پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » خواندنی ها » بهترین راه برای تمیز کردن لوستر کریستالی

بهترین راه برای تمیز کردن لوستر کریستالی

خواندنی ها | 1397-09-06 | ۱۹۱۸ بازدید | نظرات

چگونه می توان لوسترهای کریستالی را تمیز کرد ؟
برق لوستر را خاموش و قطع کنید.
از یک منبع نوری دیگر استفاده کنید. اسباب و اثاثیه دیگر از قبیل میز یا صندلی یا چهارپایه را جابه جا کنید. بگذارید لامپ ها و کریستال ها قبل از تمیز کردن خنک شوند.
یک پارچه ضخیم و قابل شستشو, لحاف و یا حوله را روی زمین زیر لوستر, برای گرفتن هر قسمتش پهن کنید.
سپس یک ورقه پلاستیکی پهن کنید تا قطره و غبار روی کف اتاق شما نریزد.
برای رسیدن به لوستر از میز یا صندلی بالا نروید. از نردبانی استفاده کنید که به اندازه کافی بلند باشد تا حداقل به وسط راه برسد. برای تمیز کردن لوستر از نردبان کوتاه استفاده نکنید.

تمیز کردن لوستر کریستالی با استفاده از جدا کردنِ قطعاتش:
۱. این روش شامل جدا کردن قسمت های جدا شدنی لوستر است. همچنین باید پایه و اساسش را نیز تمیز کنید در زمانی که قطعات برداشته می شوند. این بهترین راه برای تمیز کردن یک لوستر کریستالی است و یک مکانیزم بسیار جامع است.

۲. اگر می خواهید قطعات را جدا کنید، حواستان باشد کدام قطعه جایش کجاست. این برای جمع کردن لوستر مهم است. ممکن است خیلی فشرده و ساده به نظر برسد، اما لوستر می تواند فریبنده باشد، شما ممکن است به خاطر نیاورید که کریستال ها جایشان کجا بوده. به دفترچه راهنما یا مرجعش رجوع کنید. همچنین می توانید یک عکس کلوزآپ از لوستر بگیرید و یا تصویری از نحوه انجام هر قسمت ثبت کنید.

عکس, بهترین راه برای تمیز کردن لوستر کریستالی
۳. پیچ ها را به آرامی باز کنید و سپس آن ها را در یک ظرف قرار دهید. در یک کیسه پلاستیکی یا روی حوله نرم. ابتدا هر قسمت باید با یک پارچه گردگیری شود. از یک پارچه نخی، دستمال میکروفایبری و یا نرم پنبه ای استفاده کنید و به آرامی هر گونه گرد و غبار یا کثیفی را از آن پاک کنید. هر قطعه را در ظرف پلاستیکی یا یک حوله منتقل کنید.

۴. برای تمیز کردن قطعات از یک پاک کننده کریستالی استفاده کنید.

لطفا قبل از استفاده از پاک کننده ها به مواد سازنده لوستر رجوع کنید و یا با سازنده اش مشورت کنید. برای تمیز کردن قطعات کریستال از پاک کننده شیشه استفاده نکنید.

۵. تا زمانی که ماده اسپری شده خیس است، با یک پارچه خشک پاک کنید. حتما هنگام خشک کردن آن ها از دستکش و یا پارچه استفاده کنید.

۶. یک روش دیگر شستن با آب گرم و یک ظرف کوچک ظرف شویی است.

اگر لکه ای وجود داشته باشد، با پارچه تمیز کنید. آبکشی کنید و سپس خشک کنید. هر چه آب گرم تر باشد، پاک کردن آسان تر میشود. همچنین از مواد شیمیایی خیلی قوی استفاده نکنید چون می توانند به لوستر آسیب برسانند. شما حتی می توانید از سرکه سفید، آمونیاک یا متیلات در آب استفاده کنید.

۷. وقت پاک کردن پایه لوستر است. اول غبار را با یک پارچه پاک کنید. شما می توانید از یک سشوار یا دمنده برای فوت کردن غبار استفاده بکنید، اما مراقب حرارت باشید. از پاک کننده شیشه و لوستر و پارچه استفاده کنید. شما می توانید از یک محلول پاک کننده خانگی که با آب داغ و سرکه سفید تهیه می شود، استفاده کنید.

۸. پاک کننده ها را مستقیما روی لوستر اسپری نکنید.

اینکار لوستر را تیره خواهد کرد. در حالی که پایه لوستر را تمیز می کنید، لوستر را بچرخانید تا طرف دیگرش را تمیز کنید! همه چیز را ثابت نگه دارید. از نردبان پایین بیایید، آن را جابه جا کنید و سپس بالا بروید تا بخش جدیدش را تمیز کنید. لوستر را جمع کنید و پیچ هایش را حتنا سفت کنید. بگذار این لوستر برای مدتی قبل از روشن شدن، خشک شود.

روش بالا می تواند وقت گیر باشد و با داشتن کودک در خانه، نگه داشتن قطعات کریستالی که در اطراف آن قرار دارند ایده خوبی نیست.

بنابراین روش سریع تر این است که لوستر را بدون جدا کردن قطعات تمیز کنید.

اولین مرحله خاموش کردن لوستر است. سپس با استفاده از کیسه های پلاستیکی کوچک، لامپ ها و قطعات لوستر را بپوشانید تا آب وارد آن ها نشود.
تمام لامپ های پلاستیک شده را با یک نوار لاستیکی محکم کنید.
از مخلوطی از الکل و آب ولرم استفاده کنید، آن را اسپری کنید.
اجازه دهید لوستر به مدت ۱۵ دقیقه بماند تا خشک کنید، سپس محلول مازاد را با یک پارچه نرم خشک کنید. زمانی که لوستر کاملا خشک شد، سپس کیسه ها را از روی لامپ ها بردارید. شما هم چنین می توانید از تمیز کننده های لوستری یا محلول مخصوص برای تمیز کردن لوستر استفاده کنید.
اگر تمیز نشود، درخشندگی و درخشش یک لوستر می تواند به طور دائمی کدر و مات شود.
روش های بالا ممکن است وقت گیر و گاهی خسته کننده باشند، اما باعث می شود که این چلچراغ بدرخشد، تمام این تلاش ها ارزشش را دارد.


مطالب پربازدید

نظرات