پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » اخبار » دانلود فیلم توهین قاضی‌پور به زنان و واکشنها به این توهین

دانلود فیلم توهین قاضی‌پور به زنان و واکشنها به این توهین

اخبار | 1394-12-13 | ۲۹۱۵۷ بازدید | نظرات

نماینده ی ارومیه در کلیپی که از او منتشر شده است سخنان حیرت انگیزی گفته که همگان را خشمگین کرده است. در پی انتشار فیلمی از سخنرانی نادر قاضی پور، نماینده مردم ارومیه پس از پیروزی اش در رقابت های انتخابات دهمین دوره مجلس، گروهی از مردم با تنظیم و امضای بیانیه ای خواستار عذرخواهی این نماینده مجالس شدند.سخنان توهین‌آمیز و ضد زن «نادر قاضی‌پور» نماینده مردم ارومیه در مجلس نهم – و دهم – و تنها ساعاتی پس از حصول اطمینان از پیروزی‌اش در رقابت‌ انتخابی دهمین دوره مجلس شورای اسلامی انجام شده است که در ستاد خود و در حضور زنان و مردانی به زبان آورده که او را وکیل خود برای دفاع از حقوقشان برگزیده‌اند و رأی اعتمادشان را به امانت به او سپرده اند.در این موج که با همکاری Biz Feministler بیز فمینیستلر طراحی و راه‌اندازی شده‌است از نادر قاضی‌پور به عنوان نماینده شهر ارومیه و عضو مجلس قانونگذار می‌خواهیم سریعاً از مردم ایران، علی‌الخصوص زنان ارومیه عذر خواهی کند و زین پس لب به چنین سخنان سخیف و جنسیت‌زده‌ای نگشاید.قاضی پور در بخشی از صحبت های خود می گوید:
– مملکت را به آسانی به دست نیاورده ایم که هر روباه، بچه و کره الاغی را بفرستیم آنجا (مجلس). مجلس جای کره الاغ نیست!

– مجلس جای بچه ها نیست جای کره الاغ ها نیست جای زنان نیست. جای مردان است. [زنان را ] می‌فرستیدشان [مجلس] سرشان بلا بیاورند آبرویتان برود!

– مجلس جای سوسول بازی نیست! مردها را به مجلس بفرستید که حداقل کاری هم نکند، آن یکی کار را بتواند بکند!

این‌ها تنها بخشی از سخنان توهین‌آمیز و ضد زن وی است.متن بیانیه ای که مردم برای عذرخواهی قاضی پور تنظیم کرده اند به شرح زیر است:
نماینده ارومیه، توهین به زنان خیانت در امانت مردم است. رسماً عذرخواهی کنید!
آقای نادر قاضی‌پور
سلام

مجلس شورای اسلامی، نهاد مقننه و رکن اصلی نهاد قانون‌گذاری در ایران است و از نمایندگان منتخب مردم تشکیل شده است. همانطور که می‌دانید نامزدهای شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی برای اینکه مورد تأیید نهادهای مربوط قرار گیرند باید دارای هفت شرط باشند. این شروط عبارتند از:‌ « داشتن سلامت جسمانی در حد نعمت بینایی، شنوایی و گویایی، عدم سوء پیشینه و محکومیت قضایی، عدم سوء شهرت در حوزه انتخابیه، داشتن حداقل ۳۰ سال کامل سن برای ثبت نام، داشتن حداقل مدرک کارشناسی ارشد و یا معادل آن، اعتقاد و التزام عملی به نظام جمهوری اسلامی وقانون اساسی واعتقاد و التزام عملی به اسلام و اصل مترقی ولایت مطلقه فقیه». در هیچ کدام از شروط دیده نمی‌شود که زنان از حق کمتری نسبت به مردان در نامزدی و ورود به مجلس شورای اسلامی برخوردارند.

شما با “کره الاغ” و “روباه” خواندن زنان آنها را شایسته نمایندگی مجلس نمی دانید و حضور زنان را در مجلس “بی فایده” و حتی “خطرناک” تلقی کرده، نه تنها آشکارا به زنان توهین می کنید بلکه با بی احترامی و به رسمیت نشناختن اصول و قوانین جمهوری اسلامی دراجازه ورد زنان به مجلس، تنها ساعاتی پس از اعلام پیروزی در رقابت انتخاباتی به اعتماد مردم و رأی آنان دهن‌کجی می‌کنید.

چنین تفکرات جنسیت‌زده‌ای در مجلس قطعاً به تنگ‌تر شدن حلقه حقوق زنان از سویی و عادی‌سازی خشونت‌های پنهان و آشکار جنسیتی می‌انجامد و جامعه را هر چه بیشتر به سوی ناعدالتی و مردسالاری سوق می‌دهد.

ما فکر می‌کنیم نماینده ارومیه در مجلس قطعاً باید به احترام اعتماد و رأی مردم ارومیه به موضوعات مهم و تاثیر گذار بر زندگی مردم در این منطقه بپردازد و نه آنکه همکاران آینده خود را با کره‌الاغ و روباه خطاب و حضور آنها در مجلس را ناکارآمد بخواند. مشی جنسیت زده شما نه تنها به بهبود مسا‌یل مردم ارومیه کمکی نمی‌کند بلکه قطعاً مانعی برای پیشرفت تمام ایرانیان به سمت جامعه‌ای برابر خواهد بود.

از شما به عنوان نماینده شهر ارومیه و عضو مجلس قانونگذار می‌خواهیم سریعاً از مردم ایران، علی‌الخصوص زنان ارومیه عذرخواهی کنید و زین پس لب به چنین سخنان سخیف و جنسیت‌زده‌ای نگشایید. معذرت‌خواهی کمترین کاری است که ما از شما انتظار داریم.

قانون قسمت‌هایی از صحبت‌هایی منتسب به «نادر قاضی‌پور» را منتشر کرده و از وی بخاطر این اظهارات به شدت انتقاد کرده است. در پایان این گزارش آمده که قاضی‌پور چنین اظهاراتی را تکذیب کرده و این در حالی است که روزنامه قانون نوشته که فیلم این اظهارات موجود است.

براساس گزارشی که قانون از سخنان این نماینده مجلس منتشر کرده است او درباره برخی نمایندگان سابق مجلس و فضای مجلس اظهاراتی شنیع و بی ادبانه مطرح کرده است.

ساعت ۲۴ به دلیل مغایرت سخنان منتسب به قاضی پور به اصول اخلاقی از انتشار آن خودداری می کند.

به گزارش قانون، جمعیت زنان ایران اسلامی، شاخه‌ ارومیه، د‌ر واکنش به این سخنان بیانیه‌ای صاد‌ر کرد‌ و همچنین حجت الاسلام سید‌مهد‌ی قریشی، امام ‌جمعه‌ ارومیه د‌ر خطبه‌های نماز جمعه به این اظهارات واکنش نشان د‌اد‌ه و گفته: «گلایه‌ای از طرف خود‌م و ملت د‌ارم از کسانی که خود‌ را کاند‌ید‌ا معرفی کرد‌ند‌ و بی‌اد‌بی و بی‌تربیتی را د‌ر سخنان‌شان نهاد‌ینه کرد‌ند‌. با عرض معذرت، این جایگاه، جایگاه مقد‌سی است ولی باید‌ حقایق و واقعیت‌ها را عرض کنم. این روش خد‌اپسند‌انه و صحیحی نیست. حتی بعضی از واقعیات هست ولی انسان نباید‌ به زبان آورد‌. توهین و بی‌تربیتی شایسته یک جامعه‌ اسلامی نیست».

لازم به ذکر است که نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه در مجلس نهم است و در انتخابات مجلس دهم نیز توانست رای اول این شهر را به دست بیاورد و به مجلس راه یابد.

جهت دانلود فیلم با زیرنویس فارسی اینجا کلیک کنید


مطالب پربازدید

امروز چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱

نظرات

 1. ترك گفت:

  ترکه دیگه / یه زمانی به …. قبرسی معاوضه میشده

  • امير گفت:

   اگه ترک ها نبودن الان همتون جای خَر بودید احمق ها خَر ها

   • سینا گفت:

    برا یه برنامه طنز کودک ریختن بیرون و چنان دادو بیدادی راه انداختن گویی مساله ناموسی بوده الان که نماینده شون اومده حتی به خودشون توهین کرده میان ازش طرفداری می کنن یعنی اینقدر این جماعت بی فرهنگ و بیسواد هستن. در زمان قاجار کشور رو ۱۰۰۰ سال بردن عقب و یک سوم خاک اون موقع که که معادل نصف خاک الان ایرانه رو دادن رفت(بیش از ۷۰۰ هزار کیلومترمربع) الان هم طلبکارن وقاحت اخه تا چه حد؟ اون اکبر عبدیتون مگه به عربهای ایران توهین نکرد؟ اون کمال تبریزیتون مگه به بختیاری ها توهین نکرد؟ اون برنامه فیتیله که میگید توهین بوده مگه کارگردان و بازیگر خودتون نبودین؟ اخه شما چقدر رو دارین بشر؟؟؟ برای بودجه گرفتن بیشتر و سهم خواهی بیشتر هر روز یه ننم من غریبم بازی راه میندازین روتون هم کم نمیشه هی باید این استانهای جنوبی دربیارن بدن شما بخورید . صبح تا شب دارید به زبان فارسی و به فرهنگ کشور توهین می کنید مردم با نجابت تحملتون می کنن ولی بازم رو دارید و ادامه میدید خاک ایران رو در زمان قاجار دادین رفت الان هم دنبال بقیه اش هستید چون ذاتا خائن هستید بهتون میگن خر هستید میگید چرا توهین می کنید؟ اخه کدوم خری میاد به تاریخ و فرهنگ و زبان رسمی کشورش توهین کنه و پرچم ترکیه بیاره ورزشگاه و شعار خلیج عربی بده؟ شما الان چاکر ترکیه هستید که خودش نوکر عربستان و داعش و یه مشت تروریسته فهم و شعوری ندارید اون کسی هم که براتون جوک ساخته واقعا کارش درست بوده چون الحق خر هستید و حتی حیف خر که بهتون گفته بشه چون خر هم یه احترامی داره .لی شما در حد خر هم نیستید. برگردید مغلوستان و اربکستان اگر ادعای ترک بودن دارید گورتون رو گم کنید ما اینجا ادم خائن نمیخایم از کشور ما برید بیرون برید به همون کوهستانهایی که ترکا زندگی می کردن ادم خائن وطن فروش ما اینجا نمیخایم
    یک مشت بی فرهنگ روشون هم میشه میان کامنت هم میذارن اخه دیگه چطور روت میشه بیای اینجا ادعا کنی؟

   • پژمان قزوین گفت:

    این دستگاه و بند و بساطی که شما ترکا راه انداختین بهتره زودتر جمعش کنید تا خودمون وارد عمل نشدیم چند ساله دارید هیاهو می کنید دیگه تمومش کنید کار رو به جایی نرسونید که با خواری و خفت مجبورتون کنیم این داستان رو تموم کنید اگر خودتون رو ایرانی میدونید که بحثی دیگه نداریم اگر فکر می کنید به این سرزمین تعلق ندارید راه باز و جاده دراز. هر حرکتی که می کنید یه چوب خط براتون زده میشه از این بحثها هم عده زیادی بودن در ایران داشتن صدام هم همین ادعاهای ارضی رو داشت و …ولی چی شد ؟ اگر تجزیه طلب نیستید این بساط مضحکی که راه انداختین رو تا قبل اینکه مردم به حسابتون برسن جمع کنید مردم وارد عمل بشن دیگه حرفای پانترکی و غلط کردیم و ما فرزند ایرانیم مسموع نخواهد بود. از هر حیثیی که نگاه می کنم فقط ترکا هستن جنجال راه میندازن کار رو به جای باریک نرسونید این ادبیاتی که مردم باهاتون حرف میزنن ممکنه زود عوض بشه بعد در حالی که دارید خفت تحمل می کنید مثل همون خفتی که کومله تحمل کرد ناچار به تلفات میشید و حسابتون رو مردم میرسن. زور زدن و دست و پا زدن هم فایده نداره اینجا ایرانه یا احترام بذار یا دمت رو بذار روی کولت و بزن به چاک. این حرفای پانترکی که میزنید رو همه مردم میفهمن و متوجه هستند خودتون رو به خواب نزنید.
    حرفایی که میزنید و به ایران توهین میکنید فقط خودتون رو زیر سوال میبره و مثل دست و پا زدن در باتلاقه نماینده مجلس از منطقه شما توهین کرده یک کلام میاید اینجا میگید غلط کرده و بیجا کرده عذر میخایم و تموم میشه میره حرف بی ربط زدن فقط جرمتون رو سنگین تر میکنه ابروی خودتون رو بیش از این نبرید و بیش از این خودتون رو جلوی مردم ایران خوار و سبک نکنید به اندازه کافی ابروی خودتون رو بردین

  • سعید گفت:

   ترکها دیدید مردم بعد از بلایی که سر گروه فتیله فقط بخاطر یک برنامه کودکانه آوردید چقدر ازتون متنفر شدند؟ حالا واکنش مردمو به نماینده احمقتون ببینید.

   • حسن گفت:

    الاغ ها اول بچه تهرون و فارس بودن -بعد از فارس بودن شرمنده شده و برگشتن….. خاکتو سر احمقتون که خر هم به فارس بودن خودش شرمنده بود

 2. اصفهاني گفت:

  ننگ بر کسانی که به کره الاغ رای دادند -ثابت کردید که حقتان است که ده نفرتان را بدهند ویک راس خر بگیرند

  • محمد گفت:

   خواهش میکنم توهین نکنید بابا تو این دوره زمونه کی کیو میشناسه تو چند روز تبلیغ که نمیشه کسیو شناخت من خودم حقیقتش رو بگم وقتی پای صندوق رای رفتم به کسی رای ندادم خطشون زدم انداختم داخل صندوق چون نماینده ها رو نمیشناختم حالا هم اگر عده ایی مردم بهش رای دادن که نباید بهشون توهین کرد که چرا بهش رای دادید

  • محمد گفت:

   غرض ورزان هیچ غلطی نمیتونن بکنن من خودم تبریزی هستم اما به نادر خان ارادت تامه دارم ایشان مرد کامله کسانی که دنبال اهداف شوم خودشون هستن اون اوهام رو به گور خواهند برد اما یک توصیه کسانیکه از حق زنان دفاع میکنند اول برن دنبال زد صلاحیت جناب مستطاب فردوسی که افاضات فرموده زن و اژدها هردو در خاک به زمین پاک از این هردو ناپاک به این یک نمونه از ادبیات و هویت دیرینه است نمونه های معاصر هم که بیشماره پس بخاطر یک مزاح ساده اینقدر شانتاژ و همراه شدن با روباه پیر بی بی سی بسه دیگه یاشاسین نادر خان قاضی پور یاشاسین آذربایجان

   • پرویز گفت:

    تو غلط می کنی به نادر ارادت داری مردک برو از کشور ما بیرون مرتیکه عوضی ادم اشغال ما اینجا نمیخایم شماها رو باید با طناب ببندن توی شهر بچرخونن نون ایران رو میخوری برای جای دیگه پارستو میکنی؟ غلط میکنی نظر میذاری بیخورد میکنی به فارسی کامنت میذاری برو به زبان چنگیزخان و تیمور لنگ چلاق کامنت بذار بیجا می کنید همچین غلطایی می کنید مردم پوستتون رو میکنن پدر سوخته ها

 3. سمانه گفت:

  طفلک زنان ایرانی کارشون به کجا کشیده یعنی تو مجلس هم امنیت نیست

 4. ترک گفت:

  شما فارسها میدانید که اجازه حرف زدن به زبان خودتان را ما ترکها که صاحبان اصلی کشور هستیم، تنها یکصد سال هست که به شما دادیم؟پس از این اجازه سو استفاده نکنید.غزنویان،سلجوقیان،افشاریان،سامانیان،صفویان،قاجار،آق قویونلو،قره قویونلو،اشکانیان،….ترک بودن.رضاشاه هم ترک بود و الان رهبر عزیزمان هم ترکه.شما به فکر زبان ساختن برای خودتان باشید با کمک امثال حداد عادل.کورش را هم یک فرمانروای زن ترک کشت کمی تو اینترنت مطالعه کن یاد میگیری(پاسخ اصفهانی)

  • محمد گفت:

   آقای محرتم ترک
   ترک ها صاحبان اصلی کشور نیستند صاحبان اصلی کشور تمام مردم ایران زمین هستند موفق باشید

  • مرد مرده گفت:

   درباره قاضی پور چیزی نمیگم چون حرفی نمونده که بزنم… اما از خودمون ناراحتم که چه راحت به هم توهین میکنیم… اصفهانی به ترک ها ، ترک ها به اصفهانی ها. درصورتی که قاضی پور فقط یه نفر از مردم ترک زبانه که متاسفانه نماینده این مردم هم هست و اون شخص به اصطلاح اصفهانی هم یه نفره که خودشو با نام یه شهر معرفی کرده و گند زده با این حرف زدنش… بی انصافیه که بخاطر دوتا آدم بی سواد به دوتا شهر و مردمش توهین بشه…

   • اميد گفت:

    سلام به همه. ترک زبانان عزیز لطفاً وقتتون رو با جدال با این بی فرهنگها صرف نکنید. شأن خودتون رو پایین نیارین. بالآخره باید یک فرقی بین مردمان ترک و فارس و … در ایران باشه دیگه. شما هر چی از تاریخ و زبان شناسی و استدلال و منطق حرف بزنید، اینها آخرش فحش میدن و تهدید میکنن. هههههه
    اما در مورد قاضی پور: من از توهین های این شخص دفاع نمیکنم، اما ایشون بر اساس انتخابات مردمی رأی آورده و دموکراسی هم همینه که هست. جالبه خاتمی رئیس جمهور هم چند سال پیش به ترکها و اردبیلی ها اهانت کرد. چرا شما یکیتون صداتون در نیومد؟ یا همین اواخر کواکبیان که در مورد ترکها جک ساخت. هر وقت ایشون از ورود به مجلس منع شد، بعدش نوبت قاضی پور میرسه.

 5. ترک گفت:

  بدبخت اون اصفهانی که پیغام توهین آمیز گذاشته اینقدر بیسواده که نمیدونه همین اصفهانشو صفویان ترک ساختن وگرنه الان مثل همزبانان افغانیش زنان رو جزو اموال میتونست.در حالیکه ترکها ۳۰۰۰ سال پیش فرمانروای زن داشتن و الان هم بیشترین فعالین اقتصادی زن بنا به اعلام مرکز آمار از آذربایجان هست

  • مریم گفت:

   به جای محکوم کردن اصفهانی ها برو جلو نماینده خودتون را بگیر که داره ابرو ریزی می کنه. درضمن اگه ترک ها اصفهان را ساختند پس چرا تبریز را نساختند اصفهانی ها خودشون هنرمند هستند.

 6. جلال گفت:

  رهبر هم ترکه ولی فارس ها در کل احمق هستن کشور ایران ۴٧میلیون ترک هست توتوتوتو یعنی اکثریت کشور بعد شما هم داریم میگید که ترک چیه خودتون چی هستین خَر هاا

  • محمد گفت:

   اونیکه داری به ترک ها توهین میکنی یادت باشه داری به امثال باکری ها توهین میکنی و اونیکه داری به اصفهانی یا فارس ها توهین میکنی تو هم یادت باشه داری به همه شهدای این مرز و بوم توهین میکنی..
   واقعا حرفهایی که میزنید شرم آوره..
   بیخود نیست اوبامای رنگین پوست تو آمریکا ئیس جمهور میشه اونوقت ما داریم نژاد همدیگه رو به رخ هم میکشیم..
   فردا روز باید جوابگوی حرف هایی که میزنید باشید

 7. مشایخی گفت:

  دوستان عزیز بحث نکنید اصلا الان بحث سر فارس یا ترک نیست بحث سر اینه که چرا باید یه نماینده این طوری به زنا و مجلس توهین کنه حالا این نماینده ترک باشه یا فارس یا لر و لک مهم حرفایی که به عنوان یه ایرانی زده

 8. انگری گفت:

  کلاهبردار، پس فیلمش کو ها؟!!!

  • مدیر سایت گفت:

   با توجه به حرفهای زشتی که در این فیلم گفته شده امکان نداشت تمام فیلم در سایت قرار بگیره چون مغایر با شئونات اسلامی و اخلاق بود.لذا بخش هایی از فیلم فقط منتشر شد.

 9. ترک گفت:

  این آدم رو ما هم قبول نداریم (ترکها) و اگر شورای نگهبان راست میگه باید صلاحیتش رد کنه وگرنه اثبات میشه که نقش و هدفش واقعا” بررسی صلاحیت نیست. چنین آدمهایی باعث آبروریزی نظام هستن.

 10. ل.ح گفت:

  من خودم اهل ارومیه هستم بهش رای ندادم آبرویه مردم ارومیه رو بابی ادبی برده

 11. يك ايرانى گفت:

  از شما مردم فهیم ارومیه
  بعید بود که
  به چنین “خرى” راى بدهید!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 12. 😬😬😬😬😬 گفت:

  سنگ پاماله

  https://www.khademnews.com/ماجرا-توهین-نماینده-ارومیه-قاضی-پور-به/

  ماجرای توهین نماینده ارومیه قاضی پور به زنان + کلیپ
  .
  نگاهی به سخنان حیرت‌انگیز یک نماینده مجلس
  قاضی‌پور وارث احمدی‌نژاد!
  دانلود کلیپ توهین قاضی پور
  مجلس نهم ویژگی‌های خاص فراوانی د‌اشت؛ د‌ر آن برخی نمایند‌گان مسئولان را تهد‌ید‌ به مرگ کرد‌ند‌، تهمت زد‌ند‌، خلاف منافع ملی و مرد‌م کار کرد‌ند‌. امروز ولی یک نمایند‌ه از همان جنس د‌ر میتینگ انتخاباتی خود‌ د‌ر حضور تعد‌اد‌ زیاد‌ی از مرد‌ان و زنان ارومیه سخنان سخیفی را به زبان آورد‌ه است که نوشتن آن مشکل و شنید‌ن آن تأسف‌بار است.
  ترویج بی‌اخلاقی
  ناد‌ر قاضی‌پور، نمایند‌ه مرد‌م متد‌ین ارومیه، د‌ر اقد‌امی ناشایست نه‌تنها به یک روحانی و نمایند‌ه مجلس اتهام‌های بی‌محتوایی زد‌ه‌ است، بلکه به زنان و د‌ختران کشور نیز توهین ‌کرد‌ه است. قاضی پور د‌ر اد‌عایی سخیف از مراود‌ه‌خود‌ با قد‌رت‌الله علیخانی‌، نمایند‌ه‌ مرد‌م قزوین د‌ر مجلس هشتم می‌گوید‌. د‌ر این اظهارات که ما از انتشار قسمت‌هایی از آن شرم د‌اریم، می‌گوید‌: «من نمایند‌ه‌ ملتم نه نمایند‌ه‌ چهارتا گرد‌ن کلفت. من نوکر مسئولین نیستم. کیفشان را حمل نمی‌کنم و تعریفشان نمی‌کنم. شما د‌ر د‌و ساعت به من ۲۰۰ هزار رأی د‌اد‌ید‌. برای اینکه مرا … کنید‌ تا به جان این مسئولان بیفتم. می‌گویند‌ یک روز پسر بچه‌ای را ختنه می‌کرد‌ند‌، د‌ختر بچه‌ای آن طرف د‌اشت گریه می‌کرد‌. گفتند‌ تو چرا گریه می‌کنی؟ گفت: (…)!
  فحاشی
  وی د‌ر اد‌امه با توهین به نامزد‌هایی که برای انتخابات اعلام حضور کرد‌ه‌بود‌ند‌ می‌گوید‌: «مملکت را به آسانی به د‌ست نیاورد‌ه‌ایم که هر روباه و بچه و کره الاغی را بفرستیم آنجا. مجلس جای کره الاغ نیست! … مجلس جای زنان نیست؛ جای مرد‌ان است. بفرستید‌ سرشان بلا بیاورند‌ تا آبرویتان برود‌؟!
  اد‌عای رکیک
  قاضی پور د‌ر اظهاراتی شنیع و خلاف شرع و عرف می‌گوید‌:« شیخ قد‌رت‌الله علیخانی نمایند‌ه قزوین بود‌، قزوینی است، د‌ر مجلس همه از او می‌ترسند‌ به یکی از نمایند‌ه‌های همشهری ما که قد‌ کوتاهی هم د‌اشت گفته بود‌ بیا ببرمت یک شب مهمان من باش. یک روز رفته بود‌م جایی، گفتم شیخ کجاست؟ گفتند‌ د‌ستشویی، من هم رفتم د‌ستشویی، د‌ید‌م همه جا را شسته و د‌ستمال کاغذی گذاشته چون وسواس د‌ارد‌، خم شد‌ وضو بگیرد‌ که (…) بعد‌ غش کرد‌ افتاد‌ روی زمین، د‌ر را باز کرد‌م د‌ید‌م ۲۰ نفر به خاطر سر و صد‌ای ما پشت د‌ر آمد‌ه اند‌. گفتم حاج آقا کمین زد‌ه بود‌ کمین خورد‌!یک هفته به مجلس نیامد‌. بعد‌ از یک هفته که مرا د‌ید‌ سر و صد‌ا کرد‌ و نمایند‌گان د‌ورش جمع شد‌ند‌. پهلویش را باز کرد‌ گفت بیایید‌ ببینید‌ این فلان فلان شد‌ه چه بلایی سر من آورد‌ه است! ببینید‌ کبود‌ شد‌ه است. گفتم حاج آقا آن جای د‌یگرت را هم نشان بد‌ه! مجلس جای سوسول بازی نیست! به مجلس مرد‌ بفرستید‌؛ حد‌اقل کاری هم نکند‌ آن یکی کار را بتواند‌ بکند‌!
  مبلغ پان‌ترکیسم
  وی د‌ر اد‌امه با بیان سخنانی که پان‌ترکیست‌های افراطی به آن معتقد‌ند‌، افزود‌: «ارومیه اول شر و آخر خیر است. خط مقد‌م است. من نه، ولی مجلس را د‌ست بچه‌ها ند‌هید‌! د‌ست سوسول ند‌هید‌! د‌ست کسی که نمی‌تواند‌ خود‌ش را نگه د‌ارد‌ ند‌هید‌! من لهجه د‌ارم و به لهجه‌ام هم افتخار می‌کنم. آنهایی که فارسی حرف می‌زنند‌ چه …ی خورد‌ه‌اند‌ تا به حال؟»
  اعتراض تشکل زنان و امام جمعه
  جمعیت زنان ایران اسلامی، شاخه‌ ارومیه، د‌ر واکنش به این سخنان بیانیه‌ای صاد‌ر کرد‌ و همچنین حجت الاسلام سید‌مهد‌ی قریشی، امام ‌جمعه‌ ارومیه د‌ر خطبه‌های نماز جمعه به این اظهارات واکنش نشان د‌اد‌ه و گفته: «گلایه‌ای از طرف خود‌م و ملت د‌ارم از کسانی که خود‌ را کاند‌ید‌ا معرفی کرد‌ند‌ و بی‌اد‌بی و بی‌تربیتی را د‌ر سخنان‌شان نهاد‌ینه کرد‌ند‌. با عرض معذرت، این جایگاه، جایگاه مقد‌سی است ولی باید‌ حقایق و واقعیت‌ها را عرض کنم. این روش خد‌اپسند‌انه و صحیحی نیست. حتی بعضی از واقعیات هست ولی انسان نباید‌ به زبان آورد‌. توهین و بی‌تربیتی شایسته یک جامعه‌ اسلامی نیست».
  تکذیب قاضی‌پور
  این فرد‌ د‌ر گفت‌وگو با خبرنگار «قانون» اظهارات را تکذیب می‌کند‌، ولی قاضی‌پور با این حجم سخنان توهین‌آمیز و خلاف شرع، هم نمایند‌ه مجلس نهم بود‌ه و هم د‌ر این د‌وره برای نمایند‌گی رأی آورد‌ه است.
  این اقد‌امات که فیلم آن هم موجود‌ است و این نمایند‌ه‌ نمی‌تواند‌ به‌راحتی از زیر بار آن شانه‌ خالی کند‌، هم باید‌ د‌ر شورای‌ نظارت بر نمایند‌گان که د‌ر این د‌وره از مجلس بسیار ضعیف عمل‌ کرد‌ بررسی شود‌ و هم شورای‌ محترم نگهبان د‌رباره تأیید‌ چنین فرد‌ی به مرد‌م پاسخگو باشد‌؛ چراکه بیانات، اقد‌امات و تفکرات این فرد‌ نه تنها د‌ر شأن یک نمایند‌ه‌ مجلس نیست، بلکه اگر یک فرد‌ عاد‌ی نیز این اقد‌امات را انجام د‌هد‌، تحت تعقیب قضایی قرار گرفته و مجازات می‌شود‌.

  امید‌واریم د‌ر هنگام بررسی اعتبارنامه قاضی‌پور چنین رفتارهایی از چشم‌ها د‌ور نماند‌.

 13. ترک اوغلو گفت:

  استاد شهریار جواب امثال بچه قرطی اصفهانی را خوب داده الا اصفهانیا انصاف میکن کره الاغ تویی یا من .زمان جنگ این ترکها بودند که درخط حمله بودند.وشما کره ها به دنبال غنایم بودید.

  • آزاده گفت:

   چه نماینده بی شعوریه. انگار مادر و خواهراش خودش کره الاغ بوده . اگر زن ها کره الاغ هستند پس تو هم الاغی دیگه. احمق . متاسف هستم برای زن هایی که به این بی فرهنگ رای داده اند. این بجای مجلس باید بره توی طویله. در ضمن به اصفهانی ها توهین نکنید بروید جلوی نماینده شهرتون را بگیرید که داره ابروی هر چی ترکه می بره.

  • ندا گفت:

   پس مادر و خواهرخودت هم کره الاغ هستند. نیمی از مردم ایران زن هستند و نیمی دیگر مرد. یعنی ایشون به نیمی از مردم ایران توهین کرده اند. من چند تا همکلاسی های دانشگاهیم ترک بودند بسیار باهوش و باسواد هم بودند. این نماینده نفهم ابروی همه را می بره. اصلا از لحاظ عقلی مشکل داره این فرد. باید از نمایندگی عزل بشود.

 14. همه ایرانی هستیم گفت:

  مرد و زن
  قوم و نژاد
  سیاه و سفید
  همه ایرانی هستیم
  ولی بی احترامی نشانه شخصیت ماست
  نماینده ترک همینه
  یه سری به حرفای قبلیش بزنید
  سخنران نمونه ترک
  اینکه نخبتونه وای به حال بقیتون.

  • محمد گفت:

   دوستان عزیز به خدا قسم با اینجور حرفا مشکلات حل نمیشه در حال حاضر دنیا به ایران نگاه بد داره پس باید اتحاد و همبستگی داشته باشیم و این اتحاد فرهنگ سازی بشه تا همه دنیا بفهمند ایرانی بودن یعنی چی

 15. احسان گفت:

  ما همه آدمیم چرا اینقدر به هم توهین میکنیم ترک و لر و فارس و زن و مرد و …همه انسانیم. یکم با فکر و شعور نظر بدیم . یکی توهین کرده ناراحت شدیم ولی جوابشو با توهین به آدمای دیگه میدیم. خوب انصفامون کجاست؟

 16. ترک گفت:

  ای اصفهانی بیچاره که همه چیزشان از شاه عباس ترک دارن.یعنی اگه ترکها نبودن الان اصفهانیها از گشنگی میمردن.کاسه بشقاب و همه صنایعشان وقتی اعتبار میگیره که اسم شاه عباسی بگیرد وگرنه همون افغانی میموندن.آخه کم جنبه ما خودمون میگیم این نماینده شعور نداره.آذربایجان سر ایرانه ولی با یک نگاه به نقشه میبینی که اصفهان روده ایرانه بخاطر همین این اصفهانی زیاد روده درازی میکنه.در طول تاریخ ایران یک شاه اصفهانی با یک دقیقه حکومت پیدا کن بعد اصلا” حرف بزن.افغانیها و تاجیکها هم در لحظاتی تاثیر داشتن این اصفهان نه!!!

  • خسرو گفت:

   …. اگر لقمان شود،فرمانده ی گردان شود،باز هم کلاس اول است .

  • ندا.ترک گفت:

   متاسفم برای امثال اصفهانی ها که بی سوادی یا بی تربیتیه یه آدمو به کل قومش نسبت میدن.جناب اگه قرار به این کار باشه ما فحش های آبدار تری در مورد قوم شما بلدیم.

 17. فهیم گفت:

  اون کی بودکه گه افغانیهاروخوردبیشعورترک خر

  • محمد گفت:

   آقای فهیم من ارومیه ایی نیستم و میدونم ادبیات قاضی پور خیلی بد بوده ولی خواهش میکنم به کسی قومیتی توهین نکنید آقای قاضی پور بلاخره روزی سزای این رفتاری که کرده رو میبینه

 18. ترک گفت:

  دیدید باشعورا!مثل اینکه به خودتون شک دارین افغانهای فارس.ما گفتیم افغانی فحش که نداریم!حتما” به خودتون شک دارین که اینطور ابراز ادب کردین!مگه شما به افغانی بودنتون افتخار نمیکنین؟من گفتم افغانی بدون فحش ولی مثل اینکه از دید خودتون افغانی فحش حساب میشه.

 19. محمد گفت:

  آقای جلال ۴۷ میلیون مطمئنی داداش ؟!!!

 20. محمد گفت:

  بنده توهین به هر قومیتی را محکوم میکنم
  توهین به زنان ارومیه توهین به تمام زنان کشور است

 21. محمد گفت:

  ایران وطن من است با همه اقوام ومذهب ها لر عرب کرد ترک بختیاری گیلکی مازندرانی سیستانی بلوچ ارمنی لک و تالشی فرقی بین همه نیست همه ایرانی هستیم

 22. بنیامین گفت:

  من با هیچ کدوم از این حرفهاتون کاری نداره
  با حرف های اقای قاضی پور هم کاری نداره
  فقط اینو بگم ک هیچ احدی حق نداره ب تکها توهین کنه
  هرکی مشگل داره با ترکها
  زنگ بزنه ادرس بده هر جای ایران باشه میام
  بیام باهاش حرف بزنم
  ۰۹۱۴۵۰۵۶۳۹۶

 23. ترك گفت:

  من اهل ارومیه هستم به اقای قاضی پور هم رای ندانم و متاسفم که رای اورده و بابت حرفهایی که زده شرمسار و متاسفم اما همچنین به خا طر داشتن همو طنهایی نظیر اقای فهیم و اصفهانی که با حرفاشون شخصیت خودشونو نشون دادن هم متاسف و سرافکندم شما هم از نظر بی شخصیتی هیچ فرقی با قاضی پور ندارین

 24. شکوفه گفت:

  این آشغال بی تربیت رو باید رد صلاحیت کنند وبه مجلس راه ندهند.وگرنه وای به حال زنان نجیب ایران رمبن.

 25. حسین گفت:

  چقدر توهین کردن به دیگران آسون شده ، اونکه نماینده هست این حرفا رو میزنه منکه کمترین فرد این جمعم به هموطنای ترک زبان عزیزم توهین میکنم ، اون آقایی که تورک و آذریه به من فارس توهین میکنه ، ……

  اختلاف بنداز و حکومت کن همینه دیگه.!!

 26. آریا گفت:

  میدونید چرا قاضی پور اون ۷۰۰ یا ۸۰۰ تانک عراقی را یک تنه نابود کرد ؟
  برای اینکه تانک ها متوجه وجود انسانی در مقابل خود نبودند . نه اینکه فرشته باشه !! بابام جان با کره خری که فرمودند اشتباه می گرفتند !
  ای شیرزن ارومیه توهین این مترسک تنها متوجه بانوان مجترم مجلس نیست
  ترا هم گه به او رای دادی شامل میشود .
  بی تردید چنین اراجیف زننده شایسته یک فرد ایرانی نیست زیرا ماهیت ایرانی برگرفته از نیاکان آریایی ما یعنی نجیب است.
  در این فرد نشانه ای از ایرانی بودن که هیچ انسانیت بچشم می خورد .

 27. محسن گفت:

  متاسفم برای این همه بی احترامی
  متاسفم برای مدیر سایت که دوست داره برای جنجال هم که شده این سنخ کامنت ها رو منتشر کنه
  دوستان ترک بله شما صاحب این سرزمین اید، چون ایرانی هستید.
  دین شما و حتی دی ان ای شما با ترک ها ترکیه و مغول فرق داره پس چه لزومی داره اینقدر به این مسله بپردازید؟؟؟
  ستارخان و باقرخان ، شاه اسماعیل و امثالهم در کنار آذربایجان همیشه از ایران گفتن.این بحث ترک و فارس از زمان پهلوی باب شده چون لازم بود قوم قجر رو که آذری بودن،تحقیر کنن تا خودشون گنده شن حالا ما چرا باید این طوری بحث کنیم؟
  این آقای نماینده تا الان خودشو رو نکره بود الان نشون داد
  حتما مردم آذربایجان در انتخابات بعدی دقت می کنن
  مگه احمدی نژاد انتخاب ملت نبود ؟؟ کم و زیاد نگفت ؟؟بعدش چطور شد؟؟ مردم تو سفرهای استانی استقبال به حداقل رساندن.
  بیایید به هم احترام بذاریم.

 28. یک انسان گفت:

  بابا چرا جو سازی میکنید؟؟؟؟اولا آقای قاضی پور مردهای زن صفت رو منظورشون بود..بعدشم این فارسی زبانهای محترم از این نماینده دل خوشی ندارن چون بدنبال حق آدربایجانی ها و ترک زبانهاست…بعدشم آبروی کسی نرفته…مردم ارومیه هم دوسش داشتن بهش رای دادن به کسی ربطی نداره…

  • ندا گفت:

   مرد زن صفت دیگه چیه؟ این ادم اصلا انگار توی طویله بین کره خرها بزرگ شده.چون مادرش را کره خر می دیده.

 29. رضا گفت:

  رحمت به پدر مادر هر کی برا ….جک در اورد واقعا نفهمن

 30. جبرئیل اسدیان راد گفت:

  بابا این جا دعوای ترک و فارس که نیست . صحبت از بی ادبی و بد دهانی یک نماینده است که احساسات این طوری ورش داشته و نمی دانسته که چه افاضه می فرماید. در کل سخنان ایشان سخیف و خیلی پایین تر از یک نماینده در طراز نظام اسلامی است. ترک یا فارس برادر هم و هم میهن هستند و باید از کسانی که می خواهند دعوای قومیت در این کشور اسلامی بیندازند ( امثال قاضی پور ها) تبری جست . والسلام

 31. محمد گفت:

  دوستان سعی کنید قومیت گرایی را کنار بگذارید و به افرادی اعتماد کنید و رای بدهید که باعث ابرو ریزی نشود.

 32. محمد گفت:

  به خدا قسم ادمایی من میشناسم ترک هستند لر هستند و فارس و قومیت های دیگه هم هستند که واقعا ایرانیها بهشون افتخار میکنند.نگذاریم تفرقه ایجاد بشه تا باعث خوشحالی دشمنان بشویم.همه می دونیم قاضی پور خوب حرف نزده لازم نیست به ترکا توهین بشه و ترکا خواهش میکنم جواب توهین را با توهین جواب ندهید.شماا نیز کار خوبی انجام نمیدهید.سعی کنید در انتخاب نماینده دقت کامل را بفرمایید .

 33. آتنا گفت:

  اتفاقا ترکها خیلی خوب هستند همسر من آذریه و اعتراف میکنم از همه نظر بهتره از منه که فارسم

 34. آریا گفت:

  درود بر ایران و همه اقوام ایرانی ا ز ترک ، کرد ، لر ، بختیاری ، بلوچ ، عرب
  هیچ قومی بر قوم دیگر و هیچ فردی بر فرد دیگر بر اساس معیارهای انسانی برتری ندارد . برتری در خرد و منطق است . خردورز باشیم
  بی احترامی عده ای غافل که سعی در کشاندن اصالت اقوام به این بازی دارند
  سبب کینه در ما نشود .
  ایران یکی است همانگونه که پدر ایران زمین کوروش بزرگ قرمودند مرا بی کفن به خاک شپارید تا ذره ذره بدنم با خاک ایران آمیخته شود ، ما نیز تنها و تنها فارغ از دسیسه دغلان به ایران و آینده آن بیندیشیم .
  درود بر قوم نجیب آریا

 35. ترک گفت:

  نقد منصفانه قاضی پور:۱_تنها نماینده بدون غیبت مجلس در دو دوره ۲_با امضای ۱۳۹ طرح بیشترین طرح را در مجلس امضا نموده ۳_با ۱۷ بار نطق بیشترین نطق بیش از دستور در کارنامه دارد۴_با ۶۵۸ تذکر کتبی بیشتر از تمام نمایندگان و دوازده برابر میانگین مجلس پاپیچ وزرا شده است ۵_ با ۱۲۹ سوال از وزرا بیشترین طرح سوال را در بین نمایندگان داشته. حال به این نتیجه میرسیم که سخنان اخیر باعث شرمندگی ولی عملکردهایشان او بیسابقه ترین و استثنایی ترین در میان نمایندگان کل ادوار کشور و مایه مباهات آذربایجان است. شاید دلیل جبهه گیرهای علیه او عملکردهایشان باشد نه سخنانش.

 36. ترک گفت:

  میگم چرا حداد عادل بدبخت سالهاست سعی میکنم زبانی به نام فارسی بسازه!این شکلهای عجیب و غریب رو فقط فارسها میفهمند. تازه برگشتین از اول خط و زبان اختراع کنین.کار خوبیه چون ماهیو هر وقت از آب بگیری تازه هست.فرق بین ترک و فارس از کل این پیامها مشخصه.ترکها هرچه مستندات تاریخی و فرهنگی و اعداد و ارقام میارن فارسها فحش و شکلک و…. چون نه تاریخ دارن نه علم نه منطق و نه زبان.الحق که همون عجم هستند که عربها هر بلایی سرش آوردن و عجم لقبش دادن.هی فحش بدین هی فحش بدین. از چین تا قبرس تا اروپای مرکزی ترکن.و فقط فارسها ایران و افغانستان فارسن.حالا در جواب فحش بدین.از کوزه همان برون طراوت که در اوست.زبان ما زبان منطق و تاریخ و فرهنگه زبان شما فحش.

  • ترک گفت:

   آقا ترکه
   بابا ول کن
   این چند روزه خودتو جر دادی ّ

   ایندفعه رو بیبیخ

   مدیر جون، جان مادرت اینقدر پیامهارو سانسور نکن که اونوقت …

 37. مدیری؟ گفت:

  https://www.payamsalam.ir/واکنش-نماینده-های-زن-مجلس-به-توهین-قاضی/

  واکنش نماینده های زن مجلس به توهین قاضی زاده

  اخبار | ۱۵ اسفند۱۳۹۴

  پس از انتشار سخنان زشت قاضی زاده و خشم مردم ارومیه از نماینده ی انتخابی این بار نوبت واکنش زنان مجلس می باشد.
  فاطمه رهبر رئیس فراکسیون زنان مجلس نهم در پاسخ به این سؤال که نظر شما درباره سخنان منتشرشده از نادر قاضی‌پور چیست، گفت: «من صلاح نمی‌دانم درباره این حرف‌ها اظهارنظر کنم و ان‌شاءالله جواب ایشان را از طریق پیگیری از مراجع قانونی و قضائی خواهیم داد». رهبر با تأکید بر اینکه سخنان این نماینده، توهین به کل مجلس بوده و فقط توهین به خانم‌ها نیست، تصریح کرد: «درباره موضوع توهین ایشان به زنان، هنوز از موضع کمیسیون زنان نمی‌توانیم اظهارنظر کنیم. چون این مطالب در روزهای تعطیلی مجلس منتشر شد و تا روز یکشنبه که جلسه علنی و جلسه فراکسیون زنان برگزار شود، ما نظری از طرف فراکسیون نمی‌توانیم اعلام کنیم.اما روز یکشنبه با بقیه خانم‌های مجلس دراین‌باره تصمیم‌گیری خواهیم کرد». این نماینده اصولگرای مجلس در ادامه با تأکید بر اینکه حرف‌های منتشرشده از قول نماینده ارومیه فقط توهین به خانم‌ها نیست و تمام مردم و نمایندگان آنها و شئونات اخلاقی را زیر سؤال برده، افزود: «ایشان صحبت‌هایی کرده که قطعا باید از طریق مراجع قانونی پیگیری شود». رهبر همچنین درباره نحوه پیگیری این موضوع نیز گفت: «ما در مجلس، هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان و کمیسیون اصل ٩٠ را داریم که از این دو طریق می‌توانیم موضوع را پیگیری کنیم». او علاوه بر این دو مسیر، بر پیگیری از طریق دستگاه قضائی نیز تأکید کرد و گفت: «پاسخ ما به این حرف‌ها، پیگیری از مراجع قضائی خواهد بود».

 38. هم وطن گفت:

  عزیران هم وطن بهم توهین نکنید ما همه از یک مرزو بومیم منو وشما جزئیاتو نمی دونیم پس زود قضاوت نکنید همه نمایندگان از افراد دلسوزه کشورمان هستن اتحاد خودمون را حفظ کنیم انشاا… همه چیز مشخص می شود

 39. ایرانی گفت:

  همین ترک ها اگه درکل تاریخ نبودن ایران فقط خوزستانش باقی مونده بودهمین الانشم نباشن وضعیت کشورهای هم مرز را داریم می بینیم چطوره یا زمان جنگ عراق هم دیدیم همین این همه فسادمالی شدیکیش ترک نبود کشورهای کوچکی مثل کویت وقطروامارات ببین عروس خاورمیانه شدن بااون زیبایی وپیشرفته بیکارشون هم تو رفاهه ولی ایران این همه پول های فساد توهمین ارومیه یااصلا خرمشهرکه هردو زمان جنگ درگیربودن خرج می شد این دوشهر شده بود عروس خاورمیانه این آقا حق داره بافریادحرف بزنه مظلوم ترین شهره ایرانه چندین ساله دریاچه اش خشک شدکسی توجه نکردوضعیت بیکاری واقتصادی استانش هم که اونجور بعد این همه شهید داده یک تهرانی یا اصفهانی الان بیادبگه باتوهین بگه ترکن دیگه انصاف هم خوب چیزیه البته حق هم دارن چون جنگ به تهران اصلا نرسید که متوجه بشن اصلاجنگ چی بود وچیه

 40. ناهید گفت:

  دوستان عزیز ترک زبان اینکه این آقا این چنین بیشرمانه داره سخنرانی و بی ادبی میکنه اصلا جای هیچگونه حمایت و پشتیبانی را باقی نگذاشته خواهشا برای یه همچین شخص بی آبرویی انقدر غیرتی نباشید ، هر کار و هر صحبت زشتی فقط به دلیل اینکه این شخص ترک هست نباید از طرف مردم آذری تحت حمایت قرار بگیره ، مطمئنم خودتون هم قبول دارید حرفای ایشون واقعا زشته پس انقد به خاطر این آدم بی شخصیت سینه چاک نکنید

 41. ترک گفت:

  جواب آقای بسیار مودب سینا: خوب ما بالاخره نفهمیدیم نقش فارسها رودر کشور چون کشوری که قاجار ترک یک مقدارش به باد داده همون کشوری که نادرشاه ترک تا هندوستان گسترش داده بود و صفویان ترک و غزنویان و سلجوقیان ترک و سامانیان و خوارزمشاهیان ترک حفظ کرده بودن حالا این وسط فارسها اصلا” بودن یا حساب میشدن یا چی بودن؟بابا یک کلمه حرف حساب بجز فحش بزنید. البته یادم رفت بیچاره فردوسی یک پهلوان خیالی از زابل آورد که ترکها رو بکشه که البته تو قصه ها هم نتونست.جنگ هشت ساله تحمیلی هم ترکها پیشانی کشور بودن با خوزستانی.فحش دادن کاری نداره که وگرنه سگ هم زیاد پارس میکنی ولی نزدیکش میشی در مهره باز پارس میکنه.۲ کلمه حرف حساب بزنید اگه دارین؟

  • سینا گفت:

   خوارزمشاهیان ایران رو حفظ کردن؟ شما اصلا تاریخ هم نمیدونی خوارزمشاهیان با حماقتی که کردن باعث حملله مغولها و نابودی کل ایران شد ایران رو هر بار شماها با حماقتی که کردین بر باد دادین
   جوابی که بهتون داده شده متناسب با پارس های خودتون بوده خیلی پارس میکردین و سنگ ترکیه و تجزیه طلب به سینه میزدین و علیه همه اقوام فحاشی میکردین اگر نفت خوزستان نبود الان از گرسنگی از بین رفته بودین و وضعتون بهتر از کابل نبود تمام بودجه نفت کشور رو میبلعین همه رو بردین باز هم با وقاحت رو داری می کنید.
   اگر هویتی برات باقی مونده به واسطه هخامنشیان و ساسانیان و تلاش های کریمخان زند و بقیه بوده شما جز ننگ و خیانت برای کشور چیزی نداشتین همین الانش هم تجزیه طلب و خائنای کشور شما پانترکای وطن فروش هستید اگر اون سلسله ننگین قاجارتون رو ملت با اردنگی نمینداختن دور الان کشور رو کلا بر باد داده بودین اقتخار شما قاجاریه خائنه
   برید گورتون رو گم کنید کشور ادمای وطن فروش و خائن و کثیفی مثل شماها نمیخاد
   نماینتده تون میاد به همه توهین میکنه با وقاحت و پررویی میاین ازش طرفداری می کنید چون خر و نفهم و بی فرهنگ هستید فرهنگ ندارید اگررفرهنگ داشتید و حرف میفهمیدین میومدین میگفتید کار اشتباهی کرده نه اینکه باز به کل کشور توهین کنید
   ملت ایران باید شماها رو بریزن به دریای خزر ما ترک نمیخایم از کشور ما برید بیرون برید کوهستانی مغلولستان هر غلطی میخاید بکنید ادم خائن اینجا نمیخایم مزدور تحمل نمیکنیم
   الان میفهمم که واقعا حق دارن بهتون بگن خر الحق که خر و نادون و بی فرهنگ هستید خر هم براتون زیاده

  • محمد گفت:

   برو روتو کم کن اخه چقدر شما ترکها رو دارین؟ نماینده تون به همه توهین می کنه باز هم دست بردار نیستین ؟ شما نمایند ات اومده به همه فحاشی کرده باز صحبت از ادب و…می کنی؟ اگر که توهین و..بد است و برا یه برنامه طنز میریزید توی خیابون الان این حرفهای مفتی که نماینده ات زده چی محسوب میشه؟ بخدا قسم مردم ما خیلی دارن بهتون رحم میکنن وگرنه باید داخل بدنتون رو خالی می کردن پر از کاهش میکردن دونه به دونه تون یکی از یکی پرروتر هستید همینکه ملت شما رو زنده گذاشته برید خداروشکر کنید زور بیش از حد نزنید که صبر ملت حدی داره همین لرهای خودمون بیان پوست از سرتون میکنن زبونتون رو میبرن که دیگه چنین غلطی نکنید. حیف که صحبت از لرها نکردین وگرنه بهتون نشون میدادیم که یه من ماست چقدر کرده داره فارسها هم دارن بهتون رحم میکنن وگرنه با این بی ناموسی هایی که کردین باید پوست هموتون رو بکننن بازم میگم برید خداروشکر کنید که ملت زنده گذاشتنتون وگرنه باید معده و روده تون رو خالی میکردن با کاه پرش میکردن که همچین غلطی دیگه به ذهن کثیف و بی شرفتون نرسه پدرسوخته بازی و پفیوزی هم حدی داره.

  • پارس گفت:

   شما از آقا اررررررردوغانت اجازه گرفتی اینقدر ار ار می کنی؟

   • هومن گفت:

    نمونه اشعار جناب فردوسی درباره زنان

    به گیتی بجز پارسا زن مجوی / زن بدکنش خواری آرد به روی
    زن و اژدها هر دو در خاک به / جهان پاک ازین هر دو ناپاک به

    زنان را از آن نام ناید بلند / که پیوسته در خوردن و خفتنند

    چو بگرفت جای خرد آرزوی / دگرگونه‌تر شد به آیین و خوی
    چه نیکو سخن گفت آن رای زن / ز مردان مکن یاد در پیش زن
    دل زن همان دیو را هست جای / ز گفتار باشند جوینده رای

    بکاری مکن نیز فرمان زن / که هرگز نبینی زنی رای زن

    سپاهی که هستند با نوش زاد / کجا سر بپیچند چندین ز داد
    تو آن را جز از باد و بازی مدان / گزاف زنان بود و رای بدان

    خخخخخ….

   • هینا کوردستان ارومیه گفت:

    خخخخ خدا شفاش نده یکم بخندیم
    در ضمن من زن هستم و اجازه نمیدم که در باره غیرت من بی احترامی شه حالا چه کورد باشم چه ترک چه لر و چه…. بنا به توجه آقای ایکس مجلس جای زنا هست ولی اگه واقعا زن باشن مثل زنان کورد برای مثال لیلا زانا و…. نه جای زنایی که فقط بلدن شوهر کنن بچه بیارن شام برا اقا شون دولمه درس کنن روشم سیر بریزن با اَیران میل کنن به حرمت مادرت حرمت یه زنو نشکن و کورد بودن کار هرکسی نیست شما خودتون خون مغولا تورگاتون جریان داره

 42. اسماعیل گفت:

  سلام به ایران “سلام به همه هموطنان درهرنقطه ازسرزمینم من یک ایرانی وترک هستم بیایید به همدیگر ارزش دهیم از خوبیهای همدیگر بگوییم .این را درک کنیم همگی انسانیم فرقی نمیکنه چه زبان “نژادی”دینی :انسانی که فرشتگان در برابرش تعظیم کردند.پس به خاطره جاه طلبی منافع دیگران ارزش انسانی هموطنان عزیزمان را خدشه دار نکنیم وبه ایرانی آباد وبدون تفرقه فکر کنیم و فرهنگ اصیل ایرانی خویش را برای بیگانگان ثابت کنیم.

 43. ترک گفت:

  جواب سینا: خیلی خودتو جر نده اگه سواد داری یه سرچ بکن به همه زبانهای دنیا و از همه منابع تاریخی ببین کورش جونتون رو کی و کجا کشت و سرشو برید.یک فرمانروای ترک زن به نام تومروس.چند تا نقاشی معروف هم از این موضوع تو موزه پاریس و واشنگتن هست که اگه سرچ کنی میبینی. البته اگه منابع معتبر تاریخی رو نفی نکنی.ثانیا” خوشحالم که اسمت رو از روی طبیب و دانشمند بزرگ ترک همدان یعنی ابن سینا گذاشتن.حالا خودتو بکش.

  • سینا گفت:

   پفیوز سینا اسم اصیل فارسیه بیسواد یه دونه از کتابای ابن سینا رو که به ترکی نوشته شده مثال بزن اگه راست میگی یه دونه کتاب هم نه یه دونه نقل قول از ابن سینا رو مثال بزن که به ترکی گفته شده. یه مشت نژاد پرست تاریخ دزد بی فرهنگ بیسواد هستید.

 44. ترک گفت:

  جواب محمد: متاسفم برات که یه ذره تعصب نداری چون این برادران فارس تهرانیت صبح تا شب لرها روجک میکنند و مسخره میکنند.ما ترکها به لرها کار نداریم با اینکه لر هم همون فارسه. حالا بالاخره نفهمیدیم لرها از اینکه فارسها مسخرشان میکنند خوشحالن؟اول فکر کن بعد مطلب بنویس.فارسها چون چیزی برای ابراز وجود ندارن تمام شهرهای دیگه رو مسخره میکنند (از جمله شمالی،مشهدی،لر،عرب،ترک).شمالیها میرزا کوچک داشتن لرها و بختیاریها و کردها و خوزستانیها ۸ سال جنگیدن و مرزها رو نگه داشتن ترکها هم ۸ سال جنگیدن قبلش انقلاب کردن ولی تهران و اصفهان لذتش بردن الان چون چیزی ندارن فقط حرفهای چرت میزنند و مفت میخورن

  • مجمد گفت:

   برو برا خودت متاسف باش ما لرها یک لحظه هم خودمون رو با شما ترکا قاطی نمی کنیم جوک برای همه اقوام ایرانی هست اصفهانی ها و شیرازی ها و… هم فارس هستند در موذردشون جوک هست. جوک چیز مهمی نیست مهم فرهنگ ادمه که شماها ندارید. لر جماعت یک ثانیه هم با ترک جماعت سازش نداره شما زبان کشور که زبان ما لرها هم هست و تاریخ کشور که تاریخ ما لرها هم هست و قدیمی ترین قومیت ایرانی هستیم رو مسخره میکنید بنابراین ما یک ثانیه هم شما رو قبول نداریم نه تنها ما لرها بلکه همه اقوام ایرانی از شما متنفر هستن کردها ازتون متنفرن ما لرها متنفریم همه اقوام ایرانی از شما ترکها که فرهنگ ندارید متنفر هستند کمال تبریزی شما بود که اومد و به ما بختیاری ها در اون سریال توهین کرد همین چند ماه پیش اکبر عبدی شما بود که به عربها توهین کرد هیچ جایگاهی در ایران ندارید مردم لر همیشه وطن پرست بودن و یک لحظه هم ادم خائن وطن فروش رو تحمل نمی کنن شما همه خائن هستید به وطن الان همم همه پانترک و تجزیه طلب هستید نصف خاک ایران رو در زمان قاجار به فنا دادین بیخود خودت رو به ما لرها وصل نکن این حرفای نماینده تون هم نشون داد که شرف و غیرت و ناموس هم ندارید. کار شما فقط غارت درامد نفت هست که میاید میبرید برا تبریز و..ادم وطن فروش رو ما تحمل نمیکنیم این حمایتی که از این توهین نماینده تون می کنید هم همه چیز رو لو داد و مشخص شد که چه افرادی هستید. این فیلم ها رو هم بازی نکن این فیلما رو برو برا پانترکا بازی کن همه شما رو میشناسن بیجا کرده نمایتده تون که به ما و همه اقوام ایران توهین کرده شما هم غلط می کنید ازش حمایت می کنید اسم ما لرها رو هم به زبون نیار ادم وطن فروش نمیخایم اسم لرها رو بیاره حالا بسوز و هی دنبال توهین به لرها باش و واقعیت خودت رو نشون بده تا مردم بشناسنتون

 45. آذربایجان گفت:

  محمد آقا: مگر شما لرها چند تا هستین که میخواین ۵۰ میلیون ترک رو پاره پوره کنین! اگه یک چهارم ما نفسمون رو حبس کنیم بعد از اون بالا فوت کنیم همتون از لرستان میریزید خلیج فارس.اگه ممکنه به اندازه تعداد و توانتان فحش بدین.همین حرفارو میزنید برادرها و خواهرها ……….

  • مجمد گفت:

   یک لر برا خلاص کردن هزار تا ترک بسه رجز خونی نکن از نردیک همه تون رو دیدم میدونم چه جراتی دارید و چطوری موش میشید یه بچه ۱۲ ساله لر برا صد تاتون کفایت میکنه به شهامت و دلیری و دلاوریه که ادم وطن فروش شهامت نداره برو ببین پانترکا چی میگن کجای کشور رو میگن جدا کنید شما رو چه به رزم و جنگ شما چهار تا سوسول پانترک هستید که نهایتش چهار تا شعار بلد باشید بدین. من ۲۴ سال دارم ولی در همین دو سه ساله همه تون رو شناختم میدونم چه بزدلایی هستین.

 46. آذربایجان گفت:

  آقای سینا: فقط مغولستان نیست.چین کره تا ترکیه و یونان و نصف اروپا از نژاد ترکن و دومین زبان زنده دنیا ترکیه مثل فارسی لحجه ۳۲ عربی نیست. اگه بلدی باز سرچ کن ببین چند تا کشور دنیا ترکن با لحجه های مختلف ترکی. البته چند تا کشور هم فارس هستن مثل افغانستان و بخشی از پاکستان.

  • سینا گفت:

   خوب تو چرا اینجایی؟ در سرزمین ما چه میکنی؟ برو پیش هم زبونات از کشور ما گورت رو گم کن

   • البرت مکویان گفت:

    ترک وقتی خر هست شاخ دم ندارد همان مردم خر اذربایجان به این کره الغ رای دادن ابروی کل ایران رفت اره خوب سر خواهر قاضی بور بلا امده ولی غیر از ترک خر چه کسی میتواند سر اسیر ببرد به جز ترک خر

 47. پرویز گفت:

  ترکای ایران چون تا حالا کسی چیزی بهشون نگفته هر روز پر روتر از دیروز شدن…. همین قاضی پور و بقیه پانترکاشون رو اگر مینداختن جلو سگها بخورن اینطور روشون زیاد نمیشد……..شما اگر ناموس داشتین اینطوری به زنها و مادرهای خودتون توسط نماینده تون توهین نمیکردین.

 48. آذربایجان گفت:

  آقای پرویز لطفا” اسم شهر و محلتونو بیارین. معلومه شما خیلی عقده ترکها رودارین.از کل پیامهای نوشته شده از فارسها یک پیام مودبانه و خالی از عقده نمی بینیم.ما کشورمان اداره میکنیم شما هم فحش و جوک بسازین. بالاخره جهان برای اوقات فراغت به امثال شما نیاز داره. ما حواسمون به کشورمان هست شما فحش بسازین!راحت باشین از کوزه همان برون تراود که در اوست.

  • پرویز گفت:

   با فحاشی به اقوام دیگه و تجزیه طلبی و بخشیدن خاک کشور و توهین به تاریخ و فرهنگ ایران کشور رو اداره می کنید؟

  • یاشاسین ملت ضد تورک گفت:

   یاشاسین اصفهان یاشاسین تهران و شیراز و مشهد یاشاسین همه ادمهایی که ترک خائن رو شناختن
   ترک جان برگرد به کوههای مغولستان برو پیش همزبونات اینجا جای تو نیست بی فرهنگ خوش گلده . بودجه نفت یخ نفت یخ برگرد به کوهستان مفت خوری تموم شد
   ساغول کل ملت ضد تورک

 49. آذربایجان گفت:

  هموطنان ترک خواهش میکنم دیگه پیغام نذارین و این صفحه رو ترک کنین چون همینطور که میبینیم و دیدیم فارسها توان مناظره و تبادل افکار رو ندارن و واقعیتها تاریخی و موجود آزارشون میدهد و می خوان مارو بکشن! و پاره پاره کنن. تفرقه باعث تضعیف کشور میشه و اگه ترکها از این موضوع پیشگیری نمیکردن تا حالا بارها کشور از دست رفته بود.

  • مهرداد گفت:

   بیچاره اگر این حرفها رو نزنی چی داری که بگی معلومه که صبح تا شب توی خیابون و ورزشگاه کی دنبال فاحشی و حمله به بقیه زبانها و مردم ایرانه واقعا ادم خمده اش میگیره اخرین باتر ایران رو همین قاجارای خودشون دادن رفته میگن ما نبودیم ایران بر باد میرفت! علت حمله مغول و بیچاره شدن ایران کدوم سلسله بود؟ چقدر از ایران رو دادین رفت در زمان قاجار؟ پرچم ترکیه رو کی میاره ورزشگاه؟ کی داره شعارای پانترکی میده؟ کدوم قومیته در ایران که دنبال تجزیه طلبیه؟ کدوم قومیته دائما به بهانه اینکه به ما توهین شد میریزه بیرون و به همه چی کشور توهین میکنه؟ کدوم قومیته که نماینده اش به کل کشور توهین میکنه؟
   بس کن بابا خجالت هم خوب چیزیه به جان خودم مردم خیلی دارن محترمانه با شما راه میان

 50. امید گفت:

  من هیچ وقت آدم هایی که به نژاد و قومیتشون می نازند، یا به گذشته ی دور و دراز و دوران باستان و … کلا نژادپرستی احمقانه ترین کار ممکنه، آخه چه فرقی می کنه مال کجا باشی، همه انسانیم، بر فرض پادشاهان قجری خاک مملکت رو به باد دادن، یا هخامنشیان شکوه و جلال آوردن، مهم اینه که الان شما خودتون چی هستین، چکار کردین، همین شمایی که میای توی این سایت بتوهین می کنی، توی آذری(ترک) که میای به فارس ها توهین می کنی، توی فارس که میای به ترک ها توهین می کنی، یه لحظه بشین به خودت فکر کن، تو، خود تو، نه قومیتت، نه نژادت، نه هیچی دیگه، خود تو، چی هستی؟ برای این مملکت چکار کردی؟ اصلا حق داری که توهین کنی؟ آدمها هیچ فرقی با هم ندارن، هیچ نژادی باهوش تر از دیگری نیست، هیچ نژادی هم احمق تر از نژاد دیگری نیست، این طرز نگاه خیلی خطرناکه، هیتلر و تئوری نژاد برترش رو یادتون میاد؟ تفکر فاشیسی، که نتیجه اش کشتار میلیون ها آدم بی گناه و دربدری بود. ما انسان ها، به یک دلیلی انسان خلق شدیم، یک جاهایی توی زندگی میاد که باید هوشیار باشیم، بزنگاه هایی که مرز بین انسانیت و بربریت میشه، انتخابی که می کنیم خیلی مهمه.

  • هموطن گفت:

   دوست عزیز این برنامه توهین کردن به دیگر قومیتها رو همین ترکها راه میندازن وگرنه دیگر قومیتها شروع کننده نیستن اینها عده ای ادم بیسواد و نااگاه هستند که به تحریک پانترکها میان شروع میکنن به فحاشی به مردم دیگر مناطق و مردم هم از دست اینها به ستوه اومدن و جواب اینها رو میدن اینها مشکل از خودشونه دائم تفکرات پانترکا رو به زبون میارن و به همه چی ایران توهین میکنن چون بیسواد هستند و نمیدونن برنامه پانترکا چیه دائما حرفای اونا رو میشنون فکر میکنن درسته و فارسها به اینها ظلم کردن و… میان شروع میکنن به فحاشی و مردم هم پاسخ اینها رو میدن شما الان نماینده اینا رو نگاه کن لحن نماینده شون رو ببین شروع کرده به توهین و فحاشی و…قطعا مردم دیگر نقاط هم جواب اینا رو میدن اگر قضیه عکس بود و نماینده نقطه دیگری از ایران این حرفها رو زده بود الان توی خیابون بودن داشتن به سایر اقوام ایران توهین می کردن اینها مشکل از خودشونه و مردم هم اینا رو شناختن و قطعا از این به بعد با اینها رفتارشون فرق خواهد داشت
   لذا من بعید میدونم دیگه مردم اینها رو تحمل کنن همونطور که بقیه هموطنا گفتن این دوستان تا الان کسی باهاشون برخورد نکرده و روشون زیاد شده و یک برخورد شدیدی اینا نیاز دارن در تاریخ هم اگر نگاه کنی بخشی از کوردها هم همین حرکتها رو کردن که توسط ملت سرکوب شدن اینها هم دارن کم کم به سمت اون لحظه ای میرن که ملت یک سیلی محکمی به گوششون بنوازه حالا ما میدان رو باز کردیم که خوب جولان بدن و خوب ماهیت خودشون رو نشون بدن تا وقت اون حرکت اساسی ملت برسه کلا یقین بدانید اینا اینقدر این وضع رو ادامه میدن که یه جایی ملت میرن سروقتشون حالا باید ایستاد و نظاره کرد که کی وقتش میرسه و چطوری ملت از خجالتشون درمیان

 51. علی عبدی ازحوزه علمیه گفت:

  بسم الله الرحمن الرحیم.سلام علیکم.ماقرارنیست حرف کسی راردویاقبول کنیم بایدمعیارقبولی حرف یک نماینده بایدسخنان مقام نعظم رهبری باشد.وصبت در مورداین گونه قضیه ها به جز ضربه به اسلام وکشورهیچ فائده ای نداردهمچنان که کشورهایی مانندعربستان این گونه مباحث رانقطه ضعف ایران میدانند.اجرکم عندالله تعالی.

 52. ضد ترک گفت:

  نتیجه همین حرفا که به هم احترام بذاریم و..این شده که یه مشت ترک بی سروپا هی بیان از اخلاق ملت سوء استفاده کنن چند ماه پیش هم اومدن شعار فارس و کورد و ارمنی و..سر دادن کسی چیزی نگفت تا اینکه به این حد پررو شدن اگر همون ابتدا با این جماعت بی فرهنگ و بیشعور و پفیوز برخورد میشد جرات نمیکردن همچنین حرفایی رو بر زبون بیارن اینا همش نتیجه احترام گذاشتن به یه مشت اوباشی است که در اون منطقه ساکن هستن و دائما به ملت با تحریک پانترک حمله می کنن مردم ایران بیدار بشید تا حساب این جماعت وطن فروش رذل رو برسیم که دیگه چنین غلطایی نکنن باید ….

  • چقدر به ما ترکها توهین شد اینجا گفت:

   با سلام.بنده یک ترک هستم …وبه شدت ادم وطن پرستی هستم یعنی اول خودم رو ایرانی میدونم بعد یه ترک.این سایت به نظر من با این مطلب اینجا رسما به نظرم دستور گرفته اختلاف بندازه بین هموطنان…هموطنان فارس زبان بنده و دوستانم از اولین نفراتی بودیم که در سایت گوگل به خلیج فارس رای دادیم تا این خلیج نام عربی نگیرد…فرزندان این خطه از سرزمین ایران از اولین کسانی هستند که در مرزها جانشان را برای میهن اهدا میکنند و تقریبا هر ماه جنازه فرزندان ترک و کورد این سرزمین از مرزهای کشور در اوج بیخبری و سکوت دفن میشود و شما حتی روحت هم خبر ندارد چون نمیخواهند تو بدانی و ان وقت متحد میشوی و این را انها نمیخواهند.از اولین نفراتی هستم که در سایتهای افغانها که به مردم شهرهای تهران و شهرهایی که افغانها در آنجا ساکن هستند توهین میکنند و جوابشان را میدهم چون شما را از خودمان میدانیم.برید ببینید چه آرزوهای ننگینی و خوابهای پلیدی برای این کشور دیده اند.همین افغانهایی که در بین خود شما هستند…به ما لقب خر میدهید..باشد اشکالی ندارد ولی حق نداری مرا نزاد پرست بنامی وقتی خودت غرق درآنی…واقعا دلم شکست.با این توهین هایی که به ترکها شد به خاطر تخلف یک نفر باور کنید آن ترکزبانی که دید مثبتی داشت هم از بقیه اقوام دیدش ۳۶۰ درجه برمیگردد…و هموطنان ترک زبان تویی که فریاد میزنی ترکی و فرهنگ غنی داری حق نداری به بقیه اقوام توهین کنی تو حق نداری چون فرهنگ تو خیلی ریشه هایش محکم هست و داری با توهین به بقیه این ریشه ها رو ازبین میبری …به شخصه حضوری درکنار من اینطور کسی بگوید دندانهایش رو خورد میکنم چون دارد به خود ما ضربه میزند….و دوستانی که میگویند از این سرزمین بروید به آنها میگویم اینجا سرزمین ماست و لطفا این تاریخ های دروغینی که از چند تا کتاب و سایت کذایی بدست اورده اید اینجا تکرار نکنید تاریخ همه ما رو تحریف کرده اند و بیاید دوباره تاریخ را بسازیم و همدیگر را با به عنوان انسان صدا بزنیم و هوطنان ترک و کورد و عرب و فارس و …. باور کنید نقشه های بسیار بسیار پلیدی برای این کشور کشیده اند و تا ازبین بردن کامل این کشور و ملت حتی یک روز هم بیکار نمی نشینند و تنها راه شکست این دشمنان قسم خورده نوکر شیطان اتحاد و انسان ماندن است…

 53. مجمد گفت:

  این ترکای….. که فقط دارن درامد نفت رو میخورن و هر بار هم یه بساطی راه میندازن باید داخل بدنشون رو خالی کنن پر از کاهش کنن تا مایه عبرت بشه یه مشت پفیوز هستن میان به زبان فارسی و تاریخ مملکت توهین می کنن اخرین کارشون هم این بی ابرویی و بی ناموسی نماینده شون بوده که ملت دارن تحمل می کنن باز روشون رو کم نمیکنن و همچنان به پارس کردن مشغولن ده ساله برنامه هی راه میندازن به تحریک یه مشت پانترک وطن فروش بی ابرو ما هی تحمل می کنیم اینا رو ملت باید پوستشون رو بکنن ببرن بفروشن به ترکیه تا چنین حرفایی رو جرات نکنن به زبون بیارن. مرددک پفیوز خجالت نمیکشه اون نماینده اش رفتارش اینه خود پفیوزش هم میاد از توهینهای نماینده اش پشتیبانی میکنه تو غلط میکنی همچنین غلطی میکنی مردک تو بیجا میکنی همچنین حرکتی میکنی ملت تحملتون نمیکنن هر بار سر یه کاریکاتور یا برنامه طنز بساط راه میندازن یه مشت پفیوز که نه شرم دارن نه وقاحت نه ابرو اخه تو چه ابرویی دیگه برات مونده که میای اینجا حرف هم میزنی تو دیگه حقی نداری که اینجا از این حرفا بزنی پفیوز
  میان اینجا میگن احترام رو حفظ کنیم به همدیگه احترام بذاریم تو احترام بقیه ملت رو حفظ کردی که ملت هم احترام تو رو حفظ کنن مردم؟ سه ماه پیش داشتن علیه ملت شعار میدادن همه گفتیم یه مشت خر بی فرهنگ هستن نمیفهمن ولی تحمل حدی داره باید تکلیف این بی ابرویی ها و بی ناموسی هاتون مشخص بشه که دیگه چنین جفتک هایی نندازین

  یاشاسین یاشین بخوره توی اون سرت یاشاسین رو باید برا مردم سیستان و ایلام و کرمانشاه و…بگن که علی رغم محرومیت وطن فروشی نمیکننن نه شما که نماینده تون باید صبح تا شب با زورگویی دنبال دزدیدن درامد نفته
  شما چه ابرویی دارید؟ جز وطن فروشی در ۲۰۰ سال اخیر برای ایران چی داشتین؟ چطور روت میشه اصلا ابراز وجود میکنی میای اینجا کامنت هم میذاری مردک؟
  تو بیجا میکنی کامنت میذاری حق کامنت گذاشتن رو نداری برو سایت ترکی بخون غلط میکنی میای اینجا
  یه مشت پفیوز که خودشون رو از بقیه ایران برتر هم میدونن یه عده بی فرهنگ که هر چه ما هی تحمل می کنیم میگیم درست میشن میبینیم روز به روز بدتر میشن و انتظار هم دارن با احترام باهاشون برخورد بشه از این به بعد ادبیات ما همینه یه چوب باید سر سگ باشه یه چوب سر شما گذشت اون زمانی که هر هارت و پورتی میکردین کسی چیزی نمی گفت
  میگه به من احترام بذار من قلدر محله ام

 54. ایرانی گفت:

  ترکای ایران فکر میکردند این حق رو دارن که سر هر چیزی جنجال راه بندازن و به همه توهین کنن و این حق رو به خودشون میدن که در ایران زندگی کنن ولی به تاریخ ایران و به زبان رسمی کشور توهین کنن و هیچ کس هم نباید چیزی بهشون بگه کلا خودشون رو تافته جدابافته میدانند. الان هم که نماینده مجلسشون اومده به همه توهین کرده باز دچار این توهم هستن که بازی قبلی رو میتونن با حمایت از این نماینده ادامه بدهند کلا الان چندین ساله من میبینم اینها این بازی رو دارن ادامه میدهند و به همه ایران توهین می کنن و از نجابت مردم ایران هم سوء استفاده میکنند ولی این دفعه ملت خوب تو دهنی بزرگی به اینها زد و قطعا از این به بعد هم خواهد زد که نتونن این بازی مسخره رو که دائم دارن میگن به ما ظلم شده و..رو جلو ببرن مردم حواسشون هست و دیگه اجازه به این عناصر که اکثرا هم عناصر فریب خورده تجزیه چی هستن نخواهند داد.
  به این افراد هم میگم تا دیر نشده برید خودتون رو اصلاح کنید وگرنه اوردنگی ملت ایران به شما اصابت خواهد کرد تا قبل اینکه مشت محکمتری به دهنتون بخوره برید سر جاتون مثل بچه ادم بتمرگید

 55. آذربایجان گفت:

  هرکس دوست نداره تو کشوری که بیش از ۶۰ درصدش ترکه زندگی کنه میتونه زندگی نکته همینکه هی فحش و میکشم میزنم راه انداختن نشون دهنده اینه که اینقدر از ترکها خوردن و کم آوردن که به فحش و تحدید توخالی رو آوردن. ترکها شروع کنن از یک طرف کشور راه برن همتون زیر پا له میشین.زیاد وراجی بیهوده نکنید.همینه که هست نمیخواین برین به کشوری که مردمش اکثرا” فارسن مثل افغانستان.

  • کاوه مشهد گفت:

   شما ترکا هستید با زندگی کردن در ایران مشکل دارید اگر اعتقاد دارید از ترکای اونطرف هستید یا علی زودتر اینجا رو تخلیه کنید برید سر زندگی ابا و اجدادیتون اگر معتقد هستید ایرانی هستید که دیگه خفه بشید . تهدید رو هم درست بنویس بعدش هم مردم اینقدر ازتون متنفر شدن که خودتون خبر ندارید اون هموطن خوب گفت باید درون شما رو خالی کنن معده و روده تون رو در بیارن بدن به سگها که بخورن و توش رو با فضله گاو پر کنن که عبرت بشید.

 56. ایرانی گفت:

  ببینین.اگه فارسی, فحاشی کرد نباید گذاشت پای پارس زبانان.اگه یک تازی غحاشی کرد نباید پای همه تازیان گذاشت.و همینطور کُرد, لر, ترک,بلوچ و… پس بازی اختلافات قومیت رو کنار بذاریم. اون آقا اشتباه کرده, درست,ولی مهم ایرانه. دوستتون دارم

 57. ن گفت:

  ترک ها اصولا نزاد پرستن. کاش از ایران جدا شن برن واسه ترکیه! واقعا تحمل ادمای نژاد پرست سخته!!!! یعنی اون لرهای بنده خدا و عربهای ایران نه تنها ادعا ندارن خیلی هم ادمای خوبین اما امااااان از دست ترکها! فوق العاده نژاد پرستن! از ادمای نژاد پرست متنفرممممممممممم!متنفررررررررررر

 58. میر عماد گفت:

  موافقم. مهم ایرانه
  لاییییییییییییییییییک

 59. سلیم گفت:

  صرفا جهت اطلاع فارسها.اون زمون که اعراب ایران گرفتند ای ترکها بودن که مقاومت کردن وبا سردار شجاعشان جلو اعراب وایستادن اگه وقت دارید برید در مورد بابک خرمدین تحقیق کنید؟

  • گلاریس گفت:

   در جواب دوست متوهمی که گفته در زمان حمله اعراب ما ترک ها بودیم که از ایران دفاع کردیم، خدمتت بگم اول خوب خوب تاریخ و زمان ها رو حفظ کن تا بیش از این بهت نخندن، اقا ترکه ، زمان حمله اعراب، اجدادت هنوز اط مغولستان جهت به لجن کشیدن خاورمیانه نیومده بودن، تو کجا بودی که دفاع کنی؟ مهاجرت ترک ها از مغولستان و صحرای گپی و شمال چین برمیگرده به بعد از هجوم اعراب، دوست گرام و خیلی خیلی راستگو، اول یه سرچ کن زمانها رو درست بگو، اقا ترکه کل ترکیه در دست کوردهای آریایی عزیز، ارمنی های عزیز و بخش کوچکی در دست یونانی ها بود، اما امان از توحش ترکی که امروزه ه شکل فحشا و توحش داعشی نمود پیدا کرده ، ترک است دیگر نماد و سمبل دین الت پرستی در دنیا( باور ندارید مجسمه الت ها رو در تبریز و گنبد کاووس) ببینید

 60. اکبر گفت:

  دست خودشون نیست حیوونکیا، شعورشون در همین حده، ………….. نفهما توش تایید صلاحیت شدن

 61. هومن گفت:

  برید بمیرید- اگه آذریها نبودند الان افغانیها کره خرتون کرده بودند نفهم..

 62. البرت مکویان گفت:

  سلام اره درست هست مجلس جای کره خر نیست بس اگر نیست قاضی بور تو …تو مجلس چیکار میکنی مگر قرار نبود کره خر به مجلس نرورد افتخار میکنم که هودار زن فارسی زبان هستم

 63. حسین از شیراز گفت:

  …..خر سر اسیر میبرید تو باید جنایت کار جنگی محکوم شوی و یک خر کمتر

 64. علی گفت:

  بدبختها چی فکر کردید کدوم رای آورردنی فکر کردید که کی صندوقها را شمارش میکنه خود همین ترکها اگه مسئولین شمارش از شهرهای فارس نشین بودن عمراً قاضی پور رای می اورد…..

 65. من ترک گفت:

  آره درسته، همین که همه ایرونیا میگن درسته، پیروز و موفق باشید . سر خط

 66. یک قزوینی گفت:

  ناقصه فیلمتون !!!!!!! اینکه اظهاراتش در مورد قزوین نبود ببینم چه بلایی سرش اومده اینقد تند شده ؟

 67. رضا گفت:

  کسانی که با هر لهجه یا زبانی به هموطنان عزیز و نازنینن توهین می کنند و حرف های رکیک می زنند کار بسیار زشت و ناپسندی و دور از شأن انسانیت می کنند زنده باد ایران و ایرانی هر جای این سرزمین یا کره خاکی هستند و این هم آیه قرآن اگر باور دارید که دارید سوره مبارکه الحجرات آیه ۱۳
  یا أَیُّهَا النّاسُ إِنّا خَلَقناکُم مِن ذَکَرٍ وَأُنثىٰ وَجَعَلناکُم شُعوبًا وَقَبائِلَ لِتَعارَفوا ۚ إِنَّ أَکرَمَکُم عِندَ اللَّهِ أَتقاکُم ۚ إِنَّ اللَّهَ عَلیمٌ خَبیرٌ﴿۱۳﴾

 68. زهرا گفت:

  واقعا خوب تاریخ غصب کردید اقایون و خانومای ترک .اولین محلی که انسانهای اولیه توش با گذاشتند هرسین است از دیار کرمانشاه اولین جاییکه حیوانات اهلی شدند هرسین است اینارو نگفتم که بگم لک ها بهترینن و نزاد برست باشم اینهارو گفتم که ترکها بدونند کجا تمدن شروع شده است بگویم واقعا متاسفم که به قتل کوروش مینازید کوروشی که امریکاییها قانون اساسیشان را براساس تفکرات او شکل دادند و اکنون مردمی دارند که درد نان شب را ندارند
  انقدر به جنگ تحمیلی ننازید انگار شما مرز را نگه داشتید اگر لرها کردها لک ها عرب ها نبودند که تهاجم تا تهران رسیده بود و مطمنم اگر خون ما ریخته میشد برادران و خواهران فارس زبانمان اجازه نمیدادند که سنگی از این مملکت بیرون برود این مملکت ارثیه بدری شما نیست اگر قرار باشد ارثیه کسی باشد ارثیه نوادگان چراغ خان دارایی و امثال اینهاست دلیر مرد و فرمانده کریم خان زند.شما کجا بودید زمانی که زنان غیور سرزمینم برای دفاع از این خاک میجنگیدند برای شما همین کافیست که به مرگ کوروشی افتخار میکنید که دانیال نبی او را ذولقرنین و ناجی خود خواند اگر شما تعصب داشتید به قتل یک بیامبر افتخار نمیکردید.به قتل ازادمردی که مردمان ان زمان را از چنگال بردگی نجات داد مردی که تمام جهان به او افتخار میکنند کوروش عزیزم شرمسارم …….لطفا درج کنید مدیر محترم

  • رضا گفت:

   من خودم ترک هستم و به همه اقوام با هر لهجه ایی احترام می گذارم چرا تو سر هم می زنید آدم وقتی متن های رکیک و زشت را که سراسر توهین است می خواند واقعا خجالت می کشدهمه اش تقصیر متن نوشته شده ی پر از کینه و بغض و غرضی است که باعث اختلاف هموطنان نازنین شده است قهرمانان کرد و لر و ترک و عرب و فارس و شمالی و لک و ….که هر کدام افتخار تاریخ و بخصوص جنگ تحمیلی هستند کم نیستند حیف نباشد نزدیک عیدی اوقاتتون را به این چیزا تلخ می کنید فکر می کنید کی سودش را خواهد برد؟؟؟حالا نماینده ایی اشتباهی کرده و چیزی گفته باید به حساب یک قوم نوشته بشه و همدیگر را تحقیر و دشمن شاد کنید به نظر من نهایت کم لطفی نسبت به اقوام است که هر کدام قطعه ایی از پازل ایران عزیز هستند عصبانیت خود را بر سر دشمن بریزید و نفرین کنید بر هر کسی که باعث اختلافات است مگر نمی بینید اختلافات بر سر کشورها و بخصوص کشورهای همسایه چه آورد واقعا عبرت نمی گیریدبا آیات قرآن همه شما را به خویشتنداری فرا می خوانم ﴿وَلا تَنَازَعُوا فَتَفْشَلُوا وَتَذْهَبَ رِیحُکُمْ﴾﴿وَاعْتَصِمُواْ بِحَبْلِ اللّهِ جَمِیعًا وَلاَ تَفَرَّقُواْ) ختم کلام اینکه هر جا که هستید با هر زبان و لهجه و قومیتی همیشه شادکام و پیروز باشید.

 69. علی گفت:

  اقای … سینا سه نقطه یعنی هر چی که فکرشو کنی ببین خرتو هفت پشدتن زرزر نکن هیچی از مملکت نمی دونی میام هر جا که هستی میکنمت تو گونیا ترک ها انسان های باغیرت این خاک هستن ترک هانباشن امسال شما ها نمی تونید راه برید

 70. آرش گفت:

  زنده باد نژاد ترک که صبورترین ، پاک ترین و بی ریاترین هستند.

 71. سعید گفت:

  در کشوری که ای کیوی مردم کمه و نمیشه تکنولوزی تولید کنند توهین و مسخره کردن هم میشه نهایت استفده از مغزشون!!!

 72. ایران... وطنم پاره تنم... گفت:

  واقعا خاک تو سر همه ی کسایی که توی این پیج به همدیگه توهین کردن… عقل توی سر هیچکدومشون نیست… همه شما که به هم توهین کردید وطن فروشید و لایق جرز دیوار… برید به جملاتتون نگاه کنید و از توهیناتون به همدیگه خجالت بکشید… واقعا لیاقت ایرانی بودن رو هیچکدومتون ندارید. عاقل باشید لطفا… این حرفای احساساتی ایران عزیز رو نابود میکنه.

 73. جواد گفت:

  الحق که خیلی ها خر هستند. ختنه در سنین خیلی کم انجام میشه یعنی طفل حساب می شوند. چه می دونند ختنه یعنی چی گوش درازها

 74. آذربایجان گفت:

  جواب سینا عزیز: عزیز دلم همه میدونن همدان ( اکباتان، ای باتان) یعنی جایی که خورشید غروب میکنه یعنی مغرب از اول ترک بوده و مردمش هم ترک بودن و ابن سینا هم ترک بوده و تو اینقدر بیسواده که نمیدونی اصلا سینا کلمه فارسی نیست و اسم اصلا ارتباطی به ترک و فارس بودن نداره، ولی خود شخص ابن سینا تو همدان یعنی یک شهر و منطقه ترک به دنیا آمده و خود خودش ترک بوده نه اسمش و اینکه تو سینا هستی به این معنی نیست که تو خود ابن سینا هستی.حالا قبول کردن یا نکردن تو نمیتونه در ذاتا” ترک بودن همدان خلل وارد کنه عزیزم!!!

  • گلاریس گفت:

   خدا وکیلی در توهم و دزدی کم نظیرن این ترکها، هگمتانه و اکباتان کلمه کوردی کورمانجی هست، خر بودن گناهی است نابخشودنی، اقا ترکیه وقتی میخای دروغ بگی و مهملات ببافی اول ببین با کیا طرفی همه ای کیوشن که ترکی نیست

  • گلاریس گفت:

   یادم رفت در مورد فرهنگ غنی ترک های مغولی همدان بگم؟ ترک رو از اونجا بشناسین که رفته تهران واسه عمل نشسته کنار خیابون داره با التش بازی میکنه خوبه مردم ازش فیلم میگیرن میگه من کلا با حیوانات (خر و اسب) خودم رو ارضا میکنم بعد به دوتا خانم توهین میکنه، این فرهنگ غنی ترک ها هوس باز در هرکجا که مثل نجاست رخنه کنن

 75. محمدرضا گفت:

  دوستان، آیا خداوند افتخار به قبیله، نژاد و … رو ممنوع نکرده؟ آیا اگر بشنویم دو گروه در یک کشور عربی، یا آسیایی، یا هر جایی بخاطر تفاوت ریشه ای در زبان و … به هم ناسزا می گویند، نمی گوییم عجب آدمهای جاهلی؟
  جاهلیت فقط در عرب قبل از اسلام نبوده. امروز هم شیطان از همان حربه استفاده می کند. بنده اهل تهرانم، و فارس زبان. ولی طبق فرمایش آفریدگار یکتا، باور دارم که همه مردم برادران و خواهرانم هستند. و هر کس مسئول اعمال خویش است. برای رای و حضور در ساختار قدرت، مکانیزمهایی هست. هر کس می تواند به فرد مورد نظرش رای بدهد. ایا نمی دانید وقتی به تمام مردمی که به یک زبان صحبت می کنند ناسزا می گوئید، چه گناه بزرگی مرتکب می شوید؟ در تهران، تبریز، ارومیه، شیراز، اصفهان، مشهد و … افراد خیلی مومن، و نیز افراد ناباب، هر دو پیدا می شود. قضاوت با خداوند مهربان است. بیایید متحد باشیم. قطعا اگر اتومبیل بنده در ارومیه تصادف کند، تک تک همین دوستانی که به فارسها بر اثر یک احساس، ناسزا گفتند، برای نجات جانم خود را به خطر می اندازند (فرض کنید امکان انفجار بر اثر نشت سوخت وجود داشته باشد)، و بالعکس آن در تهران هم صادق است. پس ان شاء الله وارد game شیطان نشویم. خداوند راضی نیست. موفق باشید، التماس دعا

 76. hamid گفت:

  یادتون نره رهبر هم ترکه ها. تمام امور کشور رو ترکها در دست دارن… از سینما گرفته تا…

 77. حامد گفت:

  بابا این دیگه با ادب با ادبشون بوده
  دیگه بالاتر از این نداشتن که بیارن مجلس!

 78. ایران گفت:

  ایرانی های عزیز ترکا حق دارن با ما دشمن باشن، اونا حق دارن به فرهنگ و کشور ما بتازن و توطئه کنن چون اونا ایرانی نیستن و رسالتشون از موقعی که به این کشور با هجوم مغولها پاشون باز شد شروع شده ،من بهشون حق میدم تاریخ رو مطالعه بفرمائید و ازشون گله نکنین ببینید ترکها کیا هستن؟خطرناکترین قوم مغول ترکها بودن که دولت چین اونا رو از چین بیرون کرد اونا کارشون خونریزی ،تجاوز،دزدی …و غیره بوده اونا به کشور ما بارها حمله کردن زنان باردار رو شکم دریدن ،سر فرزندان این دیار رو بریدن تاریخ رو بخونید و ببینیند چه جنایاتی کردن ،دشمنی اونا دیگه برای تک تک ما روشن شده ،وقتی توهین به زبان ما ریشه ما و کشور ما میکنن علنا اعلام دشمنی می کنن یعنی اونا میگن ما راهه جدمون تموچین و ادامه میدیم این پان ترکها دست نشانده های اردوغانن ایرانیهای عزیز فرزندان پاک ایران زمین فرزندان کوروش دشمنان همه جا در کمینن مواظب باشین ،شما از ادبیات این جماعت ناراحت میشید فرهنگ و ریشه این ترکای مغول در ادبیات زشت و رکیک غوطه وره جالب اینه که خودشونو صاحب کشور ما می دونن و میگن ماله ماست کشور شما مغولستانه اقوامتون و ریشتون اون جاست نمی تونین صاحب این جا باشین هر چی بزاین هم فایده نداره نمایندشون نشونه بارز فرهنگ و خواسته مردم اون جاست ،نابود باد دشمنان ایران زمین سر زمین پارسیان پاک سرشت، ما ریشه هر مغول و عربی رو که چپ به ایران نگاه کنه می کنیم ،ما برای آذری زبانهامون برای عرب زبانهامون و هر قوم ایرانی الااصل احترام قائلیم و دوسشون داریم اما نفوذی های بیشرف رو که نمک میخورن و نمکدون می شکنن به خاک سیاه می نشونیم ، مردم ما صلح طلب هستن و از تنش همیشه دوری می کنن اما موقعی که خطر باشه از جونشون مایه می زارن زنده باد ایران و ایرانی از هر نژادی که هستن

 79. حامد بچه زنجان خطاب به محمد،سینا،هموطن،کاوه و... گفت:

  زر مفت نزنید بیشرفای عوضی. … شما کی باشید که درباره ملت ترک اظهار نظر کنید؟؟؟!!!
  قبل از اینکه زرت وزرت کامنت بذارید و به شخصیت دیگران توهین کنید یه نگا به شعورو شخصیت خودتونم بندازید بدنیست!
  انقدرررررر نفهم و بیشعورید که نمیدونید خطای یه نفرو نباید به پای کل جماعت ترک بنویسید،
  ما یه همکلاسی داریم که لره و به معنای واقعی شووووووط ! ولی این دلیل میشه تعمیم بدیم به کل لرا و بگیم همشون خنگن؟؟؟
  جالب اینجاس که هررفتاری دلشون میخواد میکنن،برامون جوک میسازن،برچسب خربودن میزنن بهمون،تو رسانه ملی بهمون توهین میکنن،تو شبکه های مجازی بدترازاون،بعد توقع دارن اعتراضم نکنیم؟! جالبتر اینکه میان میگن ما خیلی مراعاتتون کردیم!! آخه مراعات کردنتون تو حلقم!
  تا همینجاشم که ما شمارو مراعات کردیم.
  واقعا برام معما شده که امثال شما مشکلتون با ترکا چیه؟؟؟ جفت پا میرم روقرآن اگه یه نماینده غیرترک این حرفارو زده بود الان شاهد سیل عظیم کامنت ها نبودیم،ولی چون طرف ترکه باید تا آخرسال انقدر فحش بخوره که دهنش آسفالت شه!

 80. علی گفت:

  ایشان توهین کرده اند چرا به قومیت توهین می کنید برای ۸ سال جنگ همه قومها بودن ترک و لر و گیلک و غیره حالا برای یک آدم زبان نفهم همه به جان هم افتاده اید ما از مردم ترک زبان خواهانیم تا نسبت به روشن کردن تکلیف این آدم خودشان تصمیم بگیرند خودشان قضاوت کنند آیا درست است این چنین سخنرانی جنجالی راه انداخته این انسان چه کمکی به استان شما خواهد کرد جز خفت و خاری

 81. هینا کوردستان ارومیه گفت:

  میخوام تو جواب آقای سینا بگم که :شما هم تحقیق کن بزرگ ترین پروفسور جوان دنیا کورده
  حماسه ساز تاریخ کوردان واین جمله با خط طلایی تو تاریخ نوشته شده اولین پادشاه ایران زمین پایتختش هگمتانه به نام دیاکو کورد بوده دیگه چی میخوای و اگه کوردا نبودن الان تو اسیر شکنجه های وحشیانه ی داعش بودی …… واقعا از ته دل متاسفام نفرین مادر ها تو این ماه مبارک رمضون دردتونو میده وقتی شما مغولا داشتید به مرز هامون تجاوز میکردید این کوردها بودن که ایرانو از دست شما ها نجات دادن

 82. هینا کوردستان ارومیه گفت:

  البته منظورم تو بعضی جمله ها شما نبودید یه جور مطلبم اومده که به شما توهین شده منظورم این بود یعنی بنا به گفته های شما برعکس برداشت نکنید

 83. عیلامی گفت:

  اون فردی که سعی کرده خودش رو لر جا بزنه و به ترکهای دلیر توهین کنه باید بدونه این نقشه های پانکوردها دیگه قدیمی شده ترکها و لرها از دیرباز متحد هم بودند و همیشه احترام و حرمت هم رو داشتند طبق گفته شاهان ترک مثل نادرشاه بهترین سربازان سپاهش لر بودند.لرهای بختیاری سال۱۱۴۹با شکست دادن سلطان حسین حاکم قندهار این شهر را فتح کردند و مقابل قندهار شهر نادرآباد رو بنا کردند.اونا این فداکاریهارو بخاطر سلطان لایق ترک انجام دادند.لر و ترک هر دو پیرو مذهب تشیع هستند.رنج مشروطه روی دوش ترک و لر بود.پاسداران این خاک نه این حراف های توخالی بلکه جوانان لر و ترک بودند.اگر ناجوانمردانه به ترک و لر توهین میشه اینو بدونید که جوک در مقابل قدرت شکل میگیره و مصرف سیاسی داره.چرا برای چابهار و طبس و بیرجند جوک نمیسازند؟برادران واقعی ما ترکها هستند.یاشاسین آذربایجان

 84. عیلامی گفت:

  معلوم نیست افسانه آریاییهای مهاجر مهاجم واقعیت داشته باشه یا نه ولی ما مردمان لر دوست نداریم به ما پارس بگید چون اگر پارس میبود الان باید ماد و پارتم بودند.مردم لر دقیقأبر جایگاه تاریخی و جغرافیایی عیلام باستان سکونت دارند و طبق گفته باستان شناسان نامی دنیا نظیر دانیل تی پاتس,رومن گیرشمن,والتر هینتس,مارسلا رمپوف و…عیلامیان را نیاکان مردم لر میدانند.ما هیچ مشکلی با برادران ترک استانهای ترک نشین نداشتیم و نداریم ما با تبریز هشتصد و پنجاه کیلومتر فاصله داریم و ترکهای عزیز هیچوقت نه بما توهین کردند نه منابع آبی ما رو مثل تونلهای کوهرنگ و بهشت آباد و گلاب و قمرود به شهرهای حاشیه کویر منتقل کردند.امیدوارم مردم لر دوست و دشمنان خودش رو بشناسه.یاشاسین آذربایجان

  • لر بویراحمد گفت:

   سلام بر همه دوستان
   توهین خوب نیست
   اما خطاب به دوستی که خودش رو عیلامی جا زده باید عرض کنم که زبان ما مردم لر بویراحمد لری است که با زبان فارسی بسیار نزدیکه و ما خود را فارس میدانیم همه ادبیات ما هم به فارسی است. کسانی که به فارس توهین می کنند یا به زبان و فرهنگ فارسی و تاریخ ایران در واقع دارند به ما توهین می کنند تاریخ ما و تاریخ و فرهنگ ایران یکی است. لذا خواهشا داستان از خودت نساز ما هیچ گونه اشتراکی با کسانی که شعار خلیج عربی در ورزشگاه میدهند یا به هموطنان ارمنی و کوردها توهین می کنند نداریم این افراد باید بدانند که شعار علیه فارس یعنی شعار علیه لرها
   نظر من اینه که توهین و شعار علیه فارس و تاریخ ایران و زبان فارسی شعار علیه لرها محسوب میشه این افراد خودشون هم نمیدانند که وقتی دارند شعار بر ضد فارس میدهند دارند به لرها توهین می کنند ریشه گویش لری زبان فارسی است و اگر افراد رو بر اساس زبان تقسیم بندی می کنید ما لرها هم فارس محسوب میشویم چون زبانمون ریشه مشترک داره و این توهینها قابل تحمل نیست. ما لرها هرگز با وطن فروشان و خائنین و تجزیه طلبها سازگار نخواهیم بود.ما شهید ندادیم که این افراد اینجا در خاک ما باشند و به کشور توهین کنند لجظه ای اینها تحمل نخواهند شد
   به همدیگه احترام بذاریم و به اقوام ایرانی توهین نکنیم که مواجه با واکنش های اونها نشیم کسانی هم که فکر میکنند با کشور و تاریخ ما هم فرهنگ نیستند می توانند کشور را تخلیه بفرمایند و به جایی که بهش تعلق دارند بروند. در بحث نژادی ترک به افراد تنگ چشم و زرد پوستی گفته میشه که در مغولستان زندگی میکردند اگر دوستان فکر میکنن با صحبت کردن به یک زبان خاص نژادشون هم عوص شده که میتونن مراجعه کنند به کشورهایی که نژادا ترک محسوب میشوند مغولستان ریشه ترک ها محسوب میشه اگر اعتقاد دارید فرهنگتون با ما یکی نیست و تاریختون یکی نیست میتونید مراجعه بفرمایید به جایی که بهش تعلق دارید. بر اساس تفکر شما سیاهپوستی که در امریکا انگیسی صحبت میکنه هم سفید پوست امریکایی محسوب میشه و از افریقا هم نیامده یا یک افریقایی که در افریقا فرانسوی صحبت کینه فرانسوی محسوب میشه! اگر فکر میکنید نژادا ایرانی هستید و ترک نیستید بلکه اذری هستید و فقط زبانتون عوض شده که همه کشور در خدمتتون هستند و با هم مشکلی نداریم تاریخمون هم یکی است بنابراین این دو حالت وجود داره که خدمتتون عرض شد
   یاشاسین خاک پاک بویراحمد و ایران

 85. خرکش گفت:

  اقا این نماینده فقط الاغ است نه کس دیگه بس کنید