پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » خواندنی ها » ترفندهای طلایی برای اینکه توی عکس خوب به نظر بیایم

ترفندهای طلایی برای اینکه توی عکس خوب به نظر بیایم

خواندنی ها | 1401-11-23 | ۱۰۵ بازدید | نظرات

شاید شما هم متوجه شده باشید بعضی ها توی عکسهاشون چقدر خوب به نظر میان.چه نکاتی رو باید رعایت کنیم تا در عکس هامون خوب به نظر برسیم.آیا پوشیدن لباسهای شیک و گران قیمت یا دکورهای خاص باعث میشه عکسامون بهتر بشه؟این عوامل موثره ولی همه چیز نیست.ما توی این مطلب از سایت پیام سلام بهتون هشت نکته طلایی رو یاد میدیم که اگه اونا رو رعایت کنین توی عکساتون فوق العاده به نظر میاین.در این مقاله ۸ با رعایت این هشت ترفند عالی در عکس هاتون جذاب تر بنظر خواهید رسید:

۱-به حالت گردن توجه کنید

گردن در هنگام ثبت عکس باید به حالت کشیده شده قرار بگیرد. زمانی که سر خود را رو به جلو همراه با گردنی کشیده شده به سمت بالا نگه می دارید، صورت حالت زیباتر و لاغرتری به خود می گیرد.
یادتون باشه در هنگام انجام این کار شانه ها را کمی عقب داده و پایین بکشید، وقتی درست این کار را انجام بدهید احساس کشیدگی در گردن خود خواهید داشت.

۲-به حالت پاهاتون دقت کنید

زمان ثبت عکس به نحوه درست قرار گرفتن پا دقت کنید. یکی از جذاب ترین مدل های قرارگیری پا، مدل ضربدری است که با ساده ترین شیوه جذابیت خوبی به عکس شما خواهد داد. در این حالت ران ها لاغرتر و پاها کشیده تر بنظر می رسند.

عکس, ترفندهای طلایی برای اینکه توی عکس خوب به نظر بیایم

۳-اگه بازوهای شل یا چاق دارید این نکته رو رعایت کنید

اگر  بازوهای شل یا چاق دارین بهتر است با اندکی فاصله از بدن قرار بگیرند تا پهن به نظر نیایند. زمانی که بازو به بدن می چسبد اندکی پهن تر یا شل به نظر می آید.

۴-زاویه بدن و صورت خیلی مهمه

مهم ترین نکته دقت به زاویه بدن و صورته.با کمی تکرار و تمیرین میتونین قشنگ ترین زاویه صورت و بدنتون رو توی عکس پیدا کنید.

۵-تاثیر ژست دستها روی جذابیت عکس

یکی از عواملی که می تواند یک عکس را خراب کند، قرار گرفتن دست های سوژه در موقعیت نامناسب است. بسیار مهم است که در زمان ثبت عکس، دست ها در حالت درستی قرار داشته باشند. یکی از راه حل های رفع این مشکل این است که سوژه با دست خود چیزی را بگیرد.
اگر سوژه خانم باشد کیف های زنانه انتخاب مناسبی برای این موقعیت هستند. حیوانات خانگی مانند گربه یا سگ های کوچک نیز می توانند انتخاب های خوبی برای مشغول نگه داشتن دست های سوژه باشند.

۶-رنگ پس زمینه خیلی مهمه

زمان عکس گرفتن به پس زمینه دقت کنید. ترکیب رنگ بندی پشت سر شما تاثیر بسیاری روی تصویر نهایی خواهد داشت. پس زمینه های تیره مانند رنگ خاکستری تمرکز بیننده را از روی سوژه اصلی از بین می برند. اگر می خواهید در تصویر مانند یک ستاره بدرخشید و تمام توجه بیننده را به خود جلب کنید از رنگ های روشن و شادتر مانند نارنجی استفاده کنید.

۷-روش ایستادن خیلی مهمه :مثل مدلها توی عکس ژست بگیرین

گرفتن حالت درست یا تشخیص بهترین حالت بدنی برای هر سوژه با توجه به موقعیت، اندکی نیاز به تجربه و دیدن تصاویر زیاد دارد. فرم بدنی درست در هنگام ثبت سوژه تاثیر شگفت انگیزی روی نتیجه نهایی خواهد داشت.
یکی از ساده ترین تکنیک های حالت بدنی درست زمانی است که سوژه رو به دوربین ایستاده است، با تغییر ۴۵ درجه ای حالت بدن او می توان تصویر را از تخت بودن نجات داد!

۸-یه لبخند زیبا هر عکسی رو قشنگ تر میکنه

یک لبخند پر انرژی و زیبا می تواند هر عکسی را جذاب جلوه دهد معجزه خندیدن را دست کم نگیرید.

 


مطالب پربازدید

امروز سه شنبه ۸ فروردین ۱۴۰۲

نظرات