پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » اخبار » توضیح قمر در عقرب به زبان ساده و قمر در عقربهای اذر تا اسفند ۹۴

توضیح قمر در عقرب به زبان ساده و قمر در عقربهای اذر تا اسفند ۹۴

اخبار | ۶ آذر۱۳۹۴ | 11325 بازدید | نظرات

حتما شما هم شنیده اید که اوضاع قمر در عقرب است یعنی همه چیز نحس است و هیچ کاری انجام نمی شود… بسیاری از ما از ساعتهای قمر در عقرب غافل هستیم و کارهایمان را در این ساعات انجام میدهیم برای همین بعضی کارها نتیجه نمیدهد مثلا کسی که در ساعات قمر در عقرب ازدواج میکند ازدواجش فرجامی ندارد یا کاری را شروع میکند ورشکست می شود…. پس حتما در مورد قمر در عقرب بدانید ما برای شماجدول قمر در عقرب سال ۹۴ را قراره داده ایم…

image توضیح قمر در عقرب به زبان ساده و قمر در عقربهای اذر تا اسفند ۹۴

مراد از «قمر» یعنی کره ماه و مراد از عقرب یعنی «برج عقرب»  یا «صورت عقرب»، و منظور این است که کره ماه در برج «عقرب» قرار گیرد یا کره ماه مقابل صورت فلکى «عقرب» قرار گرفته باشد.

توضیح اینکه؛

دانشمندان، دایره‌البروج در آسمان را به دوازده قسم که هر یک ۳۰ درجه مى‌‌‌‏شود و مجموعا ۳۶۰ درجه می‌شود، بخش نموده‌‌‏اند، و در مدارات اختران هر قسم را «برج» نامیده‌‌اند.

چون در هر «برجى» برخی از ستاره‌ها و به اصطلاح ثوابت (مراد، کواکب ثابت نسبی است چون نسبت به زمین، بسیار آهسته حرکت می‌کنند و مانند ثابت‌اند) گرد آمده‌‌‏‌اند که از هیئت اجتماع آنها صورت جانورانى تصویر رفته بود، آن «برج» را به نام صورت آن جانور نامیده‌‌‌اند که اول آنها «حمل» و آخر آنها «حوت» است؛ چنانکه به نظم گفته شده:

برج‌ها دیدم که از مشرق بر آوردند سر  /   جمله در تسبیح و در تهلیل حیّ لا یموت‏

چون حمل چون ثور چون جوزاء و سرطان و اسد / سنبله میزان و عقرب قوس و جدى و دلو و حوت

ملاحظه می‌شود که برج‌ها ۱۲ تا هستند و هر یک به خاطر ستاره‌هایی که در آن «برج» دیده می‌شود نامی دارند و یکی از برج‌ها، برج «عقرب» است که برج هشتم از این برج‌‌هاست.

پس نام برج‌های دوازده‌ گانه دائرهالبروج با (معانی) عبارت است از:

۱٫ برج حمل: (قوچ) / ۲٫ برج ثور: (گاو نر) / ۳٫ برج جوزاء: (دوپیکر) / ۴٫ برج سرطان: (خرچنگ) / ۵٫ برج اسد: (شیر) / ۶٫ برج سنبله: (خوشه) / ۷٫ برج میزان: (ترازو) / ۸٫ برج عقرب: (کژدم) / ۹٫ برج قوس:(کمان) / ۱۰٫ برج جدی: (بزغاله نر) / ۱۱٫ برج دلو: (آب کش) / ۱۲٫ برج حوت: (ماهی)

و منازلى که براى ماه از اجتماع برخی از ستارگان گفته‌‌‏اند حکم صورت را دارد. کسانى که صور بروج را بشناسند، هنگامى که «قمر» در برج «عقرب» وارد شده است، چون شب به ماه نگاه کنند، فاصله میان ماه و صورت عقرب را به خوبى در مى‏‌‌‌یابند.

به عبارت ساده، کره ماه در طول یک ماه قمری – که حدود ۲۹٫۵ روز است – یک بار به طور کامل دور زمین می‌‌‌‌چرخد! این یک دور کامل، به دوازده قسمت تقسیم شده و برج‌‌هایی نیز برای هر یک از این دوازده صورت فلکی انتخاب شده (حمل، ثور، جوزاء، سرطان، اسد، سنبله، میزان، عقرب، قوس، جدی، دلو و حوت) و هر یک از این نام‌‌های دوازده‌‌گانه، متناسب با صورت فلکی ستاره‌‌های دوردستی است که ماه در مقابل آنها است.

لذا وقتی که کره ماه در چرخش خود به دور زمین، به برج عقرب می‌‌رسد، می‌گویند قمر وارد عقرب شد (قمر در عقرب است) و وقتی از برج عقرب خارج می‌شود می‌گویند قمر از عقرب خارج شد.


مطالب پربازدید

نظرات