پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » خواندنی ها » دانلود میلیونی آهنگ رفیقم کجایی

دانلود میلیونی آهنگ رفیقم کجایی

خواندنی ها | 1394-10-01 | ۱۱۹۳ بازدید | نظرات

سریال «شهرزاد» به کارگردانی حسن فتحی مدتی است سر زبان‌ها است؛ مردم و اهالی هنر به شدت از این سریال عرضه شده در نمایش خانگی استقبال کرده‌اند اما یکی از اصلی‌ترین برگ‌برنده‌های این سریال موسیقی ان است، چه در چند قسمت ابتدایی که خواننده تصنیف تیتراژ علی‌رضا قربانی بود و چه در قسمت‌های اخیر که هم در تیتراژ و هم در خلال سریال کلیپ‌‌هایی از همکاری جالب توجه محسن چاووشی و سینا سرلک را شاهد بوده‌ایم. استقبال از این تک‌اهنگ به حدی بوده که در فضای مجازی و در شبکه‌های اجتماعی به سرعت دست به دست می‌شود. ترکیب صدای گرفته و خش‌دار محسن چاووشی در کنار تحریر‌های چکشی سینا سرلک از یک سو و ترانه قابل اعتنای شخص محسن چاووشی که همه را شگفت‌زده کرده است، از سوی دیگر، مجموعه عوامل مقبولیت و محبوبیت این اهنگ را فراهم کرده است.

عکس, دانلود میلیونی آهنگ رفیقم کجایی

سینا سرلک که در این میان قرار گرفتن صدایش در اهنگ، نقش بسزایی در اعتبار بخشیدن به صدای چاووشی داشته است متولد آبان ۱۳۶۱ شمسی در شهرستان الیگودرز است. وی مدتی خواننده ارکستر موسیقی ملی ایران به رهبری فرهاد فخرالدینی بود. علاوه بر آن زمانی که نادر مشایخی به عنوان رهبر در ارکستر سمفونیک تهران فعالیت داشت؛ با این ارکستر همکاری می‌کرد. وی همچنین در ارکستر پایور هم فعالیت داشت.علاوه بر آن او با ارکستر ملل به سرپرستی پیمان سلطانی همکاری داشته است. سرلک موسیقی را از دوران کودکی زیر نظر پدر و با ملودی‌های محلی بختیاری آغاز کرد. ۷ سال بیشتر نداشت که در سریال تلویزیونی «شاخه طوبی» محصول شبکه یک سیما، ترانه‌ای محلی خواند و از همان زمان مورد توجه قرار گرفت تا پس از آن انگیزه پیدا کند و به طور جدی به موسیقی بپردازد. او ساز تمبک را در شهرستان الیگودرز و با حسن رضایی شروع کرد و برای تکمیل، از محضر جمشید محبی استفاده کرد و سپس مدت شش سال در خدمت زنده‌یاد ناصر فرهنگ‌فر به اموختن پرداخت. او در چندین دوره جشنواره موسیقی فجر مقام اول آواز و تمبک را کسب کرد. بعد از مدتی از طرف حاج قربان سلیمانی به محمد رضا شجریان معرفی شد و به مدت هشت سال ردیف‌های آوازی و تکنیک‌های صداسازی را در محضر شجریان آموخت. در کنار آواز و تمبک مدتی هم نزد کیوان ساکت تار آموخت. وی در اسفندماه سال ۱۳۸۲از طرف سازمان ملی جوانان به عنوان جوان نمونه در حوزه هنر انتخاب شد. از سرلک تا کنون البوم‌های موسیقی متعددی منتشر شده که از هرکدام به فراخور قوت و ضعفشان استقبال‌های متفاوتی از سوی علاقه‌مندان به موسیقی سنتی صورت گرفته است. با سینا سرلک درباره موسیقی این سریال گپ زده‌ایم.

سرلک می گوید« وقتی کاری منتشر می‌شود و در کمتر از یک هفته استقبالی چند میلیونی از ان صورت می‌گیرد و از همه دنیا نظرات مثبت سرازیر می‌شود، به این معنا است که به دل مخاطبان نشسته است و قاطبه مردم توانسته‌اند با ان ارتباط خوبی برقرار کنند. مطمئنا دست‌کم گرفتن مردمی که این استقبال را از کار می‌کنند چندان توجیهی ندارد. باید مطمئن بود وقتی اثری به این وسعت مورد استقبال قرار می‌گیرد حتما ارزش‌های خاصی داشته است.»

‌ اما از این خواننده می‌پرسیم چرا تصورش بر این است که استقبال از موسیقی سریال شهرزاد تا این پایه گسترده بوده است تا اینگونه پاسخمان را بدهد که «مشخص است دیگر. امار نشان می‌دهد که در کمتر از ۴ روز و فقط در یک سایت عرضه موسیقی، این قطعه بیش از یک میلیون بار شنیده شده است و تازه این به غیر از تعداد بسیار بالای دانلود و شنیده شدن انلاین تنها از طریق سایت‌هایی مجاز نظیر بییپ‌تونز است. به همه اینها علاوه کنید دیگر سایت‌های عرضه موسیقی و البته کسانی که دی‌وی‌دی سریال را خریداری کرده‌اند. مشخصا خبرهایی که در این‌باره وجود دارد به گوش ما هم می‌رسد و ما مطلع می‌شویم که بازخوردهای کارمان چگونه بوده است.»

به او می‌گوییم از کارهای در دست تولید خودش به طور مستقل بگوید. ایا کار جدیدی در دست تولید گرفته است که پاسخ سرلک این است که « خیر. کار خاصی در دست تولید ندارم و البته کارهایی هم که هر از گاهی پیشنهاد می‌شوند کارهایی نیستند که من بپسندم و برانگیخته شوم یا سر ذوق بیایم تا اجرایشان کنم. کار معمولی ادم را سر ذوق نمی‌اورد. قرار نیست خواننده به طور مداوم البوم بدهد تا فقط البوم داده باشد یا اهنگ منتشر کند تا فقط اهنگ منتشر کرده باشد. قرار است هنرمند کاری و اثری خلق کند که تعداد زیادی از مخاطبان از ان خوششان بیاید و نه ان‌که یک بار شنیده و نشنیده دیگر به سراغش نروند و کسی ان را نشنود. بر همین اساس فعلا کار جدیدی قبول نکرده‌ام.»

وقتی از این خواننده ردیف‌دان موسیقی سنتی می‌پرسیم که ایا حرفش به این معناست که قصد دارد برعکس گذشته کم‌کار شود و از حجم تولیدهایش کم کند یا خیر می‌گوید:«خیر. تصمیم خاصی در این زمینه ندارم و اگر کار خوبی وجود داشته باشد دوباره می‌خوانم و ان کار خوب را انجام می‌دهم اما فعلا زیباترین و شاخص‌ترین کار همین سریال «شهرزاد» بود که انجام شد و مورد استقبال هم قرار گرفته خدا را شکر. هرچند مدتی می‌شد که در ایران نبودیم و در مسافرت بودم و دوری از ایران باعث می‌شد نتوانم کارهایم را انجام دهم اما باز هم می‌گویم کار باید به دل ادم بچسبد.»


مطالب پربازدید

امروز دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱

نظرات