پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » تکنولوژی » بهترین روش های تشخیص گوشی تقلبی و اصل

بهترین روش های تشخیص گوشی تقلبی و اصل

تکنولوژی | 1397-09-25 | ۹۰۲ بازدید | نظرات

چگونه می توانیم گوشی اصل را از تقلبی تشخیص دهیم؟
روش ۱ (گارانتی معتبر)

از وجود کارت گارانتی و مدت زمان آن توسط فروشنده مطلع شوید تا در صورت بروز هر گونه مشکلی بتوانید از گارانتی اسمارت فون استفاده کنید و هزینه اضافی نداشته باشید.

روش ۲ (تطابق کد IEMI اسمارت فون و جعبه)

در این روش شما نیاز به جعبه اسمارت فون خریداری شده دارید. یکی از روش های معتبر که می توانید از طریق آن اصلی یا تقلبی بودن تلفن همراه را مطلع شوید، روش IEMI است که این کد در پشت جعبه تلفن همراه شما ثبت شده است و تنها با شما گیری ” #۰۶#* ” می توانید از کد IEMI دستگاه و تطبیق آن با کد IEMI درج شده در پشت جعبه، از اصل یا تقلبی بودن آن مطلع شوید.

روش ۳ (پلمپ بودن جعبه)

پس از انتخاب گوشی مورد نظر خود از ویترین فروشگاه، از فروشنده تقاضا نمایید تا بسته کاملا پلمپ شده توسط شرکت سازنده را برای شما فراهم سازد و سپس در مقابل شما شروع به باز کردن جعبه کند. چرا که گاها ممکن است برخی از فروشندگان سودجو، پلمپ شرکتی تلفن همراه هوشمند را باز کنند واز لوازم اورجینال داخل جعبه استفاده نمایند.

روش ۴ (نمایشگر اسمارت فون)

اگر شما قبلا از اسمارت فون ها استفاده کرده باشید، با در دست گرفتن گوشی و کمی کار با آن می توانید حدس و گمان هایی را بابت اصل و اورجینال بودن آن بیان کنید. برای مثال حتی می توان از شفافیت و رزولوشن نمایشگر اسمارت فون، اصل یا تقلبی بودن آن را به راحتی متوجه شد.

روش ۵ (چک کردن نرم افزارها و سرعت گوشی)

در ادامه روش ۵ گفته شد، توصیه می شود تعدادی از برنامه های گوشی را باز و بسته کنید تا بتوانید از میزان سرعت آن اطلاع یابید. با این وجود اگر سرعت گوشی مناسب بود، نشان دهنده اورجینال بودن آن است و در غیر اینصورت اسمارت فون خریداری شما تقلبی است و باید به فروشنده بازگردانید.

روش ۶ (مقایسه گوشی خریداری شده)

اگر با استفاده از موارد بالا نتوانستید به نتیجه مناسب و دلخواهی برسید، گوشی خریداری شده خودتان را با استفاده از یک مورد مشابه دقیقا از گوشی خودتان که اورجینال است،مقایسه کنید که قطعا می توانید در این مرحله اطلاع کافی پیدا کنید.

روش ۷ (رنگ بدنه و دکمه های فیزیکی)

در ادامه روش ۶ جای دارد تا به رنگ بدنه و دکمه های فیزیکی تعبیه شده در اسمارت فون را با استفاده از یک مورد مشابه دقیقا از گوشی خریداری شده، مقایسه کنید.

روش ۸ (حسگرها اعم از اثر انگشت)

یکی دیگر از راه های مناسب و مهم که می توان اصل یا تقلبی بودن گوشی را تشخیص داد، چک کردن حسگرهای نام برده شده در سایت اصلی شرکت سازنده می باشد. برای مثال یکی از فناوری هایی که مدت زیادی از رونمایی آنها نمی گذرد، حسگر اثر انگشت است که با چک کردن آن می توانید از اصل یا تقلبی بودن اسمارت فون مطلع شوید.

روش ۹ (لوگو شرکت سازنده)

همچنین یکی از مهم ترین راه ها برای تشخیص اصل یا تقلبی بودن اسمارت فون خریداری شده، لوگو شرکت سازنده بر روی اسمارت فون می باشد که هر چه با کیفیت تر و دقیق تر درج شده باشد، نشان دهنده اصل بودن اسمارت فون است و در غیر این صورت نشان دهنده تقلبی بودن گوشی می باشد.

عکس, بهترین روش های تشخیص گوشی تقلبی و اصل
روش ۱۰ (کیفیت دوربین)

با استفاده از دوربین اسمارت فون، به سرعت و بدون هرگونه مشکلی می توانید از اصل یا تقلبی بودن اسمارت فون خریداری شده خود مطلع شوید که هر چه دوربین با کیفیت تر و زنده تر باشد، نشان دهنده اصل بودن اسمارت فون می باشد.

روش ۱۱ (تشخیص اصل یا تقلبی بودن گوشی های آیفون)

شرکت اپل برای آسان شدن تشخیص اسمارت فون اصلی یا تقلبی این شرکت، در طی اقدامی جالب از وب سایت ” checkcoverage.apple.com ” رونمایی نموده است که دارندگان اسمارت فون های این شرکت می توانند تنها با وارد کردن ” serial number ” اسمارت فون خریداری شده از اصلی یا تقلبی بودن آن همراه با تمام اطلاعات کافی مطلع شوند.


مطالب پربازدید

نظرات