پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » سلامت » خواص شگفت انگیز عرق سنبل الطیب برای سلامتی

خواص شگفت انگیز عرق سنبل الطیب برای سلامتی

سلامت | 1397-05-08 | ۲۳۰۸ بازدید | نظرات

عرق سنبل الطیب برای درمان اضطراب، استرس، بی‌خوابی، سردرد و دیگر مشکلات مربوط به سلامتی استفاده میشود. همچنین برای تسکین سردرد و داشتن خوابی آرام توصیه میشود.اگر تا کنون عرق سنبل الطیب را امتحان نکرده‌اید، یکی از مفیدترین مواد خواب‌آور را از دست داده‌اید. گیاه سنبل الطیب، تاریخچه‌ای طولانی در استفاده به عنوان یک آرام‌بخش خفیف را دارد. مانند بسیاری از داروهای خواب‌آور گیاهی، سنبل الطیب نیز با دیگر گیاهان و مواد که خواص مشترک دارند به کار می‌رود. مطالعات نشان می‌دهد که سنبل الاطیب، زمان به خواب رفتن را کوتاه‌تر کرده و کیفیت خواب را بهبود می‌بخشد. سنیل الطیب یک آرام‌بخش ملایم بوده و به همین عنوان نیز به کار می‌رود. یکی از موسسین یک برند معروف چای، خواص جادویی عرق سنبل الطیب را نشان می‌دهد که می‌تواند به رفع بسیاری از مشکلات مربوط به سلامتی کمک کند. برخی از این خواص را در این‌جا آورده‌ایم.

عکس, خواص شگفت انگیز عرق سنبل الطیب برای سلامتی

 

۱. کاهش اضطراب
یکی از رایج‌ترین کاربردهای عرق سنبل الطیب، برای کاهش اضطراب و استرس است. این عرق، دارای خواص آرام‌بخش طبیعی است و به آرامش و تمرکز افراد کمک می‌کند.

۲. رفع افسردگی
عرق سنبل الطیب به رفع احساس افسردگی کمک می‌کند. آیا می‌دانستید نشستن بیش از ۶ ساعت در محل کار می‌تواند شما را افسرده کند؟

۳. تسکین سردرد
عرق سنبل الطیب در تسکین سردرد (به ویژه سردردهای استرسی)، میگرن، آرتریت و دردهای عضلانی موثر است.

۴. بهبود حافظه
تنتور سنبل الطیب خشک می‌تواند عملکرد حافظه و برخی مهارت‌های حل مسئله در کودکان و بزرگسالان را بهبود بخشد. همچنین می‌تواند رگ‌های خونی شما را قوی کند.

۵. تقویت بینایی
تنتور سنبل الطیب خشک برای تقویت بینایی نیز مفید است.

۶. بهبود خواب
سنبل الطیب، راهی طبیعی و بی‌خطر برای بهبود خواب است. بسیاری از داروهای تجویزی خواب‌آور باعث می‌شوند صبح روز بعد احساس گیجی داشته باشید و البته خطرات زیادی نیز برای سلامتی دارند.


مطالب پربازدید

نظرات