پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » سلامت » خواص بادام زمینی برای پیشگیری از پیر شدن

خواص بادام زمینی برای پیشگیری از پیر شدن

سلامت | 1395-11-12 | ۶۰۸ بازدید | نظرات

کره بادام زمینی تقریبا همان خواصی را دارد که بادام زمینی دارد. بادام زمینی، از نظر غنای پروتئینی، زیر گروه حبوباتی مثل، نخود، عدس و لوبیا می باشد و از این نظر می توان گفت جزو آجیل ها نیست.

بادام زمینی دارای پروتئین با کیفیت عالی می باشد. در بین آجیل ها، چربی های موجود در بادام زمینی، از نوع اشباع و خوب می باشند.

بادام زمینی دارای مقدار قابل توجهی ویتامین B3 می باشد. ویتامین B3 باعث افزایش کلسترول خوب (HDL) می شود، فرایند پیری را به تعویق می اندازد و همچنین از بیماری آلزایمر جلوگیری می کند. کره بادام زمینی منبع ویتامین B6، ویتامین E، اسید فولیک، فسفر، منیزیم، روی و پتاسیماست و نیز منبع بسیار خوب و عالی نیاسین می باشد.

بادام زمینی دارای آنتی اکسیدان نیز می باشد. پس سلول را از خرابی و نابودی محافظت و سیستم ایمنی را تقویت می کند. مینزیم موجود در بادام زمینی مانع ایجاد گرگرفتگی عضلانی می شود. بادام زمینی دارای فولات نیز می باشد. فولات از کم خونی، رنگ پریدگی و ضعف جلوگیری می کند. بادام زمینی حاوی پتاسیم می باشد.

پتاسیم موجب تنظیم فشار خون و ضربان قلب می شود و از گرفتگی عضلانی جلوگیری می کند. فسفر موجود در بادام زمینی مانع از ضعف و خستگی می شود. بادام زمینی موجب گشادشدن رگ های بدن و تسهیل جریان خون می شود و از لخته شدن خون و سکته مغزی جلوگیری می کند. اگر در هفته ۲۸ گرم بادام زمینی، آجیل و یا کره بادام زمینی میل کنید، ۲۵ درصد خطر پیشرفت سنگ کیسه صفرا را کم کرده اید.

بسیاری از افراد به بادام زمینی حساسیت دارند. معمولا آلرژی به بادام زمینی در کودکی ظاهر می شود.

اولین نشانه های آلرژی به بادام زمینی به صورت آبریزش بینی یا خارش پوست در قسمت هایی از بدن می باشد.


مطالب پربازدید

نظرات