پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » سلامت » بهترین میزان پیاده روی برای داشتن اندام مناسب چه قدر باید باشد؟

بهترین میزان پیاده روی برای داشتن اندام مناسب چه قدر باید باشد؟

سلامت | 1396-01-22 | ۱۳۸۷ بازدید | نظرات

شاید این پرسش مطرح شود که به طور دقیق برداشتن چه تعداد گام در روز را باید هدف قرار داد؟ تاکنون، پزشکان ۱۰ هزار گام، معادل طی مسافت پنج مایل (هشت کیلومتر)، را توصیه می کردند. اما مطالعه ای جدید که در نشریه بین المللی چاقی منتشر شده است، نشان می دهد ۱۰ هزار گام اندکی برای حفظ تناسب اندام کم است. پژوهشگران دریافتند ۱۵ هزار گام، معادل هفت مایل (۱۱ کیلومتر) در روز با سوخت و ساز متعادل و دفع مشکلات سلامت بلند مدت پیوند خورده است.

عکس, بهترین میزان پیاده روی برای داشتن اندام مناسب چه قدر باید باشد؟

در این مطالعه پژوهشگران آمار سلامت افرادی که در یک اداره کار می کردند را با پستچی ها – شغلی که نیازمند راه رفتن در طول روز است – مقایسه کرده و دریافتند نشستن طولانی مدت در طول روز با شاخص توده بدنی و کلسترول بالاتر و سوخت و ساز پایین‌تر پیوند خورده است.

اگرچه مطالعه انجام شده در مقیاسی کوچک (۵۵ کارمند اداره و ۵۶ پستچی) انجام شد و دو گروه از افراد با شغل هایی بسیار متفاوت را مورد مقایسه قرار داد، اما نتایج روشن بوده اند و پیاده روی تا هفت مایل در روز فواید سلامت چشمگیری را نشان داده است.

به گفته ویلیام تیگبی، پژوهشگر در دانشگاه وارویک که رهبری مطالعه را بر عهده داشته است، ما می توانیم در صورتی که دو ساعت با سرعت حدود ۴ مایل در ساعت (۶٫۴ کیلومتر در ساعت) پیاده روی سریع انجام دهیم می توانیم به هدف ۱۵ هزار گام دست یابیم. سوخت و ساز بدن ما با نشستن طولانی مدت دایمی میانه خوبی ندارد.

بر همین اساس است که به عنوان مثال یک پیاده روی سریع در هنگام وقت استراحت ناهار یا حتی بلند شدن از پشت میز و قدم زدن هر یک ساعت یک بار احساس بهتری در ما ایجاد می کند.


مطالب پربازدید

نظرات