت مشخصی ندارد، اصلا اوضاع روحی خوبی نداشت و خیلی آشفته بود. با این شرایط اما رقابتش با من را آغاز کرد اما بعد از ۱۱ حرکت و در حالیکه بازی با تساوی در جریان بود، از من خواست که بازی را تمام کنیم و من هم موافقت کردم.

این بانوی شطرنجباز کشورمان تاکید کرد: مشکل بازیکن فرانسوی به حدی بد است که شاید نتواند در دور بعد بازی کند. این موضوع روی حریف امروز من که تا بیمارستان همراهی اش کرده بود، تاثیر گذاشته بود طوریکه  شرایطش اصلا خوب نبود. به همین دلیل همان خیلی زود بازی را تمام کردیم.

.

عکس, دختری که کشتی گیر نیست ولی مثل تختی رفتار کرد

او با این کار از صدر جدول مسابقات جایزه بزرگ روسیه گذشت. مسابقاتی که قهرمانی اش بی شک بزرگترین افتخار تاریخ زندگی ورزشی سارا و البته ورزش شطرنج ایران می توانست باشد اما او بی آنکه دوبنده داشته باشد، در گود زورخانه چرخی زده باشد یا بر بازویش نشان پهلوانی بسته باشند، درس جوانمردی داد.

خودش ماجرا را خیلی ساده توضیح داد: «می دانم الان شوکه هستید اما اگر حال روحی رقیبم را می دید که استرس شدیدی داشت و می خواست هر طور هست خودش را بر بالین دوست بستری در بیمارستانش برساند ، قطعا شما هم همین کار را می کردید.»

او تختی وار، اخلاق را فریاد زد و این رفتارش تا ابد در ذهن ورزش ایران می ماند. دخترجان برای تختی بودن، حتما نباید کشتی گیر بود و هیکلی درشت داشت. رفتار تو در یک سوی میز شطرنج کم از کار پهلوان تختی نداشت و کاش یاد بگیری تا ابد اینگونه مردمی بمانی و تختی وار ادامه بدهی.


واکنش جالب وزیر جدید ورزش به حرکت تختی‌وار دختر شطرنج‌باز

مسعود سلطانی‌فر حرکت زیبای اخلاقی سارا خادم الشریعه را ستود.

مسعود سلطانی فر وزیر جدید ورزش که اخلاق گرایی و پرهیز از حاشیه سازی را سرلوحه مسئولیتش در ورزش قرار داده است ، یک روز بعد از حرکت شایسته سارا خادم الشریعه ، برای او نوشت: «عزیز و قهرمانم خانم خادم الشریعه در رقابتهاى جهانى، جلوه اى کم نظیر از ترجمان شعر حضرت سعدى است: بنى آدم أعضاى یکدیگرند، صمیمانه از دختر شجاع و ارزشمندمان تشکر مى کنم و مثل همیشه با علاقه پیگیر نتایج واخبار مسابقات شما هستم.»


مطالب پربازدید

امروز یکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰

نظرات