پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » سلامت » خوراکیهایی پایین آوردنده ی فشار خون معادل قویترین قرصهای فشار

خوراکیهایی پایین آوردنده ی فشار خون معادل قویترین قرصهای فشار

سلامت | ۳ آذر۱۳۹۵ | 10872 بازدید | نظرات

مشکل فشار خون این روزها در بیشتر خانواده ها وجود دارد و خیلی از افراد را مجبور به خوردن قرصهای زیر زبانی فشاذ میکند و افراد مجبور هستند هر سال دوز داروی خود را افزایش دهند. اما باور کردنی نیست که چند خوراکی ساده می توانند به راحتی و تنها در مدت نیم ساعت فشار خون را شما چند شماره کم کنند و اگر شما هر روز از این خوراکی ها مصرف کنید کم کم فشار خون شما آنقدر کم می شود که دیگر نیازی به خوردن قرص ندارید. دقت کنید که باید تمامی این خوراکی ها در برنامه غذایی هر روز شما باشد تا دیگر فشار شما از ۱۲ بالاتر نرود. این خوراکی ها را هر روز میل کنید هر چقدر بیشتر بهتر:

۱- سیب زمینی به صوت کبابی . دقت کنید سیب زمینی نباید سرخ یا ابپز شود. اگر کباب پز ندارید خیلی راحت چند سیب زمینی کوچک را تمیز بشورید و روی شعله پخش کن گذاشته و شعله پخش کن را روی بزرگترین شعله گاز خود قرار دهید. سیب زمینیها یکساعت بعد اماده خوردن می شوند. این سیب زمینی باید کاملا بدون نمک و روغن و کره خورده شود.

 

۲- کنجد : کنجدی که بو داده نشده و بی نمک باشد خوردن روزانه ۳ الی ۴ قاشق غذا خوری کنجد در روز فشار خون شما را دو شماره کاهش میدهد.

 

۳- زنجبیل به صورتی که یک قاشق غذا خوری از آن را در داخل اب ولرم ریخته و میل کنید ( بدون قند و شکر)

 

۴- جوانه تازه گندم که بهتر است صبح ها و شبها قبل از خواب مصرف شود.

 

۵- اب پرتغال روزی دو لیوان

 

شاید نخست به نظر شما مصرف این خوراکی ها سخت یا پر هزینه باشد اما اگر فقط یکماه این خوراکیها را امتحان کنید همیشه آنها را به اطرافیان خود توصیه خواهید کرد و از اینکه با بسیاری از بیماریهای خود خداحافظی کرده اید خرسند خواهید بود. این برنامه غذایی برای تمامی دلایل بالا رفتن فشار خون از جمله ناراحتی های قلبی و عروقی، استرس و بیماری های عصبی ، کلسترول و قند بالا مفید است.

نکته: در کسانی که فشار خون بالای ۱۴ دارند قطع کامل نمک و روغن و قند و شکر واجب است.

منبع: پیام سلام


مطالب پربازدید

امروز سه شنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۰

نظرات