پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » خواندنی ها » جزییات طرح جدید مکالمه رایگان مشترکان همراه اول

جزییات طرح جدید مکالمه رایگان مشترکان همراه اول

خواندنی ها | 1395-05-08 | ۷۵۹ بازدید | نظرات

اپراتور همراه اول با ارائه سرویس‌هایی به نام بسته‌های مکالمه خانواده و مکالمه همراهی برای مشترکان خود در حالی امکان بهره‌گیری از مکالمات نامحدود رایگان در نظر گرفته است که مدیر بررسی‌های فنی سازمان تنظیم مقررات ارتباطات گفته است که طبق پروانه، امکان ارائه طرح‌های تشویقی تعرفه‌ای برای اپراتورها وجود دارد.

عکس, جزییات طرح جدید مکالمه رایگان مشترکان همراه اول

به گزارش جام جم آنلاین و به نقل از ایسنا ،سال گذشته اپراتورهای مختلف تلفن همراه با تعریف طرح‌های مختلف نسبت به ارائه مکالمات رایگان به مشترکان خود اقدام کردند، اما در نهایت به دنبال ابلاغ سازمان تنظیم مقررات ارتباطات به عنوان نهاد قانون‌گذار در حوزه ارتباطات، اپراتورها از ارائه این سرویس‌ها منع شدند، چرا که بنا بر اعلام رگولاتور اجرای این طرح تاثیرات منفی متعددی بر کیفیت شبکه برجای گذاشته بود.

البته پس از مدتی مدیر بررسی‌های فنی سازمان تنظیم مقررات ارتباطات در ارتباطات با امکان از سرگیری این نوع طرح‌ها تاکید کرد که طبق پروانه، امکان ارائه طرح‌های تشویقی تعرفه‌ای برای اپراتورها وجود دارد.

حسین فلاح جوشقانی در گفت‌وگو با ایسنا با تاکید بر اینکه قطعا لازم است پیش از اجرای طرح‌های تشویقی، اپراتورها جزئیات آن را به رگولاتور اطلاع دهند، گفت: البته طبق پروانه اپراتورها این‌گونه نیست که لازم باشد اپراتور برای ارائه هر طرح تعرفه‌ای، از ما تاییدیه داشته باشند.

وی ادامه داد: قطعا اپراتورها می‌توانند همین حالا هم در چارچوب پروانه خود به ارائه طرح‌های مختلف بپردازند، چرا که ما در این زمینه تعیین تکلیف نمی‌کنیم و این امکان وجود دارد که اپراتورهای مختلف تخفیف‌های متنوعی را برای مشترکان در نظر بگیرند.

بر همین اساس مدتی است اپراتور اول ارتباطی یا همراه اول با تعریف طرح‌هایی این امکان را بوجود آورده تا مشترکان علاقمند در ازای پرداخت مبلغی مشخص امکان استفاده از مکالمات نامحدود را داشته باشند.

یکی از این طرح‌ها که مکالمه خانواده نام دارد، امکان مکالمه رایگان به صورت نامحدود و همچنین دوطرفه را بین دو مشترک در قالب بسته‌های مکالمه فراهم می‌کند.

بدین ترتیب مشترکان دائمی این اپراتور می‌توانند با خریداری یک بسته ماهانه ۵۰۰ یا ۱۰۰۰ دقیقه درون شبکه، با تقسیم این دقایق بخشی از آن را به یک یا دو مشترک دائمی دیگر هدیه کنند. همچنین کلیه مکالمات آنها با مشترک مشخص شده و بالعکس تا ۳۰ روز رایگان خواهد بود.

بسته‌های مکالمه ۵۰۰ دقیقه‌ای

بر این اساس مشترک دائمی خریدار بسته (مشترک اصلی)، در هنگام خرید بسته ماهانه ۵۰۰ دقیقه ای درون شبکه، با اعلام یک شماره دائمی همراه اول به عنوان مشترک فرعی، به صورت پیش فرض ۱۰۰ دقیقه از حجم بسته را به وی هدیه می کند. به این ترتیب تا ۳۰ روز کلیه مکالمات مشترک اصلی با مشترک فرعی و بالعکس رایگان خواهد شد.

همچنین مشترک اصلی می تواند برای اختصاص دقایق بیشتر، از طریق منوی اعلام شده از سوی اپراتور اقدام کند. اشتراک دقایق به صورت پیش فرض در بسته های ۱۰۰ دقیقه ای امکان پذیر است.

اما حجم این بسته برای مکالمه این دو نفر با سایرین نیز استفاده می شود و مکالمات آنها به صورت نامحدود رایگان خواهد بود. حتی در صورتی که این دو مشترک، دقایق خریداری شده را قبل از ۳۰ روز تمام کنند، همچنان تا پایان ۳۰ روز می توانند از مکالمه رایگان نامحدود با یکدیگر استفاده کنند. هزینه فعال‌سازی این بسته برای مدت ۳۰ روز از سوی اپراتور ۲۸هزار و ۵۰۰ تومان اعلام شده است.

بسته‌های مکالمه ۱۰۰۰ دقیقه‌ای

در بسته ماهانه ۱۰۰۰ دقیقه‌ای درون شبکه نیز امکان اشتراک گذاری و مکالمه رایگان دوطرفه با دو مشترک دائمی فراهم می شود. به این شکل که مشترک دائمی خریدار بسته (مشترک اصلی) هنگام خرید این بسته، با اعلام یک شماره دائمی همراه اول به عنوان مشترک فرعی، به صورت پیش فرض ۱۰۰ دقیقه از حجم بسته را به وی هدیه می‌کند. به این ترتیب، تا ۳۰ روز کلیه مکالمات مشترک اصلی با مشترک فرعی و بالعکس رایگان خواهد شد. در این مورد نیز حجم بسته برای مکالمه با سایرین هم استفاده خواهد شد.

همچنین مشترک اصلی می تواند برای انتخاب نفر دوم برای اشتراک دقایق و مکالمه رایگان یا اختصاص دقایق بیشتر به نفر اول، از طریق گزینه اشتراک‌گذاری اقدام کند.

حجم این بسته نیز برای مکالمه با سایرین قابل استفاده خواهد بود و کلیه مکالمات مشترک اصلی با هر یک از مشترکین فرعی و بالعکس رایگان خواهد بود. البته باید توجه شود که مکالمات بین دو مشترک فرعی نامحدود نیست و از حجم بسته اشتراکی آنها کسر خواهد شد.

در صورتی که این مشترکین، دقایق خریداری شده را قبل از ۳۰ روز تمام کنند، مکالمه رایگان نامحدود همچنان تا پایان ۳۰ روز برقرار خواهد بود و هزینه فعال‌سازی این طرح از سوی اپراتور ۵۷هزار تومان اعلام شده است.


مطالب پربازدید

امروز چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱

نظرات