پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » خواندنی ها » خواص شگفت انگیز روغن صندل برای سلامتی

خواص شگفت انگیز روغن صندل برای سلامتی

خواندنی ها | 1397-04-04 | ۵۱۸۹ بازدید | نظرات

فواید روغن چوب صندل

روغن چوب صندل برای کاهش فشار خون
این یک ویژگی بسیار مفید روغن صندل چوب است می توان آن را با شیر، یا حتی آب برای کاهش فشار خون در بیماران مبتلا به فشار خون، مصرف کرد.خمیر چوب صندل اثر مشابهی دارد و به طور موضعی به قسمت های مختلف بدن زده می شود.

 

تقویت کردن حافظه با روغن چوب صندل
حافظه را بهبود می بخشد و قدرت تمرکز شما را تحریک و بهتر می کند همچنین مغز را خنک و آرام نگه می دارد و شما را از استرس و اضطراب دور نگه می دارد.

اثرات آرام بخش روغن چوب صندل
این روغن ،باعث ملایم کردن و کاهش التهاب، اضطراب، ترس، استرس و خستگی میشود علاوه بر این، باعث آرامش، تمرکز، دید درونی و افکار مثبت می شود.

ضد عفونی کنندگی
روغن چوب صندل، به عنوان یک عامل ضد عفونی کننده، بسیار عالی است. برای هردوی کاربردهای داخلی و خارجی بی خطر و امن است. در مصرف زخم های داخلی، به زخم ها از ابتلا به عفونت کمک می کند به طور مشابه، هنگامی که به پوست زده می شود، از زخم ها، جراحات، جوش ها، دمل ها و کورک ها در ابتلا به عفونت و یا تبدیل شدن به محلی چرکی ،نیز محافظت می کند.
خواص ضد التهابی روغن چوب صندل
هر دو نوع روغن چوب صندل و خمیرش، به عنوان عوامل ضد التهابی بسیار موثر هستند آنها اثر خنک کنندگی خوبی دارند و از انواع مختلف التهاب در مغز، دستگاه گوارش، عصبی، گردش خون و سیستم های دفع ادراری که از عفونت، تب، عوارض جانبی آنتی بیوتیک ها، مسمومیت، نیش حشرات یا زخم ناشی می شود، جلوگیری می کنند. روغن چوب صندل ،به ویژه در التهابات عصبی و گردش خون، بسیار مفید است.

روغن چوب صندل یک ضد اسپاسم
این روغن ،به عنوان یک سست کننده و آرامبخش در طبیعت، در برابر اسپاسم بسیار عالی عمل می کند عصب ها، عضلات و رگ های خونی را شل میکند، و در نتیجه به اسپاسم و انقباضات پایان می دهد. بنابراین، در درمان مشکلات مرتبط با اسپاسم، مانند گرفتگی، درد و سرفه مفید است.
انقباض کننده و سفت کننده
گرچه بسیار خفیف است، اما این روغن دارای خواص انقباضی است، که باعث ایجاد انقباض در لثه ها، عضلات و پوست می شوند این نشان می دهد، که این روغن از لحاظ تقویت نگه داشتن دندان ها در لثه ها ، تقویت عضلات و سفت کردن پوست بسیار مفید است.
تسکین پوست با روغن چوب صندل
روغن چوب صندل، پوست را تسکین می دهد و به زخم ها و لکه ها کمک می کند ،تا سریع تر بهبود یابند یک درمان قدیمی از خمیر چوب صندل ،به عنوان یک بسته پوستی استفاده می کردند. امروزه ،همان اثر را می توان با استفاده از روغنش دریافت کرد.این روغن، در حال حاضر به طور گسترده ای در صابون های مراقبت از پوست، لوسیون ها و کرم ها استفاده می شود.

روغن چوب صندل، که طبیعتا آرامبخش است، موجب آرامش روده ها و عضلات شکمی نیز می شود، در نتیجه موجب تسهیل در خارج کردن گازهای معده میشود همچنین، از تشکیل گازهای اضافی جلوگیری می کند.
عکس, خواص شگفت انگیز روغن صندل برای سلامتی

دیورتیک کاهش التهاب در سیستم ادرار
با توجه به ویژگی آرامش بخش و ضد التهابی اش، التهاب را در سیستم ادراری کاهش می دهد و موجب آرامش آن می شود بنابراین؛ باعث انتقال آسان ادرار در مجاری ادراری می شود.همچنین ،تعداد دفعات ادرار و حجم ادرار را افزایش می دهد که به درمان عفونت ها و التهاب ها در سیستم ادراری کمک می شود، زیرا سموم خطرناک، از طریق ادرار دفع می شود.
خواص ضد عفونی کننده روغن چوب صندل
این خاصیت ضد عفونی کنندگی روغن چوب صندل، کاربرد وسیعی در مراسم های مذهبی و لوازم آرایشی و بهداشتی دارد.عطر آن، میکروب ها و حشرات کوچک را دور نگه می دارد، به همین دلیل است که آن را به طور گسترده ای در بخورها، اسپری ها، مواد ضدعفونی کننده و اواپراتور ها برای ضد عفونی مناطق بزرگ استفاده می کنند. علاوه بر این، این روغن را می توان با آب حمام یا سایر لوسیون ها یا روغن ها مخلوط کرد و به پوست اعمال کرد ،که از زخم ها در مقابل عفونت محافظت می کند. این روغن، همچنین می تواند با شیر به منظور درمان عفونت های داخلی مانند گلودرد، مری، معده، روده و دستگاه های دفع ادرار برای کودک، استفاده شود.
مراقبت از پوست با روغن چوب صندل
روغن چوب صندل، پوست را آرام می کند، عفونت را درمان می کند و باعث حس تازگی و خنکی می شود.

روغن چوب صندل برای درمان سرفه
روغن چوب صندل،به عنوان یک دفع آفات عمل می کند و در درمان سرفه بسیار مؤثر است همچنین با عفونت های ویروسی که به وسیله سرماخوردگی، سرفه، آنفلوآنزا، اوریون، و یا بیماری های دیگر ایجاد می شده، مبارزه می کند.
ضدافسردگی با روغن چوب صندل
همانطور که در بالا ذکر شد، روغن چوب صندل، دارای خواص ضدالتهابی است و از التهاب ناشی از تب و عفونت های ویروسی جلوگیری می کند.

 

تونیک سلامتی معده و سیستم گوارش
این روغن ،می تواند برای هر کسی، مخصوصا برای رشد کودکان، بسیار مفید باشد از آنجایی که معده و سیستم های گوارشی، گردش خون و سیستم عصبی را آرام می کند، به این سیستم ها کمک می کند، تا در هماهنگی کامل و بدون هیچگونه ناهنجاری کار کنند.

مزایای دیگر روغن چوب صندل :
بعضی از مردم، از روغن چوب صندل به عنوان ماده ضدعفونی کننده برای از بین بردن بوی بدن استفاده می کنند.

احتیاط: هیچ خطری برای استفاده از روغن چوب صندل وجود ندارد، به جز اینکه توصیه می شود، از خام آن بر روی پوست استفاده نکنید برای کاربردش روی پوست، باید با روغن ها مخلوط شود.

 

آروماتراپی با روغن چوب صندل
ترکیبات:

ترنج، فلفل سیاه، گل شمعدانی، اسطوخدوس، صمغ، گل رز، وتیور ، را با روغن چوب صندل ترکیب کنید و از این ترکیب، برای آروماتراپی استفاده کنید.

احتیاط در مصرف روغن چوب صندل
حساسیت پوستی، ممکن است اتفاق بیافتد ، دور از دسترس کودکان نگه دارید.

اگر باردار هستید، یا تحت مراقبت پزشک هستید، برای استفاده از آن،با پزشک خود مشورت کنید.

از تماس با چشم، گوش داخلی و مناطق حساس اجتناب کنید.


مطالب پربازدید

نظرات