پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » سلامت » بهترین زمان خانه تکانی عید بهمن ماه است به این دلیل

بهترین زمان خانه تکانی عید بهمن ماه است به این دلیل

سلامت | 1394-10-07 | ۱۰۵۱۶ بازدید | نظرات

عکس, بهترین زمان خانه تکانی عید بهمن ماه است به این دلیل

هرگز خانه تکانی عید را برای اسفند نگذارید و از اول بهمن ماه آرام آرام این کار را شروع کنید در این پست دلایل علمی آن را به شما خواهیم گفت.

چون اسفند پر کارترین فصل سالاست و علاوه بر خانه تکانی خرید لباس ، آجیل و میوه و شیرینی و سایر کارهای دیگر هم اضافه می شود. پس می توانید ارام آرام از آغاز بهمن شروع به کار کنید. به این ترتیب کار را بدون عجله و فشار روحی انجام می‌دهید و به اندازه کافی برای پروژه‌های وقت گیری مانند تغییر دکوراسیون یا برق انداختن لوازم فلزی وقت خواهید داشت.

قبل از اینکه شروع کنید، فهرستی از تمام چیزهایی که باید تمیز شوند، تهیه کنید. کارها را براساس هر اتاق تقسیم کنید و زمانی برای هر کار در نظر بگیرید، به این ترتیب می‌توانید بسته به زمان لازم برای هر کار، حتی از زمان‌های اضافه بسیار کوتاه مانند پخش آگهی در تلویزیون نیز استفاده کنید و مثلا چند تکه لباس را در لباسشویی بریزید. هنگامی که به تدریج هر مورد موجود در فهرست را علامت می‌زنید، حس بسیار خوبی به شما دست می دهد و احتمال اینکه کارتان را تمام و کمال انجام دهید بسیار بیشتر خواهد بود.

برای مرتب کردن لوازم و خرده‌ریزها، یک زمان ثابت مانند قبل از خواب یا قبل از صبحانه را کنار بگذارید، در این فاصله می‌توانید به نظافت هم بپردازید. مثلا بعد از دوش صبحگاهی آینه حمام را تمیز کنید و یا کف وان را با کمی پودر یا مایع مخصوص برق بیندازید.
بخش‌های اساسی و بیرونی خانه مانند پرده‌ها، فرش و مبلمان را تمیز کرده و نظافت داخل کمدها، کابینت‌ها و قسمت‌های مخفی را به مدتی بعد موکول کنید، اما فراموشش نکنید!

این عید تنها عید شما نیست. پس نباید تمام نظافت آن را به تنهایی بر عهده بگیرید. در هر هفته زمان خاصی را برای نظافت اختصاص داده و کارها را با فرزندان و همسر خود تقسیم کنید. از بچه‌ها بخواهید که تخت‌های خود را مرتب کرده، اسباب بازی‌ها و لوازم دیگر خود را جمع کرده و پس از گردگیری قفسه‌ها، سرجای خود بگذارند. این کار نه تنها باری از دوش شما بر می‌دارد، بلکه عادات خوبی به فرزندان شما می‌آموزد.

برای پاک کردن شیشه ها و پنجره ها از همسر یا فرزند بزرگ خود کمک بگیرید و در طول خانه تکانی از بلند کردن و جا به جا کردن هر چیز سنگینی خود داری کرده و زمان این کار را به وقتی موکول کنید که افراد دیگر نیز در خانه هستند و به شما کمک کنند.


مطالب پربازدید

امروز پنجشنبه ۳ فروردین ۱۴۰۲

نظرات