پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » خواندنی ها » خواندنی ترین کتابها برای نوجوانان

خواندنی ترین کتابها برای نوجوانان

خواندنی ها | 1397-04-06 | ۲۷۶۸ بازدید | نظرات

هرساله کتابهای زیادی برای جوانان و نوجوانان منتشرمیگردد اما بهترین کتابهایی که نوجوانان باید بخوانند کدام کتابها هستند؟

من می دانم چرا پرنده در قفس آواز می خواند اثر مایا آنجلو

عکس, خواندنی ترین کتابها برای نوجوانان

مایا آنجو در خودسرگذشتنامه خود نشان می دهد که چگونه عشق به ادبیات می تواند به غلبه کردن به هر چیزی (نژادپرستی و آسیب روانی) کمک کند. این کتاب تلنگری است برای نوجوانانی که بیشتر به فضاهای مجازی علاقه دارند تا کتاب.

همه باید فمینیست باشیم اثر چیماماندرا انگوزی آدیچی

عکس, خواندنی ترین کتابها برای نوجوانان

این کتاب کوتاه ۶۵ صفحه ای از صحبت های آدیچی در برنامه تد تاک اقتباس شده است. او در این کتاب به خواننده تعریفی از فمینیسم قرن ۲۱ که ریشه در استعداد و هوشیاری دارد ارائه می دهد.

ماجرای عجیب سگی در شب اثر مارک هادون

عکس, خواندنی ترین کتابها برای نوجوانان

این رمان تکان دهنده درباره پسری ۱۵ ساله مبتلا به سندرم اوتیسم است که در پی کشف علت کشته شدن سگ همسایه است. هادون نویسنده کتاب می گوید این کتاب درباره بیماری اوتیسم نیست بلکه داستان است درباره تفاوت ها، بیگانه بودن و کشف رازهایی در مورد زندگی است.

من ملاله هستم اثر ملاله یوسف زی

عکس, خواندنی ترین کتابها برای نوجوانان

این خودسرگذشتنامه که توسط ملاله یوسف زی ۲۰ ساله برنده جایز صلح نوبل در سال ۲۰۱۳ نوشته شده است را باید هر نوجوانی مطالعه کند. این کتاب الهام بخش نشان می دهد که چگونه هر شخصی می تواند با استقامت و اشتیاق کافی دنیا را تغییر دهد.

 

دزد کتاب اثر مارکوس زوساک

عکس, خواندنی ترین کتابها برای نوجوانان

داستان زوساک درباره دختر جوانی در آلمان نازی است که پس از مرگ برادرانش برای ادامه زندگی نزد خانواده فاستر می رود. خانواده ای که چشم های او را هم به قدرت کلمات و هم به هرج و مرجی که اطرافش را احاطه کرده اند باز می کند. او برای راه حل کتاب های ممنوعه را قبل از این که سوزانده شوند می دزدد.

بخشنده اثر لوئیس لوری

عکس, خواندنی ترین کتابها برای نوجوانان

این رمان ویرانشهر درباره یوناس ۱۲ ساله است که دولت موقعیت او را به عنوان درگیرندهیافت کننده خاطرات تعیین می کند. گیرنده خاطرات بخشنده سالخورده ای که تعلیمات خاصی را به او می آموزد. اما یوناس به دلیل احساس نیاز به خانواده، موسیقی و حس دوست داشتن از وظیفه خود سر باز می زند.

چیزی بگو اثر لاوری هالس اندرسون

عکس, خواندنی ترین کتابها برای نوجوانان

این کتاب، داستان یک دختر دبیرستانی به نام ملیندا است که به خاطر خراب کردن یک مهمانی تابستانی با زنگ زدن به پلیس مطرود شده است و هیچ کس با او صحبت نمی کند. او اکنون دختری منزوی است که به جای حرف زدن از طریق یک پروژه هنری علت اتفاقی که در گذشته افتاده است را برای دیگران تشریح می کند.


مطالب پربازدید

نظرات