پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » سلامت » بهترین خوراکیها برای درمان سرطان پروستات

بهترین خوراکیها برای درمان سرطان پروستات

سلامت | 1397-12-28 | ۲۳۸۶ بازدید | نظرات

در این مطلب مفیدترین خوراکیها برای درمان سرطان پروستات را به شما معرفی میکنیم

۱. طالبی
طالبی غنی از آنتی اکسیدان‌های فلاونوئیدی مانند بتاکاروتن، لوتئین، زآگزانتین، کریپتوزانتین است. این آنتی اکسیدان‌ها توانایی دارند از سلول‌ها و سایر ساختارهای بدن در برابر رادیکال‌های آزاد محافظت کنند. این توانایی به شما کمک خواهد کرد از ارگان‌های حیاتی‌تان در برابر سرطان‌های مختلفی مانند پروستات، روده، ریه، و لوزالمعده محافظت کنید. بنابراین، مصرف طالبی به صورت روزانه به شما کمک خواهد کرد از این سرطان‌ خطرناک پروستات دور بمانید.

۲. انار
انار‌ به لطف ویتامین‌های ث، آ و آنتی‌اکسیدانی که دارد، می‌تواند ریسک ابتلا به برخی از سرطان‌ها مخصوصا سرطان پروستات را کم کند و می‌تواند به آسانی با رادیکال‌های آزاد مبارزه کند؛ بنابراین سلول‌های‌تان آسیب نخواهند دید. سرطان پروستات از جمله سرطان‌هایی است که انار می‌تواند به مبارزه با آن کمک کند.

۳. فلفل سبز تند
آنتی‌اکسیدان‌های موجود در فلفل سبز تند از بدن در برابر بیماری سرطان، به خصوص سرطان پروستات، محافظت می‌کنند و این خوراکی مفید برای پروستات باید همیشه در برنامه غذایی تان باشد.

۴. آب هویج
آب هویج برای درمان سرطان پروستات بسیار مفید است. با استناد به مطالعه‌ای که در دانشکده سلامت عمومی و تغذیه دانشگاه هاروارد انجام شد، مردان جوانی که رژیم غذایی سرشار از بتاکاروتن داشتند، بیش از دیگران از سرطان پروستات در امان بودند. بنابراین، می‌توانید خوراکی‌های سرشار از بتاکاروتن از جمله هویج را در برنامه غذایی خود بگنجانید.

۵. چای سبز
تحقیقات پژوهشگران نشان می دهد که دادن پلی فنول های چای سبز به موش ها از گسترش و پیشرفت سرطان پروستات در آن ها جلوگیری می کند. در این مطالعه پژوهشگران، مواد شیمیایی چای را تصفیه کرده و مورد استفاده قرار دادند. آن ها دریافتند که پلی فنول ها از یک خط سیر شیمیایی که نقش اساسی در پیشرفت سرطان پروستات دارد، جلوگیری می کنند.

۶. گوجه فرنگی
گوجه فرنگی غیر از ویتامین سی، محتوی مقدار زیادی “لیکوپن” می‌باشد. لیکوپن ماده‌ای است که خطر سرطان‌های پروستات و تخمدان را کم می‌کند. محصولات گوجه فرنگی از قبیل؛ رب گوجه فرنگی، سس گوجه فرنگی و کچاپ نیز ضد سرطان می‌باشند.

 

۷. کدو حلوایی
مقادیر بالای کاروتنوئید و روی موجود در کدو حلوایی از بدن در برابر سرطان پروستات محافظت می‌کند. این ماده غذایی مانع از بزرگ شدن پروستات و تحریک بیش از حد هورمون مردانه‌ای می‌شود که زمینه ساز بیماری‌های پروستات در آقایان است.

۸. کلم
همه سبزیجات چلیپایی مثل گل‌کلم، کلم‌پیچ و کلم بروکسل فواید ضد سرطان دارند. با اینکه هنوز مشخص نیست که کدامیک از مواد شیمیایی و ترکیبات مفید موجود در کلم بروکلی در محافظت از سلامت بدن نقش دارد اما سولفورافان بیشتر از سایرین مورد مطالعه قرار گرفته است.

سولفورافان خود می‌تواند به عنوان یک آنتی‌اکسیدان عمل کند یا می‌تواند آنزیم‌های سم‌زدایی را در بدن تقویت کند. صرف نظر از طریق کمک کردن بروکلی مشخص است که سبزیجاتی بسیار قوی و توانا در مبارزه با سرطان پروستات است. برخی کارشناسان حتی عنوان می‌کنند که این سبزیجات یکی از قوی‌ترین عوامل ضد سرطان موجود است.

۹. گوجی بری
مطالعات انجام شده روی بیماران سرطانی نشان دادند، واکنش این بیماران به درمان، هنگامی که از گوجی بری استفاده کردند، بهتر شد. این میوه حاوی فیزالین است؛ این ترکیب به عنوان عاملی برای نابودی سلول‌های سرطانی شهرت دارد. پلی‌ساکاریدهای موجود در این میوه نیز به عنوان عاملی برای نابودی سلول‌های سرطانی شناخته می‌شوند؛ این اثربخشی به خصوص برای سرطان‌ پروستات مشاهده می‌شود.

۱۰. سیر
آزمایش ها و تحقیقات فراوانی در دنیا صورت گرفته و همه آنها تایید کرده اند سیر خاصیت ضد سرطانی دارد. بیشتر تاثیر این گیاه در جلوگیری از سرطان های گوارشی و البته سرطان های سینه و پروستات است. تحقیقات نشان داده ست هر چه افراد سیر خام و پخته بیشتری مصرف کنند، کمتر دچار سرطان پروستات می شوند.


مطالب پربازدید

امروز پنجشنبه ۲۰ بهمن ۱۴۰۱

نظرات