پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » خواندنی ها » خواندنی های جالبی درباره تاریخچه رژلب

خواندنی های جالبی درباره تاریخچه رژلب

خواندنی ها | 1395-11-29 | ۵۹۸ بازدید | نظرات

از زمان های دور تا به امروز بشر همراه در فکر راه کارهایی بوده است که  خود را از جمع هم نوعانش متمایز کند و شخصیت ، عقاید و ویژگی های منحصر به فردش را به رخ دیگران بکشد.  تنوع در استفاده از لباس، کفش و جواهرات همه در راستای رسیدن به این هدف رایج شده است. استفاده از لوازم آرایشی نیز یکی از بارز ترین و موفق ترین ترفند های ما انسان ها برای جلب توجه و بیان شخصیت و نیازهای ما ن است. شکارچیان صورت  و بدنشان را رنگ می کردند تا با بافت و رنگ و طرح محیط شکار یکسان به نظر برسند. مبلغان مذهبی و پیروانشان در مراسم و جشن های مذهبی ظاهر  خود را مطابق با عقاید و باورهایشان تزیین می کرده اند. و زنان و مردان به هزاران ترفند در پی زیبا و جذاب کردن خود برای خوشایند جنس مخالف بوده اند.

عکس, خواندنی های جالبی درباره تاریخچه رژلب

در دنیای امروز رژ لب یکی از رایج ترین مواد آرایشی است . اما همانطور که حدس می زنید استفاده از آن همیشه رایج و متداول نبوده است.دوره های مختلف تاریخی طی شده اند  تا تولید و استفاده از رژ لب برای خانم ها به یکی از ارکان حذف نشدنی زیبایی و مد تبدیل شود.

استفاده از مواد مختلف برای رنگین کردن لب ها قدمتی ۵۰۰۰ ساله دارد و به تمدن های بین الانهرین و مصر قدیم بر می گردد. در آن دوران زنان از خرد و آسیاب کردن مواد معدنی و سنگ های گران قیمت،  له کردن سوسک و استفاده از خون و بقایای آن  و آب میوه ها  و شیره گیاهان  و نباتات برای رنگی کردن لب های خود استفاده می کردند.

تاریخ دوره هایی را به خود دیده است که داشتن لب هایی رنگین نشانه شیطان پرستی بوده و مورد پسند  نیوده است. در دوره هایی نیز استفاده از آن به معنای بی عفتی و ابتذال بوده است. 

در اوخر قرن ۱۹ تولید کارخانه ای این ماده آرایشی آغاز شد و رونق گرفت. ظهور هنرپیشه های محبوبی مانند مرلین مونرو و الیزابت تیلور با لبهای قرمز در پرده سینما  نیز به محبوبیت آن افزود و  آروزی داشتن لب های رنگین را در دل زنان بر افروخت .

آمار نشان می دهد که امروزه  80 درصد از خانم ها از  رژ لب استفاده می کنند و تصور دنیای مد و زیبایی بدون وجود این ماده آرایشی غیر ممکن است.


مطالب پربازدید

نظرات