پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » خواندنی ها » خواص شگفت انگیز شیر گوسفند برای زیبایی پوست

خواص شگفت انگیز شیر گوسفند برای زیبایی پوست

خواندنی ها | 1397-09-11 | ۱۱۶۹ بازدید | نظرات

فواید شیر گوسفند برای سلامتی حتی از فواید شیر اسب نیز بیش‌تر است. شیر گوسفند حاوی خاصیت مرطوب کنندگی مضاعفی است که می‌تواند ظرف مدت کوتاهی باعث سفید و روشنی سطح پوست شود. کاربرد شیر گوسفند برای تهیه‌ی محصولات آرایشی و زیبایی نیز هیچ گونه ضرر و عارضه‌ی جانبی به همراه نخواهد داشت، زیرا شیر گوسفند حاوی مواد طبیعی و بی‌خطر است.

عکس, خواص شگفت انگیز شیر گوسفند برای زیبایی پوست

خواص شیر گوسفند برای زیبایی پوست
برای تولید برخی از مجموعه‌های محصولات زیبایی، از شیر گوسفند به عنوان یکی از اجزای اصلی تشکیل دهنده‌ی این محصولات استفاده می‌شود؛ زیرا مواد موجود در شیر گوسفند برای تغذیه‌ی پوست بسیار مفید هستند. از آن‌جا که کیفیت محصولات زیبایی حاوی شیر گوسفند تا حدود زیادی تضمین شده است، امروزه تولید و فروش این محصولات در بازار در حال افزایش است.

برای تولید انواع مختلفی از محصولات آرایشی و زیبایی، و جهت برآوردن نیازهای مختلف برای زیبایی پوست می‌توان از شیر گوسفند استفاده کرد؛ از جمله‌ی این محصولات می‌توان به کرم‌های مرطوب کننده، کرم‌های سفید کننده، و حتی محصولات ضد چین و چروک و جوان کننده نیز اشاره کرد. هم‌چنین، از شیر گوسفند می‌توان در تولید اسکراب یا لایه بردار، صابون، و لوسیون بدن – برای کاربرد روزانه و شبانه – استفاده کرد. تمام این محصولات آرایش و زیبایی بدون هیچ گونه عارضه‌ی جانبی، فواید بسیاری برای حفظ زیبایی پوست به همراه دارند.

محتویات موجود در اسکراب یا لایه بردار شیر گوسفند
اسکراب یا لایه بردار شیر گوسفند می‌تواند بدون هیچ گونه عارضه‌ی جانبی یا ایجاد ناراحتی، به روشن شدن سطح پوست‌تان کمک کند. محتویات موجود در این کرم لایه بردار در حقیقت برای مراقبت از پوست‌تان بسیار مفید هستند.

با وجود این، پیش از استفاده از هر گونه کرم اسکراب یا لایه بردار شیر گوسفند، لازم است محتویات آن را بررسی کنید؛ زیرا برخی از این محصولات ممکن است حاوی برخی مواد شیمیایی باشند که به رغم اثربخشی سریع‌شان، می‌توانند به پوست آسیب برسانند.

در ادامه به محتویات موجود در اسکراب یا لایه بردار طبیعی شیر گوسفند اشاره می‌کنیم:

الف. کلاژن
ب. ویتامین E
پ. ویتامین C
ت. شیر گوسفند
ث. پروتئین شیر

خواص شیر گوسفند برای اسکراب یا لایه برداری پوست
استفاده از اسکراب شیر گوسفند می‌تواند با برخی مشکلات پوستی از قبیل تیرگی رنگ پوست مبارزه کند. برای داشتن پوستی روشن و تمیز، بدون تحمل هیچ گونه عارضه‌ی جانبی، استفاده از اسکراب یا لایه بردار شیر گوسفند بسیار مفید و کارآمد است.

اگر نگران عوارض و ضررهای استفاده از این محصول هستید، باید برای‌تان خاطرنشان کنیم که اسکراب یا لایه بردار شیر گوسفند کاملا بی خطر است و حتی استفاده از آن توصیه می‌شود. حتی مراجع دولتی مربوطه که مسئول نظارت بر سلامت و بی خطر بودن محصولات آرایشی و زیبایی هستند نیز کیفیت اسکراب شیر گوسفند را تایید می‌کنند. بنابراین، در ادامه‌ی این مقاله به خواص شیر گوسفند برای اسکراب و لایه برداری پوست می‌پردازیم.

۱. سفید کردن رنگ پوست
با استفاده از اسکراب شیر گوسفند می‌توان به بازگشت درخشندگی و سفیدی به پوستی که در اثر نور آفتاب تیره و کدر شده است، کمک کرد. مواد مرطوب کننده‌ی موجود در این اسکراب می‌توانند دو برابر سریع‌تر از سایر لایه‌ بردارها به سفید شدن سطح پوست کمک کنند.

بنابراین، استفاده‌ی مرتب از این لایه بردار قطعا می‌تواند به سرعت پوست‌تان را سفید کند. علاوه بر استفاده از شیر گوسفند به عنوان لایه بردار یا اسکراب، توصیه می‌کنیم از ۱۰ بهترین اسکراب صورت و بدن برای انواع پوست ها و به صورت طبیعی نیز استفاده کنید.

۲: روشن شدن سطح پوست
روشن شدن سطح پوست باعث می‌شود ظاهر پوست‌تان درخشنده‌تر شود. با وجود این، پوست‌های سفید که فاقد رنگدانه یا عوامل روشن کننده هستند، ممکن است ظاهری رنگ پریده و نازیبا پیدا کنند. محتویات مرطوب کننده‌ی موجود در اسکراب شیر گوسفند می‌توانند به روش‌هایی نسبتا ساده‌تر از سایر محصولات، به روشن شدن سطح پوست کمک کنند.

علاوه بر استفاده از اسکراب شیر گوسفند،‌ توصیه می‌کنیم حتما مقاله‌ی ۱۵ بهترین درمان خانگی روشن شدن پوست صورت را نیز مطالعه بفرمایید.

۳. از بین بردن سلول‌های مرده‌ی پوست
سلول‌های مرده‌ی پوست که بر سطح پوست چسبیده‌اند می‌توانند روی یکدیگر انباشته شوند و منافذ پوست را مسدود کنند. به این ترتیب، منافذ مسدود پوست ممکن است باعث بروز التهاب و در نتیجه، ایجاد آکنه بر سطح پوست شوند. استفاده از اسکراب یا لایه بردار شیر گوسفند می‌تواند به خلاصی‌تان از شر سلول‌های مرده‌ و انباشته‌ شده‌ی پوست کمک کند.

۴: سفید شدن چروک‌های تیره رنگ پوست
برخی از قسمت‌های بدن دارای پوستی چروکیده و تیره رنگ هستند. این‌ قسمت‌ها مطمئنا ناراحت کننده هستند و ممکن است حتی باعث کاهش اعتماد به نفس افراد شوند. در این خصوص، اسکراب شیر گوسفند می‌تواند به سفید شدن پوست این قسمت‌ها از جمله قسمت‌های زیر بغل یا حتی پوست نواحی کشاله‌ی ران کمک کند. میزان مربوط کنندگی بسیار بالای این لایه بردار می‌تواند پوست‌های تیره رنگ نواحی چروکیده‌ی پوست بدن را سفید کند.

۵. کمک به فرایند بازسازی پوست
شیر گوسفند، درست مانند سایر شیرها، دارای فواید متعددی برای سلامتی است، زیرا مقدار زیادی اسید لاکتیک در خود دارد. اسید لاکتیک موجود در شیر حقیقتا برای فرایند بازسازی پوست مفید است و می‌تواند به نرم شدن پوست کمک کند. با استفاده از اسکراب یا لایه بردار شیر گوسفند پوست‌تان به خوبی و مرتبا در مواقع مناسب بازسازی می‌شود.

۶. کمک به خلاصی از شر لک‌ها و اثرات زخم روی پوست
زخم‌های روی پوست پس از بهبودی ممکن است اثراتی از خود بر جای بگذارند که می‌توانند ظاهر صاف و زیبایی پوست‌تان کمی خراب کنند. به منظور خلاصی از شر این اثرات، می‌توانید از اسکراب یا لایه بردار شیر گوسفند استفاده کنید. این اسکراب که سرشار از خاصیت است، می‌تواند به طور موثر زیبایی را به پوست‌تان بازگرداند.

۷: کمک به بهبود نرمی و قابلیت ارتجاعی پوست
صرفا داشتن پوستی سفید و درخشنده کافی نیست. زیبایی پوست به نرمی و قابلیت ارتجاعی آن نیز بستگی دارد. چگونه می‌توان بدون وارد کردن آسیب به پوست بر مشکلات ناشی از زبری و خشنی پوست غلبه کرد؟‌ پاسخ صحیح این است که می‌توانید با استفاده از مواد طبیعی که فاقد هر گونه اثرات شیمیایی مضر برای پوست باشند، به انجام اقدامات درمانی بپردازید.

به این منظور، استفاده از اسکراب یا لایه بردار شیر گوسفند بسیار عالی خواهد بود، زیرا این ماده حاوی النتوین است که می‌تواند به بهبود نرمی و قابلیت ارتجاعی پوست کمک کند.

۸. خلاصی از پوسته پوسته شدن
در صورت عدم رسیدگی کافی به نرمی و سلامتی پوست، خشکی پوست می‌تواند به پوسته پوسته شدن سطح بدن منجر شود. جهت درمان خشکی پوست و حفظ رطوبت آن واقعا به مقدار زیادی مواد مغذی برای پوست نیاز است.

چنان‌چه سطح پوست آن‌چنان خشک شود که بر اثر آن سطح بدن‌تان دچار پوسته پوسته شود، می‌توانید با استفاده از اسکراب یا لایه برداری شیر گوسفند زیبایی از دست رفته‌ی پوست‌تان را بازگردانید. علاوه بر شیر گوسفند، آووکادو نیز دارای فواید بسیاری برای پوست و زیبایی است؛ به همین خاطر حتما مقاله‌ی خواص آووکادو: ۴۸ برترین فایده آووکادو برای سلامتی و زیبایی را مطالعه بفرمایید.

۹: دارای اثر خوشبو کنندگی
اسکراب یا لایه بردار شیر گوسفند حاوی ماده‌ی خوشبو کننده‌ای است که در روغن چوب صندل یا روغن زیتون نیز وجود دارد و می‌تواند باعث خوشبویی پوست شود. این رایحه حاوی مواد آرامش بخشی است که می‌تواند به تسکین ذهن کمک کند.

۱۰. تغذیه‌ی پوست
جهت حفظ رطوبت و سلامتی پوست، این عضو از بدن نیز مانند سایر اعضا نیازمند تغذیه‌ی مناسب است. فواید مصرف ویتامین E به همراه پروتئین حیوانی می‌توانند به تغذیه‌ی مناسب پوست کمک کنند. فرایند تغذیه‌ی پوست هنگامی اتفاق می‌افتد که به طور مثال، با ماده‌ی لایه برداری نظیر اسکراب شیر گوسفند سطح پوست را آغشته کنید؛ به این ترتیب، مواد مغذی موجود در شیر گوسفند از طریق منافذ پوست جذب می‌شوند.

نحوه‌ی استفاده، یا قواعد استفاده از اسکراب شیر گوسفند
به منظور بهره‌مندی از حداکثر فواید و کسب بهترین نتایج از هر نوع و شکلی از اقدامات درمانی زیبایی، لازم است نحوه‌ی استفاده یا قواعد استفاده از این روش‌های درمانی را بدانید. به علاوه، چنان‌چه محصولات زیبایی و آرایشی حاوی برخی مواد شیمیایی نیز باشند، جهت اجتناب از هر گونه عارضه‌ی جانبی یا اثرات مضر این مواد شیمیایی باید اقدامات مناسبی را به عمل بیاورید.

در ادامه، به برخی از این روش‌ها و قواعد اشاره می‌کنیم:

۱. به عنوان صابون
استفاده از اسکراب یا لایه بردار شیر گوسفند به عنوان صابون می‌تواند بسیار مفید و کارآمد باشد؛ هم‌چنین،‌ این اسکراب را می‌توان به مدت طولانی به عنوان صابون استفاده کرد. نحوه‌ی استفاده از آن به قرار زیر است:

الف. اسکراب را روی پوست خشک سرتاسر بدن‌تان بمالید.
ب. ۵ الی ۱۰ دقیقه صبر کنید.
پ. پوست بدن‌تان را بشویید و با حوله‌ای تمیز خشک کنید.

برای بهره‌مندی از خواص شیر گوسفند برای زیبایی نیز می‌توانید از این روش استفاده کنید.

۲: به عنوان اسکراب درمانی
هفته‌ای دو بار می‌توانید از روش اسکراب درمانی استفاده کنید. روش استفاده از اسکراب درمانی به قرار زیر است:

الف. اسکراب شیر گوسفند را روی نواحی مورد نظر بدن‌تان بمالید.
ب. شیر گوسفند را به مدت ۱۰ دقیقه با حرکات دورانی روی پوست ماساژ دهید و با استفاده از آن، از سطح پوست لایه برداری کنید.
پ. ۱۵ الی ۲۰ دقیقه صبر کنید.
ت. بدن‌تان را بدون صابون و با آب سرد بشویید، و سپس کاملا خشک کنید.
ث. برای بهره‌مندی حداکثری از فواید شیر گوسفند برای زیبایی، از این روش درمانی استفاده کنید.

آیا استفاده از اسکراب یا لایه بردار شیر گوسفند بی‌ضرر است؟‌
برای به دست آوردن زیبایی، هرگز نباید سلامتی‌تان را قربانی کنید. این مسئله را همیشه باید به خاطر بسپارید و قبل از مصرف اسکراب یا لایه بردار شیر گوسفند از مفید یا مضر بودن این محصول برای سلامتی‌تان اطمینان حاصل کنید. برای حصول اطمینان از این مسئله، می‌توانید ترکیبات یا محتویات داخل اسکراب شیر گوسفند را بررسی کنید.

برخی افراد با تولید محصولات تقلبی که ممکن است سلامتی آدم‌هایی را که پیش از مصرف، از صحت و اصالت محصولات آرایشی و زیبایی اطمینان حاصل نمی‌کنند، به خطر بیندازند. این اتفاق ممکن است برای اسکراب‌های حاوی شیر گوسفند نیز رخ دهد؛ زیرا محتویات درون اسکراب یا لایه بردار شیر گوسفند واقعی و تقلبی قطعا با یکدیگر متفاوت هستند.

برخی افراد برای صرفه‌جویی در هزینه، برای تولید اسکراب شیر گوسفند تقلبی از مواد شیمیایی استفاده می‌کنند، زیرا استفاده از مواد طبیعی بسیار گران تمام می‌شود. با این‌ حال، اسکراب شیر گوسفند واقعی حاوی برخی مواد مغذی است که برای بهبود قابلیت ارتجاعی، نرمی، و روشن شدن سطح پوست مفید هستند. در نتیجه، تنها عاملی که می‌تواند استفاده از اسکراب یا لایه بردار شیر گوسفند را برای سلامتی مضر کند، تهیه یا استفاده از محصولات تقلبی است.

نکاتی برای کمک به تشخیص اسکراب شیر گوسفند واقعی از تقلبی
برخی افراد برای کسب سود هنگفت، اقدام به تولید اسکراب شیر گوسفند تقلبی می‌کنند و برای این کار، از مواد شیمیایی و مضر استفاده می‌کنند. استفاده از این گونه اسکراب‌ها نه تنها به زیبایی پوست کمک نمی‌کند، بلکه به دلیل وجود مواد شیمیایی مضر در محصولات تقلبی که می‌توانند به سلامت بدن انسان آسیب برسانند، با پوست و زیبایی صدمه می‌زنند. در این بخش، به بیان برخی نکات می‌پردازیم که به تشخیص اسکراب یا لایه بردار شیر گوسفند واقعی از تقلبی کمک می‌کنند.

الف. به فروشگاه‌های مطمئن و قابل اعتماد مراجعه کنید، و برای خرید محصولات آرایشی و زیبایی با قیمت‌های پایین وسوسه نشوید.
ب. بسته‌بندی محصولات آرایشی و زیبایی را بررسی کنید و به دنبال هر گونه عیب و نقص در تولید این محصول بگردید.
پ. تاریخ انقضاء، هولوگرام‌ها، و شماره‌ی ثبت این محصولات را نیز بررسی کنید.
ت. عدد مندرج در هولوگرام را در وب‌سایت رسمی شرکت تولید کننده‌ی محصولات آرایشی و زیبایی بررسی، و از واقعی بودن این محصولات از طریق اینترنت اطمینان حاصل کنید.

نکات و توصیه‌های مهم
هنگام استفاده از اسکراب یا لایه بردار شیر گوسفند لازم است به برخی نکات دقت کنید:

الف. بعد از مالیدن این اسکراب بر روی پوست، جهت اجتناب از بروز هر گونه عارضه‌ی احتمالی، هر چند نادر، بهتر است اجازه ندهید مواد به مدت طولانی روی پوست‌تان باقی بمانند.
ب. این اسکراب را به سفتی روی پوست ماساژ ندهید، زیرا این کار ممکن است باعث آسیب زدن به سطح پوست‌تان شود.
پ. از خرید هرگونه محصول آرایشی و بهداشتی با قیمت‌های عجیب و به شدت پایین پرهیز کنید؛ زیرا این محصولات به احتمال زیاد تقلبی هستند.
ت. از استفاده از اسکراب شیر گوسفند حاوی جیوه و هیدروکینون خودداری کنید، زیرا این محصولات برای سلامتی بدن مضر هستند.
ث. به دستورالعمل استفاده‌ی صحیح از اسکراب شیر گوسفند که در بسته‌بندی محصول قرار دارد، دقت کنید.

توصیه‌های آخر
تا این‌جا، به طور تقریبا مفصل، درباره‌ی خواص شیر گوسفند برای زیبایی و ارتباط میان این فواید و محتویات داخل این محصول توضیح دادیم. معمولا هفته‌ای دو بار می‌توانید از ماسک شیر گوسفند استفاده کنید. علاوه بر این، روش‌های صحیح استفاده از این محصول را نیز برای زیبایی پوست در بخش‌های قبل توضیح دادیم. هر محصول زیبایی و آرایشی که با مواد طبیعی و به صورت طبیعی تولید شده باشد، مسلما از محصولات حاوی مواد شیمیایی بهتر خواهد بود. هم‌چنین، قطعا نباید در مصرف هیچ نوع محصول آرایشی و زیبایی نیز زیاده‌روی کنیم.

مسلما استفاده از اسکراب یا لایه بردار شیر گوسفند اثربخشی و نتیجه‌ی سریع به همراه نخواهد داشت، زیرا مواد طبیعی موجود در آن، نخست باید در پوست جذب شوند تا به تدریج تاثیر دائمی روی آن بگذارند. از این نظر، محصولات طبیعی کاملا با محصولات آرایشی و زیبایی حاوی مواد شیمیایی که اثربخشی سریع، ولی عوارض جانبی به همراه دارند، متفاوت هستند. هرگز فراموش نکنید، پیش از استفاده از هر گونه محصول زیبایی و آرایشی، از اصالت آن اطمینان حاصل کنید.


مطالب پربازدید

امروز چهارشنبه ۹ فروردین ۱۴۰۲

نظرات