پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » اخبار » حرفهای خواندنی کیروش بعد از بازی ایران اسپانیا

حرفهای خواندنی کیروش بعد از بازی ایران اسپانیا

اخبار | 1397-03-31 | ۴۴۰ بازدید | نظرات

کارلوس کی‌روش بعد از دیدار تیم‌های ایران و اسپانیا در دور دوم مرحله گروهی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه که با شکست یک بر صفر شاگردانش به پایان رسید, گفت: شایسته باخت نبودیم و منصفانه نبود اما این اتفاقات قبلا هم برای من در آفریقای جنوبی افتاده بود. ما تیم خوبی داشتیم و باید از اسپانیا تشکر کنیم خیلی از آنها یاد گرفتیم. بازیکنان من لیاقت بیشتری داشتند اما حقیقت بازی است و باید قبول کنیم.

وی ادامه داد: تلاش‌مان را کردیم اما فکر می‌کنم نتیجه عادلانه مساوی بود. الان نمی‌خواهم چیزی بگویم چون می‌خواهیم بازی بعدی را انجام دهیم. الان نمی‌خواهم درباره انتخاب داوران چیزی بگویم. می‌خواهم از اسپانیا تشکر کنم چون از آنها یاد گرفتیم.

کی‌روش درباره بازی دوشنبه آینده با پرتغال عنوان کرد: ما یک فینال با اسپانیا داشتیم و یک فینال دیگر با پرتغال داریم و باید تلاش‌مان را انجام دهیم.

عکس, حرفهای خواندنی کیروش بعد از بازی ایران اسپانیا

وی اظهار داشت: به نظر من نتیجه بهتری می‌توانست برای ما رقم بخورد، اما از این بازی که انجام دادیم خوشحالیم، با این حال باید بگویم که بازیکنان اسپانیا خیلی خوب هستند و بازیکنان کاملی هستند.

کی‌روش ادامه داد: من دوست ندارم درباره تیم حریف صحبت کنم، از بازیکنان تیم خودم صحبت می‌کنم، درباره بازیکنانی که خودشان را قربانی کردند تا تیم نتیجه بگیرد. باید برای بازی بعدی مقابل پرتغال روحیه جنگندگی‌مان را حفظ کنیم چون می‌خواهیم به دور بعدی صعود کنیم. ما در این بازی هم خوب بازی کردیم و ۳ شانس خوب گلزنی داشتیم و داور آمریکای جنوبی هم خیلی از خطاهایی که به سود ما بود را اعلام نمی‌کرد.

سرمربی تیم ملی ایران گفت: اگر این بازی را مثل بازی تنیس درنظر بگیریم، بازی با اسپانیا یک “مچ پوینت” بود. هنوز زنده هستیم و به رویاپردازی خود ادامه خواهیم داد. نشان دادیم که برای تحت فشار قرار گرفتن مقابل اسپانیا و رقابت با این تیم آماده‌ایم. احساس می‌کنم که حق ما کسب نتیجه بهتری بود و اما شکی نیست که اسپانیا زیبا بازی کرد. با این حال بازهم می‌گویم که با توجه به عملکردمان حق‌مان بیش از این بود.

کی‌روش تصریح کرد: ما آمده بودیم در این بازی یا ببریم و یا یاد بگیریم, از اسپانیا به خاطر اینکه چیزهایی به ما آموخت تشکر می‌کنیم و بعد هم که کمک‌ داور ویدئویی و …

وی اضافه کرد: ما در این دیدار, بازی قشنگی ارائه کردیم. ما با ۳ امتیاز به میدان آمدیم و آنها با یک امتیاز. هدف‌مان هم این بود که گل بزنیم و بازی را ببریم. فکر می‌کنم که حداقل یک تساوی حق‌مان از این بازی بود. تیم ما با رویکردی فوق‌العاده بازی کرد.

کی‌روش با اشاره به مردود اعلام شدن گل سعید عزت‌اللهی با نظر کمک‌ داور ویدئویی بازی اظهار داشت: حیف شد که وار ۸ سال پیش وقتی که داوید ویا (مهاجم سابق اسپانیا) به پرتغال در جام جهانی ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی گل زد وجود نداشت.

وی در پاسخ به انتقاد کارواخال از تیم ایران، گفت: اگر کارواخال از بازیکنان ایران انتقاد کرده بهتر است که حواسش به تیم خودش باشد و ببیند که چه اتفاقی برای مصر افتاده است.

کی‌روش عنوان کرد: به بازیکنانم تبریک می‌گویم که با روحیه مبارزه‌جویانه فوق العاده‌ای مقابل یکی از مدعیان قهرمانی بازی کردند. همانطور که قبل از بازی گفتم، ما آماده بودیم تا تمام تلاش خود را برای پیروزی انجام دهیم. اسپانیا تیم فوق العاده‌ای است و سبک بازی فوق العاده‌ای دارد. فکر می‌کنم با توجه به بازی، شایسته نتیجه بهتری بودیم، اما برای اسپانیا، به فرناندو هیرو تبریک می‌گویم و البته از تیم اسپانیا تشکر می‌کنم، زیرا چیزهای زیادی از این دیدار یاد گرفتیم.

وی در پاسخ به سوالی در مورد سردار آزمون و اینکه آیا او می‌تواند در باشگاه‌های بزرگ اروپایی بازی کند یا خیر، گفت: فکر می‌کنید روسیه متعلق به اروپا نیست؟ پس او همین حالا هم در اروپا بازی می‌کند. من دوست ندارم انفرادی در مورد بازیکنان حرف بزنم و ترجیح می‌دهم در مورد تیم صحبت کنم. سردار هم استثنا نیست. بازیکنان باید همانطور که در برنامه ماست، بازی کنند. همانطور که گفتم، آنها باید با روحیه تیمی بازی کنند و همیشه با هدف یکسان یعنی پیروزی به میدان بروند. ما سه، چهار موقعیت برای گلزنی داشتیم اما بازیکنان اسپانیا روی ما خطا کردند و داور نگرفت. در نهایت این بخشی از بازی است

کی‌روش درباره سوال خبرنگار اسپانیایی در مورد کمک داور ویدئویی (VAR) گفت: به عنوان یک مربی باید این را بگویم که از این دستگاه دیر استفاده شده است. شاید اگر این تکنولوژی ۶ ماه دیرتر استفاده می‌شد، گل ما مورد قبول قرار می‌گرفت، اما به هر حال اسپانیا برد و ما باید این را بپذیریم. بازیکنان ما که در این دیدار بازی کردند، برنده بودند.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در مورد نحوه بازی مقابل پرتغال و اینکه آیا ملی‌پوشان کشورمان بازی تهاجمی ارائه می‌کنند یا تدافعی، گفت: این را باید از پرتغال بپرسید. اینکه اجازه می دهند ما ۹۰ دقیقه حمله کنیم یا نه. واقعیت این است که نگرش بازیکنان ما خوب بود ما یک بر صفر باختیم، اما با سری بالا زمین را ترک کردیم. هیچ یک از بازیکنان ما سرافکنده نبودند. آنها می توانند به کاری که کردند، افتخار کنند.

کی‌روش ادامه داد: وقتی به جام جهانی می‌آیید، اگر بتوانید برای رویاهای خود بجنگید، باید به آن افتخار کرد. به همین دلیل باید به بازیکنان ایرانی احترام گذاشت که علی رغم مشکلات کارشان را انجام دادند. نمی‌خواهم بعد از بازی از این مشکلات حرف بزنم. من ۸ سال مربی این تیم بوده‌ام، اما هیچ وقتی بازیکنانم انگشت‌شان را به دلیل مشکلات سمت کسی نگرفتند.

سرمربی تیم ملی خاطرنشان کرد: هواداران باید بدانند که هر کاری می‌کنیم تا بهترین بازی را مقابل اسپانیا یا پرتغال انجام بدهیم. هر بازیکنی که برای ایران بازی می کند، تمام تلاشش را به کار می‌گیرد. ما اینجا آمدیم که بازی کنیم و این نتیجه هم بخشی از بازی است. امروز هم پرتغال مقابل مراکش بازی کرد و اکنون ۴ امتیاز دارد. حالا ما جایگاه خود را در صدر جدول گروه از دست داده‌ایم، اما تلاش می‌کنیم با پیروزی در دیدار بعدی، به مرحله یک‌هشتم نهایی صعود کنیم.

کی‌روش در پاسخ به این پرسش که آیا این نتیجه نشانه نزدیکی تیم‌ها به یکدیگر است، گفت: فکر می‌کنم دو سال قبل تیم‌های اروپایی از سایر نقاط جهان فاصله گرفتندو کشورهایی که بازیکنان‌شان به اروپا می روند، می‌توانند فاصله‌شان را کاهش دهند.کشورهای آفریقایی هم این مشکل را دارند،اما بعضی از کشورها مانند سنگال خیلی آفریقایی نیستند. چون بیشتر بازیکنان آنها در اروپایی بازی می‌کنند. ایران نمی‌تواند با همان قوانین فیفا آماده شود که تیم‌های برتر آماده می‌شوند، زیرا این باعث افزایش فاصله با کشورهای صاحب فوتبال می‌شود.


مطالب پربازدید

نظرات