پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » خواندنی ها » جزییات انهدام پهباد مشکوک در اطراف بیت رهبری

جزییات انهدام پهباد مشکوک در اطراف بیت رهبری

خواندنی ها | 1395-10-03 | ۸۷۲ بازدید | نظرات

یک پرنده هوایی که از خیابان کارگر به سمت جنوب تهران در حال پرواز و فیلمبرداری از مناطق ممنوعه بود از سوی پدافند هوایی مورد هدف قرار گرفت و متلاشی شد.

این اتفاق در حوالی ساعت ۱۰ صبح امروز رخ داد و صدای مورد هدف قرار گرفتن این پرنده هوایی در بخش‌های مرکزی شهر تهران شنیده شد.

حدود ساعت ۹٫۴۵ دقیقه امروز صبح  حداقل صدای ۵ شلیک اسلحه شنیده شد که از صدای اسلحه سبک شدیدتر بود.

معاون امنیتی استانداری تهران: هلی شات ساقط شده متعلق به صدا و سیما بوده است 

محسن همدانی استانداری معاون امنیتی استاند اری تهران گفت: هلی شاتی که صبح امروز در منطقه پرواز ممنوع میدان انقلاب و بیت رهبری ساقط شد متعلق به صدا و سیما بوده است. 

محسن همدانی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه قرارگاه ثارالله گزارش داده که این هلی شات متعلق به صدا و سیما بوده است اظهار کرد: این هلی شات به دنبال تصویربرداری هوایی از محل نماز جمعه تهران بوده، اما به منطقه پرواز ممنوع بی توجهی کرده و وارد این منطقه شده است و توسط پدافند هوایی مورد شلیک قرار گرفته است. 

وی همچنین گفت: تیمی که مسئول پرواز این هلی شات بوده است باید به طول و عرض جغرافیایی منطقه و محدوده پرواز ممنوع توجه می کرده که در این زمینه دچار سهل انگاری شده است. این تیم نسبت به محدوده پرواز ممنوع بی اطلاع بوده است.

عکس, جزییات انهدام پهباد مشکوک در اطراف بیت رهبری

بیانیه قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) ارتش درباره شلیک سامانه‌های پدافندی در تهران

درپی شنیده شدن صدای شلیک سامانه های پدافندی در تهران روابط عمومی قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) ارتش بیانیه‌ای صادر کرد. 

قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) اعلام کرد: با توجه به اعلام قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) ارتش مبنی بر ضرورت هماهنگی هرگونه اقدام پروازی، صبح امروز یک فروند پرنده که بدون هماهنگی اقدام به پرواز بر فراز شهر تهران کرده بود مورد اصابت سامانه های پدافندی قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) ارتش قرار گرفت.  

گفتنی است پس از بررسی های به عمل آمده این پرنده یک فروند کواد کوپتر بود که معمولا برای مصارف فیلم‌برداری و عکاسی مورد استفاده قرار گرفته و در پرواز فوق نیز در جهت ساخت یک مستند مورد استفاده قرار گرفته بود.


مطالب پربازدید

امروز سه شنبه ۸ فروردین ۱۴۰۲

نظرات