پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » خواندنی ها » تصاویر جالبی از اتاق جنگ چندمیلیار دلاری روس ها

تصاویر جالبی از اتاق جنگ چندمیلیار دلاری روس ها

خواندنی ها | ۳ آذر۱۳۹۴ | 808 بازدید | نظرات

روزنامه آمریکایی «واشنگتن‌پست» در گزارشی تصاویری را منتشر کرده که از آنها به عنوان «اتاق جنگ روسیه» نامبرده است.

طبق این گزارش، «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه برای یک جلسه توجیهی در هفته جاری وارد مرکز کنترل دفاع ملی سه طبقه‌‌ای چند میلیارد دلاری که همان اتاق جنگ روسیه بود، شد.

این مرکز دفاعی کنترل ملی مستحکم، اولین محلی بود که پوتین بعد از حادثه ماه گذشته سقوط هواپیمای مسافربری روسیه در آنجا توقف داشت و تشکیل جلسه داد.

این اتاق جنگ روسیه به گزارش روزنامه آمریکایی «واشنگتن‌پست»، صفحات نمایشی به اندازه صفحه نمایش سینما است و تصاویر و فیلم‌های حملات استراتژیک بمب افکن‌های روسی علیه مواضع داعش در سوریه به نمایش درآمده‌اند.

این ساختمان تقریباً با مرکز فرماندهی ارتش ملی آمریکا است که پنتاگون از آن استفاده می‌کند اما خبرگزاری رسمی روسیه می‌گوید: «مرکز اطلاعات دفاعی روسیه سه برابر بهتر از تأسیسات مشابه آمریکا است».

طبق این گزارش، این اتاق جنگ در سال ۲۰۱۴ تکمیل شد و بخشی از ارتش گسترده و مدرنیته روسیه است و صدها میلیارد دلار هزینه داشته است و این مرکز دفاع ملی جدید شامل یک باند مخصوص بالگرد دارد و در صورت جنگ این یک مرکز ارتباطی کشور روسیه به حساب می‌آید و یکی از فرماندهان روس این مرکز را با مقرهای نظامی جماهیر شوروی در طول جنگ جهانی دوم مقایسه کرده است.

«سرگئی شویگو» وزیر دفاع روسیه گفته است که این مرکز یک گام به سوی «تشکیل یک فضای اطلاعاتی برای حل وظایف در راستای منافع دفاعی روسیه می‌باشد».

image تصاویر جالبی از اتاق جنگ چندمیلیار دلاری روس ها

image تصاویر جالبی از اتاق جنگ چندمیلیار دلاری روس ها

image تصاویر جالبی از اتاق جنگ چندمیلیار دلاری روس ها


مطالب پربازدید

نظرات