پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » خواندني ها » ترفندهای موثر برای لاغر کردن صورت

ترفندهای موثر برای لاغر کردن صورت

خواندني ها | ۴ اسفند۱۳۹۷ | 900 بازدید | نظرات

برخی چیزها مانند چاقی صورت چاره دارد. اگر شما صورت پری دارید اما می خواهید که آن را استخوانی و لاغر کنید، به روش های طبیعی و موثری که در ادامه برایتان آورده ایم نگاهی بیاندازید.

image ترفندهای موثر برای لاغر کردن صورت

تغذیه سالم داشته باشید

مهمترین فاکتوری که در لاغری صورت شما نقش دارد، تغذیه مناسب است. در واقع تا چربی های کل بدن تان را آب نکنید، صورت شما نیز لاغر نخواهد شد. شما باید به میزان مصرف کربوهیدرات، چربی، پروتئین و فیبر روزانه بدن تان توجه کنید. اگر فعالیت بدنی زیادی ندارید، حداقل میزان کالری دریافتی شما باید ۱۶۰۰ کالری باشد. اما اگر فعالیت بدنی تان زیاد است، این میزان به ۲۲۰۰۰ کالری در روز می رسد. همانطور که برخی مواد را از رژیم غذایی تان حذف می کنید، باید برخی دیگر را به آن اضافه کنید. ویتامین ها، مواد معدنی، پروتئین، فیبر، کربوهیدرات و چربی ها برای سلامت بدن شما لازم اند، به شرطی که آنها را به میزان درست مصرف کنید.

به میزان کافی بخوابید

خواب هورمون های بدن را، که تاثیر زیادی روی کاهش وزن دارند، تنظیم می کند. علاوه بر آن متابولیسم بدن شما را برای فعالیت در طول روز آماده می کند. از این به میزان کافی، که ۸ ساعت در طول شبانه روز می باشد، بخوابید تا متالوبیسم بدن تان فعال تر شده و از تجمع چربی های بدن تان بکاهد.

این تمرینات صورت را انجام دهید

یکی از حرکاتی که شما می توانید برای فرم دادن به صورت تان انجام دهید، این حرکت لب است. با تکرار این حرکت چربی های گردن، فک و چانه شما آب خواهد شد.

برای شروع، سرتان را در وضعیت عادی قرار دهید.

لب پایینی تان را تا جایی که می توانید بالا بیاورید. برای این کار از فک تان کمک بگیرید. آن را کمی به جلو آورید تا لب تان به خوبی به سمت بالا کشیده شود.

۱۰ ثانیه صبر کنید.

این حرکت را ۱۰ بار تکرار کنید.

این حرکت برای آب کردن چربی های گونه و فک شما طراحی شده است. شاید در ابتدا این حرکت به نظرتان بی تاثیر باشد اما با تکرار آن خواهید دید که فک و گونه هایتان چگونه فرم می گیرند.

سرتان را صاف نگه دارید.

دهان تان را ببندید اما فک تان را به گونه ای تکان دهید که انگار می خواهید چیزی را بجوید.

نفس های عمیق بکشید.

دهان تان را باز کنید و زبان تان را به کف دندان هایتان فشار دهید.

صورت تان را تا ۱۰ ثانیه به این حالت نگه دارید.

این حرکت را ۱۰ بار تکرار کنید.

این حرکت چشم برای آب کردن چربی های بالای گونه طراحی شده است. این حرکت بسیار ساده است و می توانید آن را در هر زمان و مکانی انجام دهید. فقط حواس تان باشد، زمانی که این حرکت را انجام می دهید، گونه های شما باید به سمت بالا حرکت کند، در غیر این صورت حرکت را به درستی انجام نمی دهید.

چشم هایتان را تا جایی که می توانید سفت ببندید.

۱۰ ثانیه صبر کنید.

چشم هایتان را باز کنید و ۱۰ ثانیه به آن استراحت دهید.

این حرکت را ۵ بار تکرار کنید.

اگر شما با چربی های چانه و گردن تان مشکل دارید، این حرکت مناسب شما خواهد بود. شما می توانید این حرکت را نشسته یا ایستاده انجام دهید. این حرکت ماهیچه های گردن شما را تقویت می کند.

سرتان را بالا ببرید و به سقف خیره شوید.

لب هایتان را غنچه کنید.

۱۰ ثانیه صبر کنید.

این حرکت را ۱۰ بار تکرار کنید.

اگر می خواهید کل ماهیچه های صورت تان درگیر شود، فوت کنید. این حرکت باعث می شود که کل چربی ماهیچه های صورت شما از بین برود.

روی یک صندلی بنشینید. پشت تان را صاف نگه دارید.

سرتان را به سمت بالا ببرید، به طوری که چشم هایتان به سقف بیافتد.

لب هایتان را غنچه کنید. البته غنچه لب هایتان نباید بسته باشد. شما باید با لب هایتان شکل یکo بسازید.

حال با قدرت فوت کنید.

۱۰ ثانیه در این حالت بمانید.

این حرکت را ۱۰ بار تکرار کنید.

یکی دیگر از حرکات ساده از تاثثیرگذار برای آب کردن چربی گونه ها، حرکت ماهی ست.

لب هایتان را مانند ماهی جمع کنید. سعی کنید هنگام انجام دادن این حرکت لبخند بزنید.

۵ ثانیه صبر کنید.

این حرکت را تا ۱۰ بار تکرار کنید.

لبخند بزنید. لبخند زدن یکی از بهترین تمرینات برای از بین بردن چربی های گونه است. علاوه بر آن، خنده ماهیچه های گردن شما را نیز می کشاند و به آن فرم می دهد. جدا از فایده ای که خنده برای ظاهرتان دارد، این حرکت جادویی سلامت ذهنی شما را نیز تضمین می کند. با این اوصاف، حتی اگر دلیلی برای خندیدن ندارید، بهتر است که این عمل را انجام دهید تا از معجزه ای که برایتان خواهد داشت، شگفت زده شوید.

از ترفندهای آرایشی کمک بگیرید

اگر نمی توانید تا زمانی که چربی های صورت شما آب شود صبر کنید، بهتر است که از لوازم آرایش کمک بگیرید. با ایجاد سایه روشن در صورت تان، می توانید قسمت های پر صورت تان را لاغرتر نشان دهید.


مطالب پربازدید

نظرات