پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » اخبار » جزییات کامل محدودیتهای ترافیکی در ۲۸ جاده اصلی کشور

جزییات کامل محدودیتهای ترافیکی در ۲۸ جاده اصلی کشور

اخبار | 1394-12-27 | ۷۳۱ بازدید | نظرات

پلیس راه راهور ناجا در اطلاعیه ای محدودیت های تردد در ایام نوروز را اعلام کرد.
با توجه به حجم فزاینده سفر در تعطیلات نوروز ۹۵ و به منظور افزایش ظرفیت تردد در محورهای مواصلاتی، تسهیل در عبور و مرور و ارتقای ضریب ایمنی محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های عبور و مرور به شرح زیر اجرا خواهد شد.
الف -‌کلیات
۱- عبور و مرور انواع موتور سیکلت در ایام اجرای طرح نوروزی در تمامی آزادراهها و بزرگراهها و محورهایی که ضرورت ایجاب نماید ممنوع خواهد بود.
۲- در تمامی محورهای برون شهری که در ایام فوق ممنوعیت و محدودیت ترافیکی برای انواع تریلر و کامیون اعمال می گردد، عبور و مرور انواع تریلر، کامیون و تانکرهای حامل مواد سوختی و فاسد شدنی یا دارای مجوز از پلیس راهور ناجا از این امر مستثنی بوده و ممنوعیت تردد این قبیل وسایل نقلیه فقط در راههایی اعمال می گردد که مقررات یکطرفه شدن عبور و مرور در آنها اجرا می شود و یا ممنوعیت تردد در طول سال دارند.
۳- تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت در تاریخ ۱۳/۰۱/۹۵ در کلیه محورهای برون شهری کشور ممنوع است.
ب- عملیات اجرای
۱- محور کرج – چالوس
۱-۱- تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت کماکان در محور کرج – چالوس و بالعکس ممنوع است.
۱-۲- تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۵:۰۰ روزهای پنج شنبه و جمعه مورخ ۲۷و ۲۸/۱۲/۹۴ الی ۰۶:۰۰ روز بعد از مرزن آباد به سمت کرج ممنوع بوده و با اعلام مامورین پلیس راه، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۸:۰۰ الی ۰۶:۰۰ روز بعد از میدان امیرکبیر کرج به سمت مرزن آباد بصورت یکطرفه است .
۱-۳- تردد انواع وسایل نقلیه در محور کرج – چالوس از ساعت ۱۲:۰۰ روزهای ۴،۶، ۱۳ و ۱۴/۱/۹۵ الی ساعت ۰۳:۰۰ بامداد روزهای بعد از کرج به سمت مرزن آباد ممنوع بوده و تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۶:۰۰ الی ۰۳:۰۰ بامداد روزهای بعد از مرزن آباد به سمت کرج به صورت یکطرفه خواهد بود.
۲- محور هراز
۲-۱- تردد انواع تریلر در محور هراز کماکان ممنوع است
۲-۲- تردد انواع کامیون و کامیونت از ساعت ۱۲:۰۰ مورخ ۲۶/۱۲/۹۴ الی ساعت ۰۲:۰۰ بامداد مورخ ۸/۱/۹۵ و از ساعت ۰۸:۰۰ صبح مورخ ۱۱/۱/۹۵ الی ساعت ۰۲:۰۰ بامداد مورخ ۱۵/۱/۹۵ از تهران به آمل و بالعکس ممنوع است .
۲-۳- تردد انواع وسایل نقلیه در محور هراز از ساعت ۱۳:۰۰ روزهای ۵، ۶،۱۲، ۱۳ و ۱۴/۱/۹۵ الی ۰۲:۰۰ بامداد روزهای بعدی از رودهن به آب اسک ممنوع بوده و تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۵:۰۰ روزهای فوق الی ۰۲:۰۰ بامداد روزهای بعدی از آب اسک تا رودهن (محدوده مشاء)‌ بصورت یکطرفه خواهد بود.
۳- محور فیروز کوه
تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت ۰۸:۰۰ روز پنجشنبه مورخ ۲۷/۱۲/۹۴ الی ساعت ۰۲:۰۰ بامداد روز یکشنبه مورخ ۸/۱/۹۵ و از ساعت ۰۸۰۰ روز چهارشنبه مورخ ۱۱/۱/۹۵ الی ساعت ۱۲۰۰ ظهر روز یکشنبه مورخ ۱۵/۱/۹۵ از تهران به قائم شهر و بالعکس ممنوع است .
۴- آزاد راه کرج – قزوین
تردد انواع تریلر و کامیون در مسیر شرق به غرب از ساعت ۱۲۰۰ ظهر الی ۲۴۰۰ مورخ ۲۷/۱۲/۹۴ و از ساعت ۰۶۰۰ صبح الی ۲۴۰۰ مورخ ۲۸ و ۲۹/۱۲/۹۴ و همچنین ۱۳ و ۱۴/۱/۹۵ از مسیر غرب به شرق ممنوع است .
۵- محور قدیم قزوین – رشت
تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت ۱۲۰۰ مورخ ۲۷/۱۲/۹۴ الی ساعت ۰۱۰۰ بامداد مورخ ۱/۱/۹۵ و از ساعت ۱۲۰۰ مورخ ۴/۱/۹۵ الی ساعت ۰۱۰۰ مورخ ۷/۱/۹۵ و از ساعت ۱۲۰۰ مورخ ۱۱/۱/۹۵ الی ساعت ۰۱۰۰ مورخ ۱۵/۱/۹۵ از قزوین به رشت و بالعکس ممنوع است
۶- محور قدیم ساوه همدان
تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت ۰۶۰۰ صبح الی ۲۴۰۰ مورخ۲۷ و ۲۸ و ۲۹/۱۲/۹۴ و همچنین ۱۳ و ۱۴/۱/۹۵ از محورهای فوق ممنوع است.
۷- محورهای اردبیل – آستارا، اردبیل – سرچم و بالعکس
تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت ۰۷۰۰ الی ساعت ۲۴۰۰ مورخ ۲۷ ، ۲۸ و ۲۹/۱۲/۹۴ و همچنین ۱۳ و ۱۴/۱/۹۵ در محورهای فوق ممنوع است.
۸- محورهای اردبیل – سراب، اردبیل – خلخال و بالعکس
تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت ۰۷۰۰ الی ساعت ۲۴۰۰ مورخ ۱۲ و ۱۳/۱/۹۵ در محورهای فوق ممنوع است.
۹- محورهای مشهد – قوچان، مشهد – سبزوار، مشهد- تربت حیدریه و بالعکس
تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت ۱۲۰۰ الی ساعت ۲۲۰۰ روز ۲۷/۱۲/۹۴ و از ساعت ۰۶۰۰ الی ساعت ۲۲۰۰ روزهای ۲۸ و ۲۹/۱۲/۹۴ و ۱۲ و ۱۳/۱/۹۵ در محورهای فوق ممنوع است.
۱۰- محور گلوگاه – گرگان- جنگل گلستان- چمن بید و بالعکس
تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت ۱۲۰۰ الی ساعت ۲۲۰۰ روز ۲۷/۱۲/۹۴ و از ساعت ۰۶۰۰ الی ساعت ۲۲۰۰ روزهای ۲۸ و ۲۹/۱۲/۹۴ و ۶ ، ۱۲ و ۱۳/۱/۹۵ در محورهای فوق ممنوع است.
۱۱- محورهای بانه – سقز- سنندج و مریوان – سنندج و بالعکس
تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت ۰۷۰۰ الی ۲۴:۰۰ روزهای۲۷ ، ۲۸ و ۲۹/۱۲/۹۴ و همچنین روزهای ۱۲، ۱۳و ۱۴/۱/۹۵ در محورهای فوق ممنوع است.
۱۲- محورهای یزد – طبس، دیهوک – کرمان و بالعکس
تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت ۰۷۰۰ الی ساعت ۲۱۰۰ روزهای ۲۷ ، ۲۸ و ۲۹/۱۲/۹۴ و همچنین روزهای ۱۲ ، ۱۳ /۱/۹۵ در محورهای فوق ممنوع است.
۱۳- محور شیروان – بجنورد- چمن بید – جنگل گلستان و بالعکس
تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت ۱۲۰۰ الی ساعت ۲۲۰۰ روز ۲۷/۱۲/۹۴ و از ساعت ۰۶۰۰ الی ساعت ۲۲۰۰ روزهای ۲۸ و ۲۹/۱۲/۹۴ و ۶ ، ۱۲ و ۱۳/۱/۹۵ در محورهای فوق ممنوع است.
۱۴- محورهای اصلی استان بوشهر
تردد انواع کامیون های کمپرسی حامل سنگ و مصالح ساختمانی از ساعت ۰۷۰۰ صبح مورخ ۲۸/۱۲/۹۴ الی ساعت ۲۴۰۰ مورخ ۱۴/۱/۹۵ در محورهای اصلی استان بوشهر ممنوع است.
۱۵- محورهای پل دختر – اسلام آباد و پلدختر – اندیمشک
تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت ۰۷۰۰ الی ساعت ۲۴۰۰ روزهای ۲۷ ، ۲۸ و ۲۹/۱۲/۹۴ و همچنین روزهای ۱۲ و ۱۳/۱/۹۵ در محورهای فوق ممنوع است.
۱۶- محورهای یاسوج – اصفهان، یاسوج – بابا میدان ، گچساران – باشت و بالعکس
تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت ۰۷۰۰ الی ۲۴۰۰ مورخ ۲۷ ، ۲۸ و ۲۹/۱۲/۹۴ همچنین روزهای ۵ ، ۶ ، ۱۲ و ۱۳/۱/۹۵ در محورهای فوق ممنوع است.
۱۷- محورهای سلفچگان – قم، جاده قدیم کاشان – قم، آزادراه کاشان – قم، جاده قدیم تهران – قم و بالعکس
تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت ۰۷۰۰ الی ۲۴۰۰ روزهای ۶ ، ۱۲ و ۱۳/۱/۹۵ در محورهای فوق ممنوع است.
۱۸- محورهای بندرعباس – سیرجان ، انار – شهربابک و بالعکس
تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت ۰۹۰۰ الی ساعت ۲۲۰۰ روزهای ۲۷ و ۲۸/۱۲/۹۴ و همچنین روزهای ۱۲ و ۱۳/۱/۹۵ در محورهای فوق ممنوع است .
۱۹- محورهای سیرجان – بافت، جیرفت – بندرعباس و بالعکس
تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت ۰۷۰۰ الی ۲۴۰۰ روزهای ۱۲ و ۱۳/۱/۹۵ در محورهای فوق ممنوع است.
۲۰ – محور گچساران – بهبهان – رامهرمز
تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت ۱۲۰۰ الی ساعت ۲۴۰۰ مورخ ۲۷/۱۲/۹۴ و از ساعت ۰۷۰۰ الی ساعت ۲۴۰۰ مورخ ۲۸ ، ۲۹/۱۲/۹۴ و ۱۲ ، ۱۳/۰۱/۹۵ و همچنین از ساعت ۰۷۰۰ الی ساعت ۱۲۰۰ مورخ ۱۴/۱/۹۵ در محورهای فوق ممنوع است.
۲۱- محور ایذه – شهرکرد و بالعکس
۲۱-۱- تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت ۱۲۰۰ الی ساعت ۲۴۰۰ مورخ ۲۷/۱۲/۹۴ و از ساعت ۰۷۰۰ الی ساعت ۲۴۰۰ مورخ ۲۸ ، ۲۹/۱۲/۹۴ و ۱۲ ، ۱۳/۰۱/۹۵ و همچنین از ساعت ۰۷۰۰ الی ساعت ۱۲۰۰ مورخ ۱۴/۱/۹۵ در محورهای فوق ممنوع است.
۲۱-۲- تردد کلیه اتوبوس های کاروان راهیان نور از مورخ ۲۷/۱۲/۹۴ لغایت ۱۵/۱/۹۵ در محورهای فوق ممنوع بوده و مسیر اهواز – اندیمشک – خرم آباد- الیگودرز – اصفهان – شهرکرد بعنوان مسیر جایگزین معرفی می شود.
۲۲- محور جیرفت – بم – کرمان و بالعکس
تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت ۰۷۰۰ الی ۲۴ روزهای ۱۲ و ۱۳/۱/۹۵ در محور فوق ممنوع است.
۲۳- محور زابل – زاهدان و بالعکس
تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت ۰۸۰۰ الی ۲۲۰۰ روز ۲۷/۱۲/۹۴ و همچنین ۰۶/۱/۹۵ از محور فوق ممنوع است.
۲۴ – محورهای اصفهان – بروجن – لردگان – ایذه، لردگان – یاسوج و بالعکس
تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت ۱۲۰۰ الی ساعت ۲۴۰۰ مورخ ۲۷/۱۲/۹۴ و از ساعت ۰۷۰۰ الی ساعت ۲۴ روزهای ۲۸ و ۲۹/۱۲/۹۴ و همچنین روزهای ۱۲ و ۱۳/۱/۹۵ در محور فوق ممنوع است.
۲۵ – محورهای اصلی استان اصفهان
تردد انواع تریلر و کامیون های کمپرسی حامل سنگ و مصالح ساختمانی از ساعت ۰۷۰۰ صبح مورخ ۲۷/۱۲/۹۴ الی ساعت ۲۴ مورخ ۶/۱/۹۵ و همچنین از ساعت ۰۷۰۰ صبح مورخ ۱۲/۱/۹۵ الی ساعت ۲۴۰۰ مورخ ۱۴/۱/۹۵ در محورهای اصلی استان اصفهان ممنوع است.
۲۶- محورهای نائین –خور – طبس، نائین – جندق – دامغان
تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت ۲۳۰۰ الی ساعت ۰۷۰۰ صبح روز بعد در مورخ ۲۷ ، ۲۸ و ۲۹/۱۲/۹۴ و همچنین ۵ ، ۶ ، ۱۲ و ۱۳/۱/۹۵ در محورهای فوق ممنوع است.
۲۷- محور بجنورد – اسفراین
تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت ۱۲۰۰ الی ساعت ۲۴۰۰ مورخ ۲۷/۱۲/۹۴ و از ساعت ۰۷۰۰ الی ساعت ۲۴۰۰ روزهای ۲۸ و ۲۹/۱۲/۹۴ و ۱۲ ، ۱۳/۱/۹۵ در محور فوق ممنوع است.
۲۸- محورهای شیراز – نورآباد- گچساران ، شیراز – کازرون – بوشهر و بالعکس
تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت ۱۲۰۰ الی ساعت ۲۴۰۰ مورخ ۲۷/۱۲/۹۴ و از ساعت ۰۷۰۰ الی ساعت ۲۲۰۰ روزهای ۲۸ و ۲۹/۱۲/۹۴ و ۵ ، ۶ ، ۱۲ ، ۱۳/۱/۹۵ در محور فوق ممنوع است.
۲۹- محدودیت های جابجایی محمولات ترافیکی
جابجایی محمولات ترافیکی که از قبل پروانه عبور اخذ کرده اند در تمامی راه های اصلی برون شهری از ساعت ۱۴۰۰ مورخ ۲۶/۱۲/۹۴ تا ساعت ۲۴۰۰ مورخ ۷/۱/۹۵ و همچنین از ساعت ۰۷۰۰ مورخ ۱۱/۱/۹۵ تا ساعت ۲۴۰۰ مورخ ۱۴/۱/۹۵ ممنوع است.
شایان ذکر است برای روزهای ۸، ۹، ۱۰/۱/۹۵ صرفاً برای محمولات ترافیکی اضطراری دارای ضرورت ملی حسب تشخیص مراجع صادر کننده مجوز عبور محموله صادر میشود
۳۰- محدودیت های خودروهای ترانزیت حامل مواد سوختی
ورود کلیه خودروهای ترانزیت حمل مواد سوختی به داخل کشور از ساعت ۰۷۰۰ روز مورخ ۲۶/۱۲/۹۴ تا ساعت ۲۴۰۰ روز مورخ ۶/۱/۹۵ و همچنین از ساعت ۰۷۰۰ روز ۱۲/۱/۹۵ الی ساعت ۲۴۰۰ مورخ ۱۴/۱/۹۵ ممنوع می باشد، مضافا به اینکه خودروهای مذکور در سایر ایام محدوده زمانی نوروز سال ۱۳۹۵ صرفا در ساعات روز، مجاز به تردد بوده و در ساعات شب ملزم به توقف در محل های ایمن بین راهی خواهند بود و وسایل مذکور از مقررات مندرج در ردیف ۲ بند الف – کلیات ( درصفحه یک) مستثنی هستند.
۳۱- اعمال محدودیت های پیش بینی نشده
در صورت نیاز به اعمال محدودیت های پیش بینی نشده در محورهای تحت پوشش استانها به منظور کنترل و تنظیم عبور و مرور وسایل نقلیه روسای قرارگاههای پلیس راه استان با هماهنگی پلیس راه ناجا و بصورت مقطعی و منطقه ای تصمیمات مقتضی اتخاذ می نمایند. (با در نظر گرفتن فرصت کافی برای اطلاع رسانی) و مراتب توسط پلیس راه راهور ناجا به سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اطلاع داده می‌شود.


مطالب پربازدید

نظرات