پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » خواندني ها » خواندنی ترین کتابها برای نوجوانان

خواندنی ترین کتابها برای نوجوانان

خواندني ها | ۶ تیر۱۳۹۷ | 2559 بازدید | نظرات

هرساله کتابهای زیادی برای جوانان و نوجوانان منتشرمیگردد اما بهترین کتابهایی که نوجوانان باید بخوانند کدام کتابها هستند؟

من می دانم چرا پرنده در قفس آواز می خواند اثر مایا آنجلو

image خواندنی ترین کتابها برای نوجوانان

مایا آنجو در خودسرگذشتنامه خود نشان می دهد که چگونه عشق به ادبیات می تواند به غلبه کردن به هر چیزی (نژادپرستی و آسیب روانی) کمک کند. این کتاب تلنگری است برای نوجوانانی که بیشتر به فضاهای مجازی علاقه دارند تا کتاب.

همه باید فمینیست باشیم اثر چیماماندرا انگوزی آدیچی

image خواندنی ترین کتابها برای نوجوانان

این کتاب کوتاه ۶۵ صفحه ای از صحبت های آدیچی در برنامه تد تاک اقتباس شده است. او در این کتاب به خواننده تعریفی از فمینیسم قرن ۲۱ که ریشه در استعداد و هوشیاری دارد ارائه می دهد.

ماجرای عجیب سگی در شب اثر مارک هادون

image خواندنی ترین کتابها برای نوجوانان

این رمان تکان دهنده درباره پسری ۱۵ ساله مبتلا به سندرم اوتیسم است که در پی کشف علت کشته شدن سگ همسایه است. هادون نویسنده کتاب می گوید این کتاب درباره بیماری اوتیسم نیست بلکه داستان است درباره تفاوت ها، بیگانه بودن و کشف رازهایی در مورد زندگی است.

من ملاله هستم اثر ملاله یوسف زی

image خواندنی ترین کتابها برای نوجوانان

این خودسرگذشتنامه که توسط ملاله یوسف زی ۲۰ ساله برنده جایز صلح نوبل در سال ۲۰۱۳ نوشته شده است را باید هر نوجوانی مطالعه کند. این کتاب الهام بخش نشان می دهد که چگونه هر شخصی می تواند با استقامت و اشتیاق کافی دنیا را تغییر دهد.

 

دزد کتاب اثر مارکوس زوساک

image خواندنی ترین کتابها برای نوجوانان

داستان زوساک درباره دختر جوانی در آلمان نازی است که پس از مرگ برادرانش برای ادامه زندگی نزد خانواده فاستر می رود. خانواده ای که چشم های او را هم به قدرت کلمات و هم به هرج و مرجی که اطرافش را احاطه کرده اند باز می کند. او برای راه حل کتاب های ممنوعه را قبل از این که سوزانده شوند می دزدد.

بخشنده اثر لوئیس لوری

image خواندنی ترین کتابها برای نوجوانان

این رمان ویرانشهر درباره یوناس ۱۲ ساله است که دولت موقعیت او را به عنوان درگیرندهیافت کننده خاطرات تعیین می کند. گیرنده خاطرات بخشنده سالخورده ای که تعلیمات خاصی را به او می آموزد. اما یوناس به دلیل احساس نیاز به خانواده، موسیقی و حس دوست داشتن از وظیفه خود سر باز می زند.

چیزی بگو اثر لاوری هالس اندرسون

image خواندنی ترین کتابها برای نوجوانان

این کتاب، داستان یک دختر دبیرستانی به نام ملیندا است که به خاطر خراب کردن یک مهمانی تابستانی با زنگ زدن به پلیس مطرود شده است و هیچ کس با او صحبت نمی کند. او اکنون دختری منزوی است که به جای حرف زدن از طریق یک پروژه هنری علت اتفاقی که در گذشته افتاده است را برای دیگران تشریح می کند.


مطالب پربازدید

نظرات