پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » اخبار » ثبت هر شرکت یا فروشگاه به اسم امریکا مساوی با پلمپ

ثبت هر شرکت یا فروشگاه به اسم امریکا مساوی با پلمپ

اخبار | ۲۸ دی۱۳۹۴ | 1450 بازدید | نظرات

ثبت شرکتها یا فروشگاهای زنجیره ای امریکایی در ایران ممنوع است و به سرعت پلمپ می شود. فروشگاه های زنجیرهای بین المللی در صورتی می توانند در ایران حضور داشته باشند که ابتدا اقدام به ثبت شرکت در ایران کرده باشند و بعد به وزارت صنعت مراجعه کرده و مجوز بگیرند اما تا این لحظه هیچ کدام از این شرکت ها مجوز های لازم را دریافت نکرده‌اند.با توجه به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در خصوص ممنوعیت خرید کالاهای مصرفی و دارای نماد آمریکا و ابلاغ مصوبه در این خصوص در دولت، حد و مرز و دستور العملی برای خرید کالاهای این کشور مشخص شده است.شکریه تصریح کرد: در صورتی که حتی شرکتی در ایران ثبت شده باشد وزارت صنعت، معدن و تجارت مجوزی برای شرکت های آمریکایی صادر نمی‌کند و شرکت‌هایی که خود را منتسب به شرکت های آمریکایی کرده بودند به اماکن معرفی و پلمب شدند.

وی افزود: این امکان وجود دارد که فردا روزی نیز یک شرکت نام خود را به شکلی ثبت کند که به شرکت آمریکایی مک دونالد شبیه شود.

شکریه اظهار کرد:  بنا بر این هر‌شرکتی که می‌خواهد نماینده شرکتی خارجی در ایران باشد ابتدا باید از شرکت خارجی خود، مجوز لازم را داشته باشد و بعد نام خود را در ایران ثبت کند و در وزارت صنعت حضور خود در ایران را مصوب کرده باشد.

این مقام مسئول در حوزه اصناف گفت:  بحث فروشگاه های آمریکایی حتی فروشگاههای زنجیره ای که بخواهد کالای ایرانی را توزیع کند متفاوت است و باید از دستور العمل و فیلتر سنگین ایران عبور کند.

گفتنی است که برخی رسانه ها نوشته اند محمد شریعتمداری معاون اجرایی رئیس جمهور در نامه‌ای به وزیر صنعت خواسته است که زمینه حضور فروشگاه های زنجیره‌ای آمریکایی را در ایران فراهم کند.


مطالب پربازدید

امروز چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰

نظرات