پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » سلامت » بهترین کرم مرطوب کننده برای پوست آقایان

بهترین کرم مرطوب کننده برای پوست آقایان

سلامت | 1395-11-27 | ۵۱۱۶ بازدید | نظرات

پوست آقایان چرب تر است و تبخیر آب از پوست در این حالت کندتر صورت می پذیرد و پوست آقایان کمتر آب از دست می دهد ولی تراشیدن موهای صورت و شستشوی مداوم صورت با صابون باعث می گردد که سد هیدرولیپیدی پوست آسیب دیده و آب به سرعت از پوست تبخیر گردد. از آنجا که کشور ما در منطقه ای خشک قرار گرفته است و آقایان وقت زیادی را بیرون از منزل می گذرانند در فصول سرد سال بیشتر در معرض هوای سرد و خشک قرار می گیرند و پوست آنها دچارخشکی می گردد. کرم مرطوب کننده مخصوص آقایان با دارا بودن مواد مرطوب کننده مؤثر در پایه ای بسیار سبک بدون ایجاد چربی قادراست رطوبت مورد نیاز پوست را فراهم آورد و این رطوبت را به مدت طولانی در پوست حفظ نماید. کرم مرطوب کننده مخصوص آقایان به راحتی روی پوست پخش شده به سرعت جذب پوست می شود و در فولیکولهای مو تجمع نمی یابد. کرم مرطوب کننده مخصوص آقایان حاوی مواد گیاهی است که قادر است پوست را در مقابل آلودگی هوا، دود سیگار و فلزات سنگین معلق در هوا حفظ نماید این عمل باعث محافظت از پوست در برابر رادیکال های آزاد و به تاخیر افتادن پیری پوست میشود.

می دانید چرا اصلاح موی صورت آقایان با دستگاه های خودتراش مرغوب و استاندارد، برای پوست آنها خوب است؟ چون پوست صورت بیشتر آقایان چرب است و وقتی صورت خود را با تیغ اصلاح می کنند، سلول های مرده سطح پوستشان را هم همراه با موهای اضافی می تراشند و از بین می برند…

به این ترتیب، یکی از عواملی که باعث پیرتر به نظر رسیدن پوست صورتشان می شود، حذف می کنند و مانع بسته شدن منافذ پوستی می شوند. وقتی منافذ پوستی با چربی های سطح پوست یا سلول های مرده بسته نشوند، احتمال جوش زدن هم کاهش می یابد. برخی پزشکان معتقدند همین سایش سطحی پوست با کمک تیغ برای اصلاح و از بین بردن ناخودآگاه و روزانه سلول های مرده، باعث می شود پوست صورت آقایان نسبت به پوست صورت خانم ها، با سرعت کمتری پا به پیری بگذارد. اگر به عنوان یک مرد، دوست دارید اطلاعات خود را در مورد پوست صورتتان افزایش بدهید این سین جیم ها را بخوانید.

از آنجا که پوست آقایان چرب تر از پوست خانم هاست، به استفاده از لوسیون های بدن یا کرم های نرم کننده نیاز ندارند؟

پوست بیشتر آقایان به دلیل ترشح هورمون های مردانه، چرب تر از پوست خانم هاست اما تعداد غدد چربی موجود در پوست بدن مردها، به مراتب از تعداد غدد چربی موجود در پوست صورت آنها کمتر است. به همین دلیل، استفاده از لوسیون های بدن یا کرم های نرم کننده در قسمت هایی از بدن مانند آرنج، زانوها، روی پاها، قوزک پا و گاهی کناره های پوست برایشان ضروری است. این کار از خشک و سفت شدن پوست این نواحی پیشگیری می کند. اگر آقایان احساس کردند پوست صورتشان خشک شده، باید بدانند آبرسانی به این منطقه هم خوب انجام نمی شود پس به جای کرم های نرم کننده بر پایه چربی، باید از کرم های مرطوب کننده بر پایه آب استفاده کنند تا صورتشان جوش نزند.

چرا تعداد جوش های سرسیاه اطراف بینی مردها بیشتر است؟

متخصصان پوست و مو می گویند هم خانم ها و هم آقایان، تقریبا به طور مساوی با مشکل جوش های سرسیاه مواجه هستند؛ اما از آنجا که مردها اهمیت چندانی به درمان و رفع این جوش ها نمی دهند، بیشتر افراد گمان می کنند بیشتر از خانم ها به جوش سرسیاه در اطراف بینی مبتلا می شوند. استفاده از کرم ها یا صابون هان اسکراب، می تواند چربی و سلول های مرده سطح پوست را که عامل اصلی ایجاد جوش های سرسیاه هستند، تاحد قابل توجهی از بین ببرد. استفاده از چسب های مخصوص از بین بردن جوش های سرسیاه هم بسیارمفید است و آقایان می توانند برای رفع این جوش های بدشکل، از آنها استفاده کنند.

چرا کمر مردها بیشتر جوش می زند؟

معمولا بیشتر آقایان از ایجاد جوش در ناحیه کمر خود، بیشتر از سایر قسمت های بدنشان شکایت دارند. به طور کلی، تعریق بیش از اندازه، یکی از علت های ایجاد جوش های کمری است. از آنجا که بیشتر مردها کار خود را در حالت نشسته و تکیه داده به صندلی اتومبیل یا صندلی محل کار خود انجام می دهند، بیشتر هم از ناحیه کمر عرق می کنند و در این قسمت، جوش می زنند. حمام کردن با آب ولرم و مالش ملایم کمر با لیف می تواند تاحدی به از بین رفتن سلول های مرده پوست کمر و رهایی از آکنه های کمری کمک کند. استفاده از محصولات شوینده یا پاک کننده بدن که حاوی اسیدسالیسیلیک یا گلیکولیک باشند هم در رفع آکنه های ایجادشده در کمر موثر است.

آیا تیره و سفت بودن پوست آرنج و زانوی مردها، طبیعی است؟

متاسفانه بیشتر آقایان گمان می کنند تیره و سفت بودن پوست آرنج، زانوها یا قوزک پای آنها جزو ویژگی های مردانه است و به همین دلیل، فکری به حال بهبود این وضعیت نمی کنند. علت بروز تیرگی و سفتی پوست این قسمت ها بیشتر خشکی بیش از اندازه پوست آنهاست. یعنی پوست آرنج و زانوی مردها فقط به دلیل اینکه توجه کمتری به استفاده از نرم کننده ها یا مرطوب کننده ها برای محافظت از پوستشان دارند، ایجاد می شود و ربطی به خصوصیت مردانگی و ژنتیک آنها ندارد.

بهترین کاری که آقایان باید پس از اصلاح صورتشان انجام بدهند، چیست؟

خیلی از آقایان عادت دارند پس از اصلاح صورت، از افترشیوهای مختلف موجود در بازار استفاده کنند. بیشتر این افترشیوها، حاوی الکل هستند و اگرچه می توانند آلودگی های میکروبی اطراف بریدگی های ریز را از بین ببرند اما به همان اندازه هم می توانند باعث کاهش چربی سطح پوست و خشک شدن آن بشوند. ضمن اینکه الکل موجود در افترشیوها، باعث تحریک پوست اصلاح شده می شوند و آن را قرمز و ملتهب می کنند. به همین دلیل، بیشتر متخصصان پوست توصیه می کنند به جای استفاده از این محلول ها، از نرم کننده ها و مرطوب کننده های ملایم موجود در بازار کمک بگیرید تا سوزش کمتری را پس از اصلاح صورت حس کنید.

چطور می توان از بریدگی صورت هنگام اصلاح پیشگیری کرد؟

ساده ترین راه پیشگیری از ایجاد بریدگی های ریز سطح پوست صورت هنگام اصلاح، این است که این کار را به بعد از یک دوش آب گرم موکول کنید و از دستگاه خودتراش چندتیغه به جای انواع تک تیغه آنها کمک بگیرید چون بخار آب گرم، می تواند باعث نرم شدن پوست صورت و موهای آن شود و نوع قرار گرفتن تیغ ها در خودتراش چندتیغه هم به گونه ای است که احتمال بریدن پوست را به حداقل ممکن می رساند. استفاده از ژل های اصلاح به جای صابون یا فوم های اصلاح هم کمک چشمگیری به کاهش احتمال بریدگی پوست می کند. برای پیشگیری از آسیب پوست خود هنگام اصلاح، دقت بکنید و بدانید حتی بهترین آرایشگرها هم ممکن است دستشان بلغزد و پوستتان را ببرند.

آیا تمام محصولات مراقبت از پوست برای خانم ها تولید شده اند؟

این یک باور غلط است و تمام نرم کننده ها و کرم های ضدچروک هم برای خانم ها و هم برای آقایان تولید می شوند. البته از آنجا که پوست صورت مردها، از پوست صورت خانم ها چرب تر است، به آنها پیشنهاد می شود به جای کرم های سنگین یا لوسیون ها، از ژل و سرم های ملایم برای مراقبت روزانه از پوست خود استفاده کنند.

یکی از بهترین کرم های مرطوب کننده آقایان سینره میباشد که با حجم ۶۵ میل قیمتی معادل ۱۷۵۰۰ تومان دارد.

مزای این کرم عبارت است از:

• مرطوب کننده عمیق پوست صورت
• رفع خشکی و زبری پوست با افزایش آبرسانی طبیعی به پوست
• محافظت از پوست در برابر عوامل مخرب محیطی
• دارای مواد مرطوب کننده مؤثر با منشاء دریایی
•جایگزین چربی های ضروری و مواد حیاتی از دست رفته پوست

• حاوی روغن جوجوبا و روغن هسته انگور جهت جلوگیری از خشکی پوست

 عکس, بهترین کرم مرطوب کننده برای پوست آقایان

نحوه استفاده

هر صبح و شب پس از تمیز نمودن پوست، مقدار مناسبی از کرم را روی پوست صورت بمالید.

راه های طبیعی و ساده ای وجود دارد که هر مردی با استفاده از آنها می تواند ظاهر خود را بهتر کند و به زیبایی طبیعی خود بیفزاید.

 

۱. توجه به پوست صورت

 پوست بیشتر آقایان چرب تر از زنان است و منافذ پوستی آنها بازتر است. به همین دلیل پاکسازی عمیق پوست برای آقایان ضروری است تا بتوانند پوست شفاف تر و شاداب تری داشته باشند. برای پاکسازی پوست هرگز از صابون های معمولی و ضدباکتری استفاده نکنید. این نوع صابون ها پوست را بیش از حد خشک می کنند و از عوارض آنها حساسیت و اگزماست. استفاده از شوینده های ملایم مخصوص پوست به این منظور بهتر است و به سالم نگه داشتن پوست کمک می کند.

 

۲. رنگ مو

داشتن موهای مرتب و تمیز از دیگر عوامل زیبایی ظاهر مردان است. برای داشتن موهای سالم بهتر است در هر بار استحمام نرم کننده ها را فراموش نکنید. اگر موهای شما شوره دارد، حتما از شامپوهای ضدشوره استفاده کنید. موهای جوگندمی با اینکه مد هستند، سن شما را از آنچه هستید بالاتر نشان می دهند اما رنگ موی مخصوص آقایان رنگ طبیعی موهای شما را برمی گرداند. برای اینکه در روزهای آفتابی تابستان موهایتان نسوزد و تغییر رنگ ندهد، می توانید از کرم های نگهدارنده مو استفاده کنید.

 

عکس, بهترین کرم مرطوب کننده برای پوست آقایان

 
۳. زمان اصلاح صورت

اگر مایلید صورتتان را اصلاح کنید، برای داشتن یک اصلاح خوب نباید به محض بیدار شدن از خواب سراغ این کار بروید؛ به پوست صورتتان هم زمان بدهید تا از خواب بیدار شود. به جای استفاده از ژل های اصلاح که پایه آنها الکل است و پوست شما را خشک و دچار سوزش می کند، از شوینده های کرمی مخصوص صورت استفاده کنید تا بعد از اصلاح پوستی نرم داشته باشید ولی اصلاح صورت به همین جا ختم نمی شود! ابروهایتان را به سمت بالا شانه بزنید و آنها را در صورت لزوم کوتاه کنید.

 

۴. استفاده از ضدآفتاب

آقایان بیشتر وقت خود را بیرون از خانه می گذرانند پس برای محافظت از پوست در برابر اشعه مضر ماورای بنفش خورشید حتما باید از ضدآفتاب استفاده کنند. برای اینکه پوست خود را جوان نگه دارید، هر روز با کرم ضدآفتاب با SPF۳۰ پوستتان را بپوشانید.

 

۵. مرطوب کننده

اصلاح کردن، صورت مردان را خشن و پوسته پوسته می کند. برای از بین بردن پوسته ها می توانید داخل حمام با یک حبه قند، پوست خود را به نرمی سمباده بکشید و بعد از حمام با یک مرطوب کننده بپوشانید. استفاده از نرم کننده های لب برای از بین بردن پوسته های حاصل از خشکی هم فقط مخصوص خانم ها نیست. این نرم کننده ها بدون رنگ هستند و بدون اینکه لب را براق کنند، از لب های شما محافظت می کنند.

 

۶. شستشوی شبانه

هر شب مرتب صورتتان را بشویید تا عواملی که طی روز منافذ پوست صورتتان را پر کرده اند و می توانند عامل آکنه شوند، از بین بروند. گاهی ژل و کرم هایی که برای موهایتان استفاده می کنید هم می تواند برای موهایتان مضر باشد، پس بهتر است هر شب موهایتان را هم بشویید.

 

 

 

۷. لایه برداری

پوست آقایان خشن تر از خانم هاست اما می توانند برای داشتن پوستی نرم تر از لایه بردارها به صورت ماسک و اسکراب استفاده کنند. با این محصولات سلول های مرده سطح پوست از بین می روند و به نوسازی پوست کمک می شود.

 
۸.بهداشت دهان و دندان

هر چقدر هم خوش تیپ باشید، بوی بد دهان و دندان های خراب و زرد مطمئنا شخصیت شما را تحت تاثیر قرار می دهد. استفاده از نخ دندان و مسواک کردن ۲ بار در روز نفستان را خوشبو، دندان هایتان را روشن تر و از التهاب و قرمزی لثه ها جلوگیری می کند. به این ترتیب لبخند زیباتری خواهید داشت.

 

۹. دئودورانت و اسپری بدن

عرق کردن در مردان بیشتر و بوی آن تندتر است که حالت زننده ای دارد. استفاده از دئودورانت های باکیفیت بالا و اسپری های خوشبوکننده بدن به شما احساس تازگی و جذابیت می دهد.

 

۱۰. رژیم غذایی مغذی و ورزش روزانه
با رژیم های مناسب غذایی و آبمیوه های طبیعی و سالم بدنتان را سالم و شاداب نگه دارید. با پرهیز از خوردن تنقلات و نه گفتن به سیگار، پوست شما جوان تر و شفاف تر خواهد ماند و دندان هایتان از زرد و خراب شدن دور می ماند. با ورزش سلامت خود را تضمین و تناسب اندامتان را حفظ کنید و حتی پوست خود را جوان نگه دارید. با ورزش اکسیژن به تمام بافت های بدن از جمله پوست می رسد و اکسیژن موردنیاز آنها تامین می شود.


مطالب پربازدید

نظرات