پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » اخبار » برف شدید و کولاک در ۱۰ استان کشور

برف شدید و کولاک در ۱۰ استان کشور

اخبار | ۲۳ آذر۱۳۹۴ | 735 بازدید | نظرات

با توجه به استقرار جو پایدار و پدیده گرد و غبار در تهران، هوای پایتخت، روز دوشنبه نیز در شرایط ناسالم قرار دارد و اعلام شده که بیماران قلبی و ریوی، خردسالان و سالمندان حتی المقدور از حضور در اماکن عمومی پرهیز کنند.

به گزارش میزان، با توجه به استقرار جو پایدار و پدیده گرد و غبار در تهران، هوای پایتخت، روز دوشنبه نیز در شرایط ناسالم قرار دارد و اعلام شده که بیماران قلبی و ریوی ، خردسالان و سالمندان حتی المقدور از حضور در اماکن عمومی پرهیز کنند.

گفتنی است، سازمان هواشناسی نیز درباره وقوع سیل و آبگرفتگی در چهار استان لرستان، خوزستان، فارس و بوشهر هشدار داده است.

همچنین در اخطاریه سازمان هواشناسی آمده است: سامانه ای بارشی پیش رو به سبب جریانات گرم و مرطوب جنوبی فردا در جنوب غرب کشور موجب بارش باران گاهی با رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید و در غرب کشور و استانهای واقع در دامنه‌های مرکزی زاگرس سبب بارش برف و باران و در شمال غرب کشور بارش برف خواهد شد.

از این رو در شمال غرب ، غرب و دامنه های مرکزی زاگرس، به سبب بارش برف، لغزندگی جاده بویژه در مناطق کوهستانی و در برخی نقاط همراه با وزش باد شدید و کولاک برف پیش بینی می‌شود.

بنا براین وضع هوای نیمه غربی کشور در روز دوشنبه به شرح زیر پیش بینی می شود:

۱- هوای استانهای آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، همدان، کردستان، زنجان، قزوین، غرب اصفهان و چهارمحال و بختیاری ابری همراه با بارش برف، برخی نقاط مه آلود یا وزش باد و کولاک برف.

۲- هوای استانهای کرمانشاه، ایلام، لرستان، کهگیلویه و بویراحمد و به تدریج استان مرکزی ابری همراه با بارش برف و باران و در مناطق کوهستانی گاهی وزش باد و کولاک برف. در جنوب لرستان و استان ایلام به سبب بارش رگباری باران احتمال آبگرفتگی معابر عمومی وجود دارد.

۳-هوای استان‌های خوزستان، بوشهر،غرب فارس همراه با رگبار باران،گاهی رعدوبرق که بارش در ارتفاعات غرب فارس به تدریج به صورت برف و در استان خوزستان گاهی با وزش باد شدید خواهد بود .

از این رو با توجه به پیش بینی بارش برف و کولاک بویژه در مناطق کوهستانی مناطق ذکر شده، توصیه می شود اقدامات لازم برای حفظ ایمنی بعمل آید و فردا و پس فردا برای تردد در این مناطق همراه داشتن زنجیر چرخ، پوشاک گرم و تجهیزات زمستانی ضروری است.


مطالب پربازدید

امروز جمعه ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

نظرات