پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » خواندنی ها » برق انداختن شیشه ها با تمیز کننده های خانگی

برق انداختن شیشه ها با تمیز کننده های خانگی

خواندنی ها | 1397-11-03 | ۱۸۲۱ بازدید | نظرات

در حالی که تمیز کننده های تجاری ممکن است حاوی مواد شیمیایی باشند، تمیز کننده های خانگی یک جایگزین مناسب برای محیط زیست هستند. شگفت زده خواهید شد از این که ببینید بیشتر مواد مورد نیاز برای این پاک کننده های خانگی ممکن است در منزل در دسترس باشند. فقط باید آن ها را به روش درست استفاده کنید تا به تمیز کردن پنجره های تمیز منجر شود.

چگونه پنجره را تمیز کنیم؟
آیا احساس می کنید علی رغم استفاده از پاک کننده های پنجره نتایج رضایت بخش نبوده است؟ گاهی اوقات، نقاطی روی پنجره ها دیده می شوند ، اگر صاحب خانه ها از روش های تمیز کردن صحیح استفاده نکنند.

اگر از دستمال کاغذی، اسفنج پاره و کهنه و یا حوله های پرزی استفاده کنید همه تلاش هایتان هدر خواهد رفت. بنابراین، مطمئن شوید که ابزار مناسب برای تمیز کردن پنجره ها دارید. اگر پنجره ها تمیز به نظر نرسد و یا باقی مانده آب روی پنجره ها باشند، می توانید از روش های زیر برای تمیز کردن پنجره در خانه استفاده کنید.

محلول صابون

گذشته از دستور العمل های بسیار این دستورالعمل ساده ترین و ارزان ترین است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک قاشق سوپ خوری مایع ظرف شویی را با چهار فنجان آب مخلوط کنید. از آنجا که آب سخت می تواند لکه بر جای بگذارد بهتر است از آب نرم برای تمیز کردن پنجره ها استفاده کنید. آن را در بطری اسپری بریزید. قبل از این که پنجره را بشویید، از پارچه ای مرطوب برای خلاص شدن از کثیفی به خصوص اطراف لبه پنجره و یا قاب استفاده کنید.

اسفنج تمیز را در محلول بیندازید و یا این محلول را روی شیشه برای پاک کردن پنجره اسپری کنید. مطمئن شوید اسفنج خیس نشده است. بعد آن را با یک دستمال تمیز پاک کنید. همچنین می توانید ازدستمال تمیز میکرو فایبر برای پاک کردن پنجره استفاده کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که در یک زاویه سطح شیشه ای را پاک کنید . قبل از استفاده اسفنج در پنجره بعدی، به یاد داشته باشید که از پارچه مرطوب برای پاک کردن استفاده کنید.

سرکه سفید

اگر می خواهید پنجره ها برق بزند و از لکه ها خلاص شوید، می توانید از روش امتحان و آزموده شده سرکه برای تمیز کردن پنجره ها استفاده کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که چهار فنجان آب ولرم را به یک فنجان سرکه اضافه کنید. این محلول را روی پنجره اسپری کنید تا از شر لکه و یا اثر انگشت رها شوید.

همچنین می توانید یک چهارم فنجان سرکه سفید را با دو فنجان آب و نصف قاشق چای خوری صابون مایع ترکیب کنید. پس از پاک کردن کثیفی از لبه پنجره، این محلول را روی پنجره ها اسپری کرده و اسفنج نرم روی آن بمالید. از آب برای تمیز کردن شیشه استفاده کنید و با استفاده از پارچه نرم و یا یک روزنامه مچاله شده آن را پاک کنید.

مالیدن الکل

اگر روی پنجره ها لکه های شدیدی دارید، می توانید از مالیدن الکل برای تمیز کردن پنجره ها نیز استفاده کنید. فقط به الکل، آمونیاک و یک پاک کننده مایع نیاز دارید. یک فنجان الکل و یک قاشق سوپ خوری آمونیاک را به یک فنجان آب اضافه کنید.

این محلول را روی پنجره ها اسپری کرده و به آرامی روی لکه ها بمالید. زمانی که لکه ها ناپدید شدند، پنجره ها را با استفاده از یک پارچه کتان یا کهنه پاک کنید. از تمیز کردن پنجره ها در یک روز آفتابی اجتناب کنید، به خصوص زمانی که نور خورشید مستقیما به پنجره ها می تابد. نور خورشید محلول را خشک خواهند کرد و خطوط آب باقی خواهند ماند.

لیمو

عصاره لیمو می تواند کمک بزرگی در تمیز کردن پنجره های کثیف باشد. لیمو یک عامل تمیز کننده طبیعی است و می توانید با اطمینان از آن برای تمیز کردن پنجره ها استفاده کنید. برای رسیدن به این راه حل، باید آب ۲ لیمو را فشار دهید. آن را صاف کنید .

نصف فنجان سرکه سفید را به ۴ فنجان آب اضافه کنید. عصاره لیمو و یک قاشق چای خوری از مواد شوینده مایع را به خوبی مخلوط کنید. این محلول را روی شیشه اسپری کرده و با استفاده از دستمال نرم پاک کنید.

عکس, برق انداختن شیشه ها با  تمیز کننده های خانگی

نشاسته ذرت

هم چنین می توانید از نشاسته ذرت، آمونیاک و سرکه استفاده کنید. برای درست کردن این محلول تمیز کننده، به ۲ قاشق سوپ خوری نشاسته و نصف فنجان الکل و نصف فنجان سرکه سفید نیاز خواهید داشت.

این مواد را به ۴ فنجان آب ولرم اضافه کنید. آن را به خوبی مخلوط کنید تا هیچ توده ای باقی نماند و نشاسته ذرت به درستی حل شود. این محلول را به پنجره بمالید و از اسفنج مرطوب برای پاک کردن پنجره ها استفاده کنید.

می توانید با استفاده از هر یک از این دستور العمل ها پنجره را تمیز کنید.

۵ اشتباه رایج در تمیز کردن پنجره
روز آفتابی را انتخاب می کنید.

اگر شیشه را در روز آفتابی و داغ تمیز کنید، بعد از اسپری کردن مایع شیشه پاک کن، قبل از آنکه بتوانید با دستمال شیشه را پاک کنید، محلول روی شیشه داغ خشک می شود و در این حالت است که پاک کرده رده های باقی مانده روی شیشه به سختی از بین می رود. بهتر است روی خشک و ابری را انتخاب کنید. ولی اگر هوا آفتابی است و مجبورید تمیز کردن شیشه را انجام دهید، از قسمت های سایه شروع کنید.

در ابتدا گرد و غبار و آلودگی را از روی شیشه پاک نمی کنید.

اگر از این مرحله چشم پوشی کنید، هر چقدر هم که مایع شیشه پاک کن روی پنجره اسپری کنید، آلودگی بر روی آن باقی می ماند. همیشه ابتدا چارچوب و شیشه پنجره را با دستمالی دیگر و بدون شیشه پاک کن، از ذرات مزاحم پاک کنید.

به اندازه کافی از شیشه پاک کن استفاده نمی کنید.

از اسپری کردن محلول شیشه پاک کن روی پنجره نترسید. خصوصا اگر پنجره خیلی آلوده است، نیاز به تمیز کننده بیشتری دارید. برای از بین بردن آلودگی و جرم گیری شیشه به میزان زیادی از محلول شیشه پاک کن نیاز دارید. در این حالت است که فقط رده های باقی مانده از خود محلول دیده می شود.

از روزنامه برای خشک کردن پنجره استفاده می کنید.

برخی افراد عهد کرده اند که برای تمیز کردن شیشه حتما از روزنامه استفاده کنند! ولی از نگاه متخصصین این روش برای خشک کردن شیشه مناسب نیست. از نظر آنها استفاده از روزنامه کمی شلختگی و البته بدون تاثیر است و ترجیح می دهند از دستمال میکروفایبر استفاده شود. این دستمال ها جذب فوق العاده داشته و قابل شستشو هستند. شیشه را درخشان و براق و البته بدون لکه باقی می گذارند.

شیشه را با دستمال رولی پرزدار خشک می کنید.

اگر مایل هستید ار دستمال لوله ای استفاده کنید، از نوعی استفاده کنید که مناسب کارهای مختلف باشد و معمولا دستمال لوله ای مخصوص آشپزخانه مناسب این کار است. هیچ چیزی بدتر از این نیست که دستمال کاغذی در حال استفاده نصف شده و یا پرز بسیاری را روی شیشه باقی گذارد.


مطالب پربازدید

امروز جمعه ۱۱ فروردین ۱۴۰۲

نظرات