پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » سلامت » خواص شگفت انگیز ویتامین سی

خواص شگفت انگیز ویتامین سی

سلامت | 1395-11-18 | ۶۰۶ بازدید | نظرات

از آنجا که ویتامین C یک آنتی اکسیدان است، به جلوگیری از آسیب سلولی ناشی از رادیکال های آزاد در بدن شما کمک می کند. مرکز پزشکی دانشگاه مریلند خاطر نشان می کند که تجمع رادیکال های آزاد در بدن شما می تواند باعث شود سریع تر پیر شوید و شما را در معرض خظر بالاتری برای ابتلا به بیماری قلبی، سرطان و ورم مفاصل قرار می دهد. بنابراین سعی کنید حداقل یک ماده غذایی غنی از ویتامین C در روز بخورید. سایر آنتی اکسیدان ها عبارتند از بتاکاروتن و ویتامین های A و E.

عملکرد ایمنی و بهبود زخم

دریافت ویتامین C کافی در روز، عملکرد ایمنی بدن شما را بهینه سازی می کند و به بهبود زخم سرعت می بخشد. اداره مکمل های طبیعی خاطر نشان می کند که ویتامین C به بدن شما کمک می کند کلاژن بسازد که به بهبود زخم کمک می نماید. مطالعه ای که در سال ۲۰۰۹ در Medizinische Monatsschrift fur Pharmazeuten منتشر شد، گزارش می دهد در حالی که ویتامین C از بیمار شدن شما جلوگیری نمی کند اما ممکن است مدت زمان بیماری در افراد سالم را کاهش دهد.

تیروزینمی در نوزادان

تیروزینمی، یک اختلال ژنتیکی در نوزادان است که باعث می شود سطوح تیروزین (که یک آمینو اسید است) بیش از حد بالا رود. MedlinePlus می گوید که مصرف یا تزریق ویتامین C، عدم تعادل پروتئینی ناشی از تیروزینمی در نوزادان را اصلاح می کند. با این حال هرگز به یک نوزاد، دوزهای بالای ویتامین C ندهید. مگر آنکه پزشک تان اجازه داده باشد.

جلوگیری از کمبودها

دریافت ویتامین C کافی به صورت روزانه به جلوگیری از کمبود ویتامین C که می تواند به اسکوروی منجر شود کمک می کند. اسکوروی، یک بیماری است که می تواند باعث خستگی، التهاب لثه، خونریزی لثه، اختلال در سنتز کلاژن، درد مفصل، افسردگی، دندان شل و بهبود کند زخم شود. اداره مکمل های طبیعی خاطر نشان می کند که اسکوروی در صورتی که درمان نشود، می تواند کشنده باشد.
چه مقدار کافی است؟

از آنجا که ویتامین C، یک ویتامین محلول در آب است، بدن شما به یک عرضه روزانه مداوم از آن نیاز دارد. ویتامین C مانند ویتامین های محلول در چربی در بدن شما ذخیره نمی شود.

موسسه پزشکی خاطر نشان می کند که مقادیر مجاز روزانه ۹۰ میلی گرم در روز برای مردان، ۷۵ میلی گرم برای خانم ها، ۸۵ میلی گرم در طول دوران بارداری و ۱۲۰ میلی گرم در روز برای زنان شیرده است. خوردن انواع میوه ها و سبزیجات و مصرف یک مکمل مولتی ویتامین حاوی ویتامین C، به احتمال زیاد به شما کمک خواهد کرد نیازهای روزانه تان را رفع کنید.


مطالب پربازدید

امروز چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱

نظرات