پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » خواندنی ها » بهترین و اصلی ترین دارو برای درمان تنبلی تخمدان

بهترین و اصلی ترین دارو برای درمان تنبلی تخمدان

خواندنی ها | 1397-04-28 | ۸۹۰۴ بازدید | نظرات

در این مطلب داروهای موثر برای درمان تنبلی تخمدان  و نحوه مصرف آنها را برای شما توضیح میدهیم

داروی سیپروترون کامپاند (دیان) diane :

این دارو را از روز پنجم قاعدگی شروع باید کرد وبه مدت ۲۱روز هرشب ۱عدد مصرف باید کرد، سپس به مدت ۷ روز دارو را قطع کنید و از روز ۸ بسته بعدی را آغاز کنید، به جای این دارو می توان از قرص LD نیز استفاده کرد زیرا مصرف قرص های ضد بارداری بهترین درمان برای تنظیم دوره های ماهانه هستند.

عکس, بهترین و اصلی ترین دارو برای درمان تنبلی تخمدان

داروی اسپیرونولاکتون ۲۵ میلیگرم :

مقدار مصرف این دارو هر روز به میزان ۲ عدد قرص می باشد.

داروی متفورمین ۵۰۰ میلیگرم :

این دارو را وقتی به فرد می دهند که فرد دچار اضافه وزن و قند خون بالا باشد ، این دارو روزی یک عدد باید مصرف شود.

داروهای دیگری نیز برای درمان به افراد می دهند که بستگی به علت بیماری دارند ، مانند وقتی که فرد دچار بیماری های غددی و مشکلات تیروئیدی باشد ، با مراجعه به پزشک متخصص غدد می تواند درمان های لازم را برای این بیماری ها کسب کند.
مصرف هم زمان دو داروی اسپیرونولاکتون و سیپروترون کامپاند مشکلی برای فرد ایجاد نمی کند و مصرف هم زمان این دو دارو موجب اثر بخشی بیشتر نیز می شود اما درباره مصرف قرص متفورمین باید بدانید که این قرص را به همراه یک وعده غذایی و جدا از آن دو دارو در ساعات دیگر باید مصرف کنید.
درمان با این سه دارو حدود یک سال به طول می انجامد اما بهترین و اصلی ترین دارو برای درمان تنبلی تخم دان کاهش استرس است .

در ادامه چند درمان گیاهی موثر برای تنبلی تخمدان ارائه میشود:

درمان گیاهی تنبلی تخمدان با رازیانه
رازیانه یک گیاه شناخته شده معطر و پر خاصیت است که در طب سنتی به عنوان ادویه استفاده می شود. اثرات دیورتیک، ضد درد و ضد تب، در میوه های رازیانه و همچنین فعالیت آنتی اکسیدان یافت شده است.

روغن رازیانه در درمان انواع اختلالات هورمونی مورد استفاده قرار می گیرد و باعث تحریک فیتو استروژن می شود که یک ماده بیولوژیکی فعال بوده و می تواند شبیه استروژن باشد.

همچنین شیر مادر را افزایش داده و علائم یائسگی را تحت تاثیر قرار می دهد. رازیانه، در درمان تنبلی تخمدان به طور موثری کاربرد داشته و روغن آن به عنوان آرامبخش، درمان استروژن، ضد درد و ضد التهاب کاربرد بسیار بالایی دارد.

درمان تنبلی تخمدان با توت خشک
توت خشک تا قرن ها برای درمان عدم تعادل هورمون استفاده شده است و یک ترکیب سازگارمحسوب می شود. توت خشک یکی از شایع ترین گیاهانی است که برای درمان تنبلی تخمدان مورد استفاده قرار می گیرد، زیرا به تحریک و تثبیت عملکرد غده هیپوفیز کمک می کند.

غده هیپوفیز غده اصلی در بدن محسوب می شود و هورمون لوتئینه کننده تولید می کند که می تواند سطح استروژن و میزان آندروژن را در حین بالا بردن سطح پروژسترون کاهش دهد.

درمان گیاهی تنبلی تخمدان با ریشه قاصدک
این گیاه یک سم زداینده موثر بر کبد و محرک جریان صفراوی است. ریشه قاصدک برای پاک کردن کبد و خلاص شدن از هر گونه افزایش هورمون استفاده می شود. این پاکسازی می تواند تولید هور‌مو‌ن جنسی (SHBG) را تحریک کند که این بدان معنی است که تستوسترون آزاد در خون کاهش می یابد. همچنین ، برای درمان تنبلی تخمدان استفاده می شود زیرا ناهنجاری های قاعدگی، اغلب توسط کبد و تحت تأثیر هورمون های بالا ، قرار می گیرد.

درمان تنبلی تخمدان با شیرین بیان
بسیاری از افراد این داروهای گیاهی را مصرف می کنند، مخصوصا کسانی که با طب سنتی چینی درمان می شوند. شیرین بیان انعطاف پذیر است و می تواند بدن شما را از فشارهای ناشی از تغییرات داخلی و خارجی دور کند. شیرین بیان به ویژه برای کاهش تستوسترون و افزایش تخمک گذاری بسیار موثر است.

درمان گیاهی تنبلی تخمدان با پونه
این گیاه، یک عنصر رایج در طب سنتی چینی است که عمدتا در ترکیب با شیرین بیان استفاده می شود. بررسی ها نشان داده است که پونه به طور مثبتی روی سطح پروژسترون پایین تاثیر می گذارد و می تواند سطح آندروژن بالا را کاهش دهد. پونه می تواند به تثبیت چرخه قاعدگی کمک کند و فعالیت بیش از حد کبد را کاهش دهد.

درمان گیاهی تنبلی تخمدان با شبدر قرمز
این گیاه دارای ایزوفلاون ها است که در بدن به فیتواستروژن ها تغییر می کند. این به این معنی است که شبدر قرمز مانند استروژن عمل می کند. شبدر قرمز در افراد مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک برای تمیز کردن خون و درمان آکنه استفاده می شود.

درمان تنبلی تخمدان با پیاز درمانی
پیاز قرمز یکی از درمان های گیاهی برای کاهش اثرات تنبلی تخمدان است. پیاز قرمز با افزایش کارایی انسولین، سطح طبیعی قند خون را حفظ می کند. استفاده از پیاز و رفع اختلال تنبلی تخمدان با هم مرتبط هستند.

علاوه بر این، پیاز قرمز باعث کاهش وزن می شود. همچنین با کنترل وزن، سبب کاهش گرسنگی و کنترل چربی خون می شود. اثرات ضد التهابی، ضد عفونت و تاثیرات کلی بر هورمون ها در این گیاه طبیعی، مشاهده شده است.

 


مطالب پربازدید

امروز پنجشنبه ۲۰ بهمن ۱۴۰۱

نظرات