پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » خواندنی ها » جملات زیبا درباره عشق و دوست داشتن

جملات زیبا درباره عشق و دوست داشتن

خواندنی ها | ۶ شهریور۱۳۹۸ | 1808 بازدید | نظرات

عکس, جملات زیبا درباره عشق و دوست داشتن
۱. عاشق شدن آسان است. تداوم عشق حتی وقتی برایت درد و رنج به همراه می‌آورد سخت‌ترین بخش ماجرا است. بعضی وقت‌ها رها کردن عشق مثل این است که دنیا به آخر رسیده است و زندگی کردن برایت وحشتناک به نظر می‌رسد.
۲. چیزی می‌افتد و می‌شکند اما وقتی قلب در دام عشق می‌افتد باید مراقب باشید که نشکند. بند زدن قلب شکسته کار راحتی نیست و با درد و رنج همراه است.
۳. هر کسی می‌تواند عاشقت بشود اما کسی را پیدا کن که بخواهد حتی با تمام کاستی‌ها و کمی‌هایت عاشقت بماند.
۴. بعضی وقت‌ها عاشق شدن آدم را احمق جلوه می‌دهد چون وقتی عاشق می‌شوی با اشاره سرانگشتان معشوق‌ است که زندگی‌ات را زندگی می‌کنی.
۵. عاشق کسی شدن تو را وادار می‌کند تا نقص‌های او را نبینی و بیشتر و بیشتر به اشتباهات و گناهان او بچسبی.
۶. تا وقتی چیزی با سلیقه‌ات جور در نیاید برایت خوشایند نخواهد بود و تا وقتی عاشق کسی نشوی آن فرد به نظرت کامل نمی‌آید.
۷. به دنبال عشق نرو! بگذار عشق به دنبال تو بیاید! بگذار بدون آنکه کی و چطورش را بدانی عاشق شوی.
۸. تو نمی‌توانی خودت را مجبور به عاشق شدن کنی. درست مثل وقتی که حواست نیست و زمین می‌خوری، وقتی که حواست نباشد عاشق هم می‌شوی.
۹. عاشق شدن و عاشق بودن دو چیز کاملا متفاوت است. تو عاشق می‌شوی بدون آنکه حتی بدانی کِی و چطور عاشق شده‌ای. به خودت میایی و می‌بینی که عاشق آن فرد هستی.
۱۰. از عاشق شدن نترس. فقط مراقب باش عاشق آدم اشتباه و ناجوری نشوی.
۱۱.عاشق شدن یک قصه دو طرفه است. عشق و عاشقی یک طرفه قصه‌ای ناتمام است. فرد عاشق تا زمانیکه نیمه دیگر قصه را پیدا نکند نمی‌تواند دست از عاشقی بردارد.
۱۲. عاشق شدن پدیده‌ای شگفت‌انگیز و عجیب و غریب است. تو تنها زمانی که خودت را در کسی که عاشقش هستی پیدا می‌کنی می‌توانی عاشق بودن را احساس کنی.
۱۳. یاد بگیر که عاشق قلب کسی شوی نه صورت زیبای او. صورت زیبا سرانجام روزی پیر و زشت می‌شود اما قلب زیبا و عاشق است که همیشه جوان می‌ماند.
۱۴. تا وقتی که نیمه گمشده و کامل‌کننده خودت، کسی که احساس می‌کنی جفت روحی‌ات است را پیدا نکرده‌ای عاشق شدن را تمام و کمال تجربه نمی‌کنی.
۱۵. عاشق کسی شدن همان لحظه‌ای است که احساس می‌کنی دنیا متوقف شده است و تنها تو و معشوقت در برابر دنیا قرار گرفته‌اید؛ همان لحظه‌ای که سرشار از اضطراب و ناامنی است، ترس یک لحظه زندگی کردن بدون کسی که دوستش داری تمام وجودت را در بر می‌گیرد.
۱۶. شگفت‌انگیز است! یک غریبه چطور می‌تواند همان فردی بشود که نمی‌توانی لحظه‌ای بدون او زندگی کنی و بدون او حتی نمی‌توانی نفس بکشی.
۱۷. وقتی چشم‌های تو برای دیدار هر روزه آن خاص‌ترین فرد زندگی‌ات کاملا باز است چنین به نظر می‌رسد که عشق کور نیست.
۱۸. وقتی احساس می‌کنی که وجودت بدون دیگری بی‌ارزش است و فقط می‌توانی دعا کنی که او همیشه همان جور برایت باقی بماند همان موقع است که تو عاشق شده‌ای.
۱۹. عاشق شو اما مراقب باش که قلبی را به درد نیاوری. در عشق ماندن بهتر از در عشق غرق شدن است.
۲۰. وقتی در قلبت به صدا در می‌آید، این همان عشق است که صبورانه در انتظار است تا قلبت را به رویش بگشایی و عشق بتواند راهی به درون قلبت پیدا کند.
۲۱. اجازه نده تنهایی و خستگی دلیل عاشق شدنت باشد. عاشق شو فقط به این دلیل که نمی‌توانی بدون آن یک نفر به زندگی ادامه دهی.
۲۲. درست مثل رودی که اطمینان دارد به دریا می‌پیوندد، من هم خودم را می‌بینم که عاشقت شده‌ام. نمی‌دانم که این عشق گناه است یا نه اما نمی‌توانم در برابر این گناه مقاومتی از خودم نشان بدهم.
۲۳. عاقلان می‌گویند که تنها احمق‌ها عاشق می‌شوند اما من نمی‌توانم احمق نباشم چون نمی‌توانم که عاشق نشوم.
۲۴. عاشق شدن مثل این است که احساس می‌کنی هیچ راهی به جز راهی که در آن قرار داری برایت وجود ندارد؛ هیچ روحی به جز روحی که عاشقش شده‌ای برای تو مقدر نشده است؛ هیچ لذتی به جز لذتی که در معشوق خود می‌یابی برایت نیست.
۲۵. برخی اوقات اتفاقی عاشق می‌شویم اما انتخاب می‌کنیم که عاشق باقی بمانیم.


مطالب پربازدید

امروز چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰

نظرات