پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » سلامت » بهترین روشها برای مقابله با ترس از کرونا

بهترین روشها برای مقابله با ترس از کرونا

سلامت | 1399-01-10 | ۳۲۵ بازدید | نظرات

روش های مقابله با ترس از کرونا
۱. بی‌خیال منابع اطلاعاتی نامعتبر شوید.
منابع جدید و معتبر مثل وبگاه مرکز کنترل بیماری آمریکا( CDC)، سازمان بهداشت جهانی(WHO)، یا سازما‌ن‌های بهداشتی دولتی ایران مثل وزارت بهداشت را بخوانید و دنبال کنید.
دفعات به روزرسانی خودتان را کاهش دهید.
به طور منظم به شبکه های اجتماعی سر بزنید.
به موقع از منابع اطلاعاتی خارج شوید. لزومی ندارد همه‌ی جزییات را بدانید. گوشی‌تان را طی روز برای مدتی از خودتان جدا کنید.
۲. با ترس‌تان مواجه شوید.
اگر ترس‌تان را بپذیرید آنگاه می توانید به طرح های مقابله با آن بپردازید مثلا اگر نمی‌توانید دورکاری کنید و راه‌های جایگزین چیست؟ آیا پس‌انداز کافی یا پشتوانه‌ی مالی دارید؟ اگر آمادگی رویارویی با ترس‌هایتان را داشته باشید می‌توانید آن را کاهش دهید و مهار کنید.

۳. به دیگران که بیش از شما مشکل دارند فکر کنید.
چون کار و همدردی می‌تواند از شدت اضطراب ما کم کند بنابراین ممکن است بخواهید در نظر بگیرید چه کمکی می توانید به دیگران بکنید که از شیوع بیماری بیش از شما آسیب می بینند مثل کارگران خدماتی یا ساعتی یا کارکنان مراکز بهداشتی که در معرض خطر شیوع هستند.

۴. به طور عاقلانه به دنبال یک تکیه‌گاه برای سخن گفتن باشید
اگر می خواهید با دوستی درباره‌ی آخرین اخبار شیوع بیماری یا برنامه‌های احتمالی خانواده‌تان به بحث ننشینید سعی کنید فضای پر هیاهویی درست نکنید. اگر شما بیش از حد در اضطراب شیوع بیماری غرق شده اید برای حرف زدن به سراغ آدم‌هایی که ترس‌های مشابه شما دارند نروید. بلکه با کسی گفتگو کنید که اضطراب شما را تشخیص دهد و برایتان توصیه ‌ها و راهنمایی‌های سودمند داشته باشد.

عکس, بهترین روشها برای مقابله با ترس از کرونا

۵. به نیازهای اساسی‌تان توجه کنید
اقدامات اساسی را که بر رفاه و سلامت هر روزتان تاثیر دارد فراموش نکنید. مهمترین آن‌ها عبارت‌اند از:

خواب کافی
تغذیه‌ی درست و سالم
فعالیت بدنی و بیرون رفتن به میزان کافی(فقط از فضاهای شلوغ و پرازدحام بپرهیزید)
۶.خودتان را برای هشدارها ملامت و توبیخ نکنید
اشکالی ندارد نگران باشید یا احساس بدی داشته باشید. این احساسات در زمان بحران عادی هستند. مهم آن است که ترس‌هایتان را بشناسید تا زندگی و سلامت روحی و روانی‌تان را حفظ کنید.


مطالب پربازدید

امروز سه شنبه ۱ فروردین ۱۴۰۲

نظرات