پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » اخبار » جزییات ناآرامی ها در ممسنی استان فارس

جزییات ناآرامی ها در ممسنی استان فارس

اخبار | 1395-02-10 | ۷۴۲ بازدید | نظرات

معاون امنیتی وزیر کشور با اشاره به ناآرامی‌های شهر ممسنی فارس، گفت: بررسی‌های اولیه نشان می‌دهد این ناآرامی‌ها یک موضوع غیرامنیتی و در واقع واکنش طرفداران نامزدها بوده است.
حسین ذوالفقاری عصر امروز در ستاد انتخابات کشور در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه برخی افراد به صورت بی‌هدف در این شهر تیراندازی‌کرده‌اند، اظهار کرد: در اثر این تیراندازی‌ها ۴ نفر مجروح شده‌اند.
وی در ادامه افزود: اکنون امنیت در این شهر برقرار است و نیروهای امنیتی نیز به دنبال دستگیری ضاربانی هستند که شناسایی شده‌اند و تعقیب این افراد ادامه دارد.
ذوالفقاری درباره وضعیت شهرهای پارس‌آباد و میاندوآب نیز گفت: درگیری و تنشی که به مشکل امنیتی بخورد در این شهرها نداشته‌ایم.
وی در پاسخ به این پرسش که قبل از انتخابات در میاندوآب تیراندازی انجام شده و آیا این تیراندازی به انتخابات مرتبط بوده است، ‌گفت: این تیراندازی هیچ ربطی به انتخابات نداشته است.
معاون امنیتی وزیر کشور همچنین با اشاره به اینکه مورد خاص تروریستی هم نداشته‌ایم، ادامه داد: تنها قبل از انتخابات در خاش درگیری انجام شده که این مسأله مرتبط با قاچاق مواد مخدر بوده است. در این درگیری‌ها سه نفر از نیروی انتظامی شهید و یک نفر هم مجروح شد و با پیگیری‌های نیروهای اطلاعاتی این گروه شناسایی شدند و در درگیری پیش آمده سه نفر از آنها به هلاکت رسیدند و تجهیزات آنها هم ضبط شد. این گروه یک گروه شرور بود نه تروریستی.
ذوالفقاری همچنین با اشاره به اینکه برای دور دوم انتخابات سه منطقه خوزستان، چهار محال بختیاری و فارس راوضعیت امنیتی برآورد کردیم گفت :تا این لحظه به جزء ممسنی امنیت و آرامش کامل برقرار است و هیچ مورد سوء امنیتی نداشته‌ایم. در ممسنی هم اکنون آرامش برقرار است. در مناطقی که ما با رنگ قرمز اعلام کرده‌ بودیم نیروهای کمکی اعزام شده‌اند و آنها آمادگی کنترل وضعیت‌های خاص را دارند.
وی در بخش دیگری از این نشست خبری در مورد طرح گشت نامحسوس اخلاقی، اظهار کرد: ما این طرح را دریافت کرده و بررسی کردیم. در این طرح هم مبارزه با اوباش، موادمخدر و سرقت مطرح شده و هم حجاب و پوشش. اما نظر ما این بود که طرح امنیت اجتماعی باید از طرح امنیت اخلاقی جدا شود زیرا این دو طرح سازوکارهای خاص خود را داشته و دستگاه‌هایی که در این زمینه فعالیت می‌کنند هم متفاوت است.
وی در ادامه افزود: ما به نیروی انتظامی اعلام کردیم که این طرح‌ها را به صورت جداگانه تنظیم کند زیرا سازوکارهای آنها متفاوت است. آنچه موجب برخی نگرانی‌ها شده بود تلفیق این دو طرح و همچنین غیرمحسوس بودن این طرح بود چرا که اطلاع‌رسانی خوبی در این زمینه انجام نشد و در جامعه دغدغه ایجاد کرد.
وی همچنین خاطرنشان کرد: مسئولان ناجا به ما اعلام کرده‌اند که قرار نیست طرح جدیدی اجرا شود و بحث غیرمحسوس بودن مرتبط با امنیت اجتماعی است نه امنیت اخلاقی. بحث مربوط به حجاب به صورت آشکار انجام می‌شود.
ذوالفقاری در پایان گفت: منتظریم ناجا این طرح را تکمیل کند تا یک بخش آن در شورای اجتماعی کشور و بخش دیگر آن در شورای امنیت کشور مطرح شود.


مطالب پربازدید

نظرات