پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » خواندنی ها » ثروتمندترین آدم جهان کیست؟

ثروتمندترین آدم جهان کیست؟

خواندنی ها | ۱۳ مرداد۱۳۹۸ | 367 بازدید | نظرات

این میلیاردر اسپانیایی زیرک و موسس خرد‌فروشی پوشاک اروپایی زارا اخیرا با ثبت رکود ۷۹.۸ میلیارد دلار (برابر ۱ با ۷۱.۸ میلیاردر یورو یا ۵۱.۸۴ میلیارد پوند) بیل گیتس را مغلوب کرد و عنوان ثروتمندترین آدم روی زمین را از آن خود ساخت.
او به اندازه‌ی بیل گیتس نامی آشنا برای مردم نیست، ولی در سال‌های اخیر بی‌سروصدا در فهرست رتبه‌بندی ثروتمندترین آدم‌های جهان بالا رفته است، چرا که شرکتش مداوما عملکرد خوبی داشته است و توسعه یافته است.
او کسی نیست جز آمانسیو اورتگا متنفذ و صاحب بزرگ‌ترین برند پوشاک دنیا. وی برای نخستین بار بر بیل‌گیتس، موسس مایکروسافت، غلبه کرد.

عکس, ثروتمندترین آدم جهان کیست؟

اورتگا برخلاف بسیاری از آدم‌های ثروتمند جهان از فرش به عرش رسیده است. وی داستان غم‌انگیزی دارد. زمانی که وی در ۱۹۳۶ در خلال جنگ‌های مدنی اسپانیا به دنیا آمد، پدرش ماهانه ۳۰۰ پزوتا، که حقوق بخورنمیری بود دریافت می‌کرد.

زندگی‌نامه‌نویس اورتگا می‌گوید در دوران کودکی خانواده‌اش همیشه استطاعت تامین غذای کافی را نداشتند. او مدرسه را در اوایل نوجوانی ترک کرد و کارش را از پایین‌ترین سطح ممکن به عنوان یک پسر پیغام‌بر در یک فروشگاه آغاز کرد.

وقتی اورتگا دهه‌ی چهل‌سالگی‌اش را می‌گذراند زارا را تاسیس کرد-که یک خرده‌فروش پوشاک مد با رشد سریع است که هر روز قوی‌ و قوی‌تر می‌شود. این برند خوش‌نام پوشاک ابتدا در اسپانیا سپس در پرتغال و فرانسه و بعد هم در لندن سریعا رشد کرد و حالا در تمام دنیا در حال رشد است.

طبق گزارش فوربس ثروت اورتگا در طول ۲۴ ساعت گذشته ۵.۳ %، یعنی ۴ میلیارد دلار دیگر رشد کرده است. بخشی از آن مربوط به رشد سهام ایندیتکس، شرکت والد زارا، است.

در ۱۰ سال گذشته، ارزش بازار ایندیتکس ۵۷۰ % بالا رفته است، که دلیل اصلی حرکت اورتگا در بالا رفتن از فهرست رتبه‌بندی ثروتمندان جهان است.


مطالب پربازدید

امروز چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰

نظرات