پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » سلامت » جدیدترین و بهترین روش برای درمان ریزش مو

جدیدترین و بهترین روش برای درمان ریزش مو

سلامت | 1394-07-14 | ۵۶۲۰ بازدید | نظرات

عکس, جدیدترین و بهترین روش برای درمان ریزش مو

در آقایان معمولا طرح ریزش از الگوی مشخصی پیروی میکند . ابتدا جلوی سر به سمت طرفین ریزش داشته ودر مراحل بعدی مرکز وفرق سر دچار ریزش میگردد. در خانمها آنچنه بعنوان ریزش مطرح است از کم پشتی عمومی موها ونازک شدن مو تا کم پشتی شدیدمشابه کچلی در نواحی مختلف وعمدتا جلو و مرکز سر رخ میدهد. بررسی ها نشان داده که درمانهای مختلفی مانند استفاده از شامپوها لوسیون های موضعی و داروهای مختلف چندان موثر نبوده اند. یکی از علل کم تاثیر بودن این درمانها بخاطر وجود سد محافظی بنام پوست میباشد!

پوست بطور طبیعی در بدن نقش محافظ داشته ویکی از اجزای سیتم دفاعی بدن میباشد به همین دلیل شامپوها و داروهای موضعی نمیتوانند جذب موثری داشته باشند.

به همین دلیل طی تحقیقات وسیع محققان به این نتیجه رسیدند که با توجه به اینکه در ریزش مو عمدتا خون رسانی به فولیکول مو کاهش یافته همچنین و مواد مغذی خود را از دست میدهد برای تحریک وتقویت واحیای مجدد فولیکول مو و رویش مجدد مو باید از سد پوست عبور کرده و دارو مستقیما به نحوی به خود فولیکول یا اطراف آن برسد.

ادامه تحقیقات و آزمایشات بر افراد مختلف ومتعدد حاکی ازدرصد موفقیت بسیار بالا و نتایج عالی در این ایده بود.

در روش جدید سوپر بیوتیک از داروهایی که به صورت تزریقی به همین منظور تولید شده ومورد تایید بالاترین مرجع پزشکی جهان ( FDA ) میباشد برای بازسازی واحیای فولیکول موی ضعیف شده استفاده میگردد.

بدیهیست که این روش برای افرادی که دچار طاسی کامل شده اند قابل استفاده نخواهد بود.

داروهای نسل جدید بسیار قوی وموثر میباشند وبطور کلی میتوان این روش را جایگزینی برای پروسه کاشت مو دانست ضمن اینکه بسیاری از مشکلات وعوارض کاشت ر ا نیز ندارد ومهم تر از همه اینکه نمای موهای جدید کاملا طبیعی ومشابه بقیه موها میباشند.

نحوه عمل به اینصورت است که این داروها که بصورت ترکیبی استاندارد از چند دارو میباشند به نواحی خاصی از سر و با عمق مشخص وموثر تزریق میشوند . در هر جلسه حدود۳۰ تاتا۵۰ نقطه سر با اندازه معین واستاندارد تحت تزریق قرار میگیرند. این پروسه با فاصله حدودا ۱۵ روز یک بار وبه مدت ۸تا ۱۰ جلسه باید تکرار شود.

بطور معمول از جلسه سوم به بعد در بیش از ۹۵ درصد افراد ریزش مو متوقف شده ودر بیش از ۸۰ درصد افراد از جلسه چهارم ابتدا در نواحی مانند فرق سر رویش بصورت موهای کرکی شروع شده و سپس در نواحی دیگر مانند طرفین سر رویش اتفاق می افتد.

این روش در آقایان با ریزش موی ارثی که دچار کم پشتی شدید شده و هنوز به مرحله طاسی کامل نرسیده اند و همینطور خانمهای دچار کم پشتی و ریزش شدید بطور قوی موثر بوده ونتایج بسیار مطلوبی به بار میا ورد.

بسیاری از بیمارانی که پیش از درمان قصد انجام کاشت مو را داشته اند با پیشنهاد این درمان و انجام ومشاهده نتایج عالی آن بطور کلی از کاشت مو منصرف شده اند. بیماران جهت اطمینان خاطر از نتایج درمان میتوانند قبل از شروع درمان در جلسه اول از سر خود عکس تهیه نموده و هر ۱ ماه با گرفتن عکس مجدد نتایج را مقایسه کنند.

از ویژگیهای این روش در قیاس با کاشت مو طبیعی بودن موی رویش کرده وحالت آن عدم نیاز به پروسه جراحی وبخیه ودرد حاصل از آن وعدم نیاز به تراشیدن موی سر میباشد. درکاشت مو معمولا به علت مشاهده جای سوراخ ایجاد شده برای نصب هر ساقه مو دیگران متوجه کاشت مو میشوند. ولی در این روش موها کاملا طبیعی وبه هیچ عنوان قابل تفکیک از بقیه موها نیست.


مطالب پربازدید

نظرات

 1. محمد گفت:

  سلام ببخشید میخواستم ببینم که این روش که جلوی ریزش مو رو میگیره تا چه زمانی اثرش میمونه ؟ یعنی مثلا یکی تو بیست سالگی بره تا کی از ریزشش جلوگیری میشه ؟

  لطفا به ایمیلم جوابو بدین
  mohamadhamidinia2@gmail.com

  ممنون

 2. کمال گفت:

  باسلام
  خواهشمند است در خصوص هزینه و اینکه با این روش آیا امکان رویش در نقاطی که قبلا مو نداشته وجود دارد یا خیر چون بنده علاوه بر اینکه کمی از موی جلوی سرم ریخته بعلت بلندی پیشانیم موی در این نقاط نداشته ام