پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » سلامت » بهترین درمانهای گیاهی برای آفت دهان

بهترین درمانهای گیاهی برای آفت دهان

سلامت | ۸ مهر۱۳۹۷ | 2692 بازدید | نظرات

در این مطلب بهترین و موثرترین درمان های گیاهی و خانگی برای آفت دهان و زبان را به شما آموزش میدهیم:
پودر زاج برای درمان آفت دهان

پودر زاج را به اندازه ی یک نخود روی آفت قرار دهید وبه مدت یک دقیقه صبر کنید .زاج را با بزاق تان تف کنیدو آن را با آب شستشو ندهید .درد ایجاد شده بعد از یک روز توسط آفت از بین خواهد رفت .

بابونه برای درمان آفت دهان و زبان
یک کیسه چای بابونه را درون یک فنجان آب داغ قرار دهید و صبر کنید تا کیسه ی چای دم بکشد .وقتی چای کمی سرد شد، آن را درون دهان بگردانید تا بتواند با آفت ها تماس پیدا کند و درد ناشی از آن را تسکین دهد.

image بهترین درمانهای گیاهی برای آفت دهان

عسل برای درمان آفت دهان و زبان
برای استفاده از عسل به عنوان درمان آفت دهان حتماً در ابتدا با آب گرم غرغره کنید .مقدار زیادی عسل روی آفت هابگذارید.این کار را ۲ تا ۳ بار در روز انجام دهید واین کار را تا زمان دیدن برخی تغییرات، ادامه دهید.

آلوئه ورا برای درمان آفت دهان
برای درمان آفت دهان ژل آلوئه ورا را تهیه نموده و در آب حل کنید و آن غرغره کنید ، این کار حدوداً ۳ مرتبه در روز انجام دهید.

ماست برای درمان آفت زبان و دهان
حداقل سه مرتبه در روز ماست بخورید. می توانید یک فنجان ماست را تقسیم کرده و در کل روز میل کنید. همچنین می توانید کمی عسل به آن اضافه کنید تا طعم آن را بهتر کنید اما انجام این کار اختیاری است .

روغن نارگیل برای درمان آفت زبان و دهان
روغن نارگیل را در یک ظرف کوچک آماده کنید .با یک گوش پاک کن روغن نارگیل را مستقیماً روی آفت ها قرار دهید .این کار را چندین مرتبه انجام دهید و سپس نتایج آن را خواهید دید.

فلفل قرمز برای درمان آفت زبان و دهان
آب گرم را با فلفل قرمز آسیاب شده مخلوط کنید ، میزانی فلفل قرمز اضافه کنید که زیاد تند نباشد .آنها را با هم مخلوط کنید تا یک خمیر تشکیل دهند .با گوش پاک کن خمیر را روی آفت بگذارید .۲ تا ۳ مرتبه در روز این کار را تکرار کنید.


مطالب پربازدید

نظرات