پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » خواندنی ها » ثبت رکورد یک میلیارد کاربر روزانه برای فیسبوک

ثبت رکورد یک میلیارد کاربر روزانه برای فیسبوک

خواندنی ها | ۱۷ آبان۱۳۹۴ | 775 بازدید | نظرات

ا رسیدن فیس بوک با رکورد بیش از یک میلیارد کاربر در یک روز برای اولین بار، این شبکه اجتماعی به درآمد و سوددهی ترسیم شده توسط وال استریت در سه ماهه سوم امسال دست یافت.

به گزارش ایسنا به نقل از یاهوتک، ارزش سهام فیس بوک با اعلام این خبر حدود پنج درصد در معاملات افزایش یافت.

درآمد فیس بوک در کل به ۴٫۵ میلیارد دلار رسید که ۴۱ درصد بیشتر از سال گذشته و بیشتر از رقم ۴٫۳۷ میلیارد دلاری مورد انتظار تحلیلگران بازار بورس آمریکا است.

درآمد این شرکت به ازای هر سهم به ۵۷ سنت رسید که ۴۳ سنت بالاتر از سال قبل و ۵۲ سنت بیشتر از پیش بینی وال استریت است.

این شرکت افزود: تعداد کاربران آنلاین روزانه فیس بوک در سطح جهان در ماه سپتامبر برای اولین بار به متوسط یک میلیارد نفر رسیده که نسبت به سال گذشته ۱۷ درصد افزایش یافته است.

مارک زاکربرگ – مدیرعامل فیس بوک گفت: فیس بوک هم به لحاظ تعداد کاربر در جهان و هم به لحاظ درآمدزایی از تبلیغات به ویژه تبلیغات ویدئویی در حال رشد است.

زاکربرگ افزود: بیش از ۵۰۰ میلیون نفر به طور متوسط روزانه هشت میلیارد ویدئو را در فیس بوک تماشا می‌کنند. بیش از ۴۰۰ میلیون نفر در ماه از اینستاگرام سامانه تبادل عکس که متعلق به فیس بوک است استفاده می‌کنند و بیش از ۷۰۰ میلیون نفر در جهان ماهانه کاربر مسنجر فیس بوک است و سرویس واتس آپ نیز ماهانه ۹۰۰ میلیون نفر کاربر دارد.

این شرکت اعلام کرد که در سه ماهه گذشته به ازای هر کاربر آمریکایی ۹ دلار و ۸۶ سنت از راه تبلیغات درآمد داشته که ۴۸ درصد بیش از سال قبل است.

همچنین تعداد کاربران فعال ماهانه این شبکه در آمریکا به ۲۱۷ میلیون نفر رسیده که پنج درصد بیشتر از سال گذشته است.

در بازارهای نوظهور میزان تبلیغات فیس بوک با سرعت آمریکا در حال رشد نیست اما رشد کاربران سریعتر است. برای مثال در منطقه آسیا-اقیانوسیه میزان تبلیغات این شبکه تنها با ۲۱ درصد افزایش به یک دلار و ۳۶ سنت به ازای هر کاربر رسید. اما تعداد کاربران ماهانه آنلاین با ۲۳ درصد افزایش به ۵۲۲ میلیون نفر رسیده است.

فیس بوک تا حدودی به دلایل متفاوتی نسبت به رقیب اصلی خود در تبلیغات آنلاین یعنی آلفابت گوگل در حال رشد است.

همانطور که درآمدهای فیس بوک در حال افزایش است، هزینه های این شبکه نیز سریعتر افزایش می یابد. مجموع هزینه‌های فیس بوک به سه میلیارد و ۴۰ میلیون دلار رسیده که ۶۸ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

بخشی از این هزینه‌ها مربوط به پروژه هایی مانند واحد واقعیت مجازی فیس بوک موسوم به اکولوس VR هستند که ممکن است برای یک مدت طولانی عایدی چندانی برای این شرکت نداشته باشند.

زاکربرگ گفت: توسعه این نوع پلتفرمهای جدید زمان زیادی می‌برد.

سهام فیس بوک امسال تاکنون و تا قبل از اعلام درآمدهای این شرکت ۳۳ درصد افزایش یافته و هفته گذشته به بالای ۱۰۸ دلار در هر سهم رسید.


مطالب پربازدید

نظرات