پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » اخبار » تصمیم حجت الاسلام اژه ای برای قاتل ستایش دختر افغانی

تصمیم حجت الاسلام اژه ای برای قاتل ستایش دختر افغانی

اخبار | 1395-02-05 | ۷۱۱۱ بازدید | نظرات

حکم دادگاه امید متجاوز و قاتل دختر بچه شش ساله افغانی به نام ستایش قریشی که این روزها کمتر کسی است که داستان آن را نشنیده باشد توسط حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه ای بررسی شد. وی در این  مورد گفت: پیگیری این پرونده چند وجه دارد ،‌اول اینکه وقوع این جنایت  همه را متاثر کرده و جنایت بزرگی بوده که در حق یک دختر شش ساله غریبه انجام شده است. نکته بعدی به ورود دستگاه های مختلف و مردم به این جنایت اختصاص دارد  و همه با احساس مسئولیت تمام ورود کردند ، همدردی با خانواده ستایش انجام شد و دستگاه های مسئول در اولین زمان ممکن پیگیری پرونده را در دستور کار قرار دادند.
نکته مهم در این پرونده وقوع جنایت است و ما در اولین فرصت پیگیری آن را در دستور کار قرار دادیم و این درحالی است که در کشوری مثل آمریکا مردم را روز روشن در خیایان می کشند و پس از گذشت سالها ضارب در دادگاه تبرئه می شود. قوه قضائیه و دستگاه های مسئول این پرونده را به صورت فوق العاده پیگری می کنند.وی در پاسخ به این سوال که ظاهرا اعلام شده است قاتل ستایش نابالغ بوده است گفت: این فرد نابالغ نیست و ۱۶ سال و چند ماه از عمر وی می گذرد اما به دلیل اینکه هنوز به ۱۸ سالگی نرسیده است در دادگاه محاکمه و پرونده اش رسیدگی می شود و در صورت تعیین مجازات پس از ۱۸ سالگی حکم اجرا می شود. این مساله را به خاطر داشته باشید و اگر در آینده همین جوان در ۱۸ سالگی مجازات شد مدعیانی که امروز می گویند چرا این فرد را مجازات نمی کنید پس از اجرای حکم قطعا فریادشان بلند می شود که حقوق بشر در ایران نقض شد.
محسنی اژه ای خطاب به رسانه های داخلی افزود: در حال حاضر قلب خانواده  آن دختر شش ساله جریحه دار است اما اینکه رسانه های ما هر روز بیایند جزئیاتی را از این فاجعه اعلام کنند قطعا به نفع خانواده مقتول نخواهد بود.سخنگوی قوه قضائیه درباره آخرین وضع این پرونده تاکید کرد: در حال حاضر نظریاتی از پزشک قانونی به مراجع قضائی ارجاع شده که پس از بررسی آنها نسبت به مقتول و قاتل تصمیم گیری خواهد شد.

عکس قاتل ستایش قریشی:

عکس, تصمیم حجت الاسلام اژه ای برای قاتل ستایش دختر افغانی


مطالب پربازدید

نظرات