پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » خواندنی هاtitle_li=سلامت » خواص گلابی در سلامت و کاهش وزن

خواص گلابی در سلامت و کاهش وزن

خواندنی ها,سلامت | ۲۴ مهر۱۳۹۸ | 1308 بازدید | نظرات

عکس, خواص گلابی در سلامت و کاهش وزن
در مطلب زیر مزایای گلابی برای سلامتی و کاهش وزن و تاثیر باور نکردنی این میوه را مطالعه می کنید:
۱.مبارزه با رادیکال های آزاد:
گلابی سرشار از ویتامین و مواد معدنی است. ویتامین C، ویتامین Kو مس، علیه رادیکال های آزاد که به سلول های بدن آسیب می رسانند، مبارزه می کند.
۲. برای جلوگیری از بیماری های قلبی:
یکی از بهترین خواص گلابی فیبر موجود در آن است و فیبر باعث کاهش کلسترول در بدن می شود و در نتیجه از بیماری های قلبی محافظت می کند. مصرف روزانه ی گلابی می تواند خطر سکته مغزی را تا ۵۰٪ کاهش دهد.
۳. برای جلوگیری از ابتلا به سرطان:
میزان بالای فیبرِ موجود در گلابی، سلول های سرطانی را مهار می کند و از بین می برد و از سرطان روده ی بزرگ جلوگیری می کند. مصرف یک گلابی در روز می تواند تا ۳۴٪ از سرطان پستان در زنان پس از یائسگی جلوگیری کند.
۴. دارای واکنش های آلرژیکی نیست:
احتمال بروز واکنش آلرژیک بعد از خوردن گلابی، در مقایسه با سایر میوه ها، کم تر است و به همین دلیل یکی از معدود میوه هایی است که می توان به نوزادان داد.
۵. برای کنترل سطح قند خون:
با وجود این که گلابی کمی شیرین است، با شاخص گلیسیرین پایین و فیبر بالا به کنترل سطح قند خون کمک می کند و از دیابت جلوگیری می کند.
۶. برای بهبود سیستم ایمنی بدن:
یکی دیگر از خواص گلابی این است که میزان بالای آنتی اکسیدان های آن مثل ویتامین ث و مس، به تقویت سیستم ایمنی بدن برای مبارزه با بیماری های مختلف کمک می کند.
۷.برای جلوگیری از پوکی استخوان:
برای حفظ سلامت استخوان ها و جلوگیری از پوکی استخوان، بسیار مهم است که pH بدن را حفظ کنیم و مقدار توصیه شده ی کلسیم را در روز مصرف نماییم. . pH بدن را می توان از طریق برنامه ی غذایی با مصرف روزانه ی میوه و سبزیجات حفظ کرد.
گلابی غنی از بور است؛ این ماده می تواند به راحتی به جذب کلسیمی که روزانه مصرف می کنیم، کمک کند.
۸. برای افزایش سطح انرژی:
میزان قند بالای گلابی، زمانی که احساس ضعف دارید، به شما انرژی می دهد زیرا قند آن به سرعت توسط بدن جذب شده و تبدیل به انرژی می شود.
۹.برای بهبود هضم:
یک گلابی متوسط حاوی حدود ۲۰-۲۵٪ از فیبر مجاز روزانه را تامین می کند. از آنجا که فیبر این میوه نامحلول است، به راحتی از طریق روده ی بزرگ حرکت می کند و از پولیپ روده ی بزرگ جلوگیری می کند. میزان بالای فیبر در گلابی، به هضم غذا کمک می کند و آن را بهبود می بخشد.
۱۰. برای زنان باردار:
مصرف اسید فولیک برای زنان باردار بسیار مهم است، زیرا کمک می کند که کودک از نقص هنگام تولد مصون بماند ، گلابی حاوی اسید فولیک است به همین دلیل توصیه می شود که این میوه به طور منظم در طول بارداری استفاده شود. البته این تنها خاصیت گلابی در دوران بارداری نیست و در مطلبی کامل از خواص گلابی در دوران بارداری در بخش تغذیه بارداری در نمناک به ان بیشتر پرداخته ایم.
۱۱. مناسب برای از شیر گرفتن کودکان:
برای از شیر گرفتن کودکان همیشه توصیه می شود که گلابی به آنها بدهید.زیرا این میوه حاوی اسید کمی می باشد. بنابراین هیچ مشکلی در هضم ایجاد نمی کند.این میوه را می توانید با پوست تغذیه کنید اما بسیار مهم است که هیچ سطح سختی وجود نداشته باشد، تا به کودکتان آسیب نرساند. از دادن گلابی به کودکان مبتلا به اسهال اجتناب کنید.
۱۲. مناسب برای درمان کولیت، آرتروز و نقرس:
اگر گلابی به صورت منظم مصرف شود، برای جلوگیری از مشکلات کولیت، آرتروز و نقرس کمک کننده است.
۱۳. برای تنظیم فشار خون:
گلوتاتیون موجود در گلابی، ضد سرطان زا و آنتی اکسیدان است که به کنترل فشار خون کمک می کند.
۱۴. برای کاهش و درمان تب:
گلابی به راحتی با اثرات خنک کننده ای که دارد، تب را درمان می کند.
۱۵. برای بهبود التهاب:
گلابی دارای خواص ضد التهابی است، که باعث کاهش التهاب آرتروز و سایر مشکلات مشابه می شود.
۱۶. برای بهبود تنگی نفس:
در طول تابستان، تنگی تنفس به دلیل گرما در کودکان و بزرگسالان بسیار معمول است. بنابراین توصیه می شود که در طول روزهای گرم گلابی مصرف کنید.
۱۷. درمان مشکلات گلو با گلابی :
گلابی از مشکلات گلو در طول تابستان جلوگیری می کند. بنابراین خوب است که برای به دست آوردن تمام مزایای آن، به طور منظم مصرف شود.


مطالب پربازدید

امروز شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰

نظرات